وارد نشدن آب به داخل لباسشویی سامسونگ

وارد نشدن آب به داخل لباسشویی سامسونگ

بطور کلی لوازم برقی بعد از مدتی کار کردن به دلایل مختلفی دچار نقص می‌شوند و ماشین لباسشویی سامسونگ نیز از این قاعده مستثنی نیست. وارد نشدن آب به ماشین لباسشویی یکی از رایج‌ترین مشکلاتی است که برای ماشینهای لباسشویی پیش می‌آید و چنان چه این مشکل نادیده گرفته شود و به موقع شناسایی نشود مشکلات پیچیده‌تر و سخت‌تری به همراه خواهد آورد‌. ما امروز اینجا هستیم تا در رابطه با وارد نشدن آب به داخل لباسشویی سامسونگ با یکدیگر صحبت کنیم چنانچه به تازگی متوجه این مشکل در ماشین لباسشویی خود شده‌اید ادامه ماجرا را از دست ندهید.

 

کدهای اخطار ماشین لباسشویی خود را جدی بگیرید

خوشبختانه ماشین لباسشویی‌هایی همچون لباسشویی سامسونگ در زمان خرابی و مشکل ارور می‌دهند و شما به راحتی می‌توانید متوجه شوید که کدام قطعه از لباسشویی خراب شده است. چنانچه ماشین لباسشویی شما نتواند آب مورد نیاز را تامین کند کد E1, 4C, 4E را مشاهده می‌کنید.

چرا ماشین لباسشویی  به درستی آبگیری نمی‌کند؟

وارد نشدن آب به داخل لباسشویی سامسونگ دلایل مختلفی دارد که شما ابتدا باید این موارد را چک کنید و چنانچه مشکل پیچیده و تخصصی بود، در اولین فرصت با نمایندگی ماشین لباسشویی سامسونگ تماس بگیرید.

 1. درب ماشین لباسشویی را نبسته‌‌اید

گاهی اوقات ممکن است لباس‌ها را داخل ماشین لباسشویی بیندازید اما فراموش کنید درب آن را ببندید. بنابراین بعد از اینکه متوجه وارد نشدن آب به داخل لباسشویی شدید، ابتدا درب آن را چک کنید و از بسته بودن درب ماشین اطمینان حاصل کنید. البته با مشاهده کدهایی همچون DC, DC1, ED, dE نیز می‌توانید متوجه باز بودن درب ماشین لباسشویی خود شوید و با بستن درب آن مشکل را حل کنید.

 1. شیر الکتریکی ماشین را چک کنید

یکی از عمده‌ترین دلایل وارد نشدن آب به داخل لباسشویی سامسونگ معیوب شدن شیر الکتریکی ماشین است. چنانچه مشکل از این قطعه باشد، مشکل تنها با تعویض آن حل می‌شود. شایان ذکر است که در اکثر لباسشویی‌ها یک فیلتر جداگانه در جلوی ماشین لباسشویی و یک فیلتر دیگر همان ابتدای شیر برقی قرار دارند که از وارد شدن آشغال و کرک به داخل مخزن جلوگیری می‌کند. به مرور زمان پرز لباس‌ها، رسوبات و املاح فیلترها را کثیف می‌کند. این فیلترها را باید بطور مرتب تمیز کنید تا عمر ماشین لباسشویی خود را افزایش دهید.

 1. مسدود شدن لوله‌ها را چک کنید

گاهی اوقات شن و ماسه، اشیا ریز و حتی رسوبات نیز ممکن است موجب انسداد لوله‌های ماشین لباسشویی شود. اگر موارد ذکر شده را چک کردید و متوجه انسداد لوله‌ها شدید باید مقداری ماشین لباسشویی را به جلو بکشید و شرایط لوله‌ها و شیلنگ‌ ماشین را بررسی کنید. ممکن است شیلنگ پیچ خورده باشد که به راحتی می‌توانید آن را صاف کنید اما اگر شیلنگ ترک خورده باشد یا اینکه پاره شده باشد باید آن را عوض کنید.

 1. فشار آب را بررسی کنید

اگر فشار آب کم باشد آب نمی‌تواند با شدت وارد ماشین شود؛ اغلب افرادی که در طبقات بالایی آپارتمان‌ها زندگی می‌کنند با این مشکل روبرو می‌شوند. اگر آب در حجم مناسب وارد ماشین نشود شیر برقی نمی‌تواند به درستی کار کند. برای حل این مشکل نیز باید ماشین را مقداری جلو ببرید و یک سطل به حجم ۱۰ لیتر را زیر لوله بگذارید تا سطل در یک دقیقه پر شود.

 1. کثیف بودن جاپودری

جالب است بدانید گاهی کثیف شدن جاپودری نیز می‌تواند باعث وارد نشدن آب به داخل لباسشویی شود؛ معمولا آب وارد شده در جاپودری به شکل آبشاری وارد شده و از فضاهای ریز داخل جاپودری رد می‌شود اما اگر این شیارها رسوب بگیرند آب نمی‌تواند وارد مخزن شود. برای از بین بردن این مشکل نیاز نیست کار سختی انجام دهید. تنها باید محفظه جاپودری را از جای خود خارج کنید و شیارهای آن را با دقت تمیز کنید و سپس مجددا آن را نصب کنید.

 1. وضعیت برد الکتریکی را چک کنید

ماشین‌های جدید و هوشمند امروزی مثل ماشین لباسشویی سامسونگ دارای برد الکتریکی هستند و این قطعه جریان برق را به دیگر قطعات دستگاه می‌رساند. تشخیص خرابی برد تنها کار یک تکنسین حرفه‌ای و کاربلد است و به هیچ عنوان نباید توسط افراد مبتدی انجام شود زیرا هرگونه کاهلی در تعمیر این قطعه به دیگر قطعات مهم ماشین صدمه وارد می‌کند.

 1. از سوییچ فشار غافل نشوید

این قطعه نیز گاهی موجب ایجاد اختلالی همچون وارد نشدن آب به داخل لباسشویی سامسونگ می‌شود. سوٸیچ موظف است برقی که وارد شیر برقی می‌شود را کنترل کند و زمانی که آب داخل مخزن به آن اندازه‌ استاندارد برسد آن وقت سوئیچ جریان برق را قطع می‌کند و دیگر آبی وارد مخزن نمی‌شود. در مرحله بعد موتور ماشین شستشوی لباس‌ها را شروع می‌کند. اما اگر این قطعه خراب شود، قبل از پر شدن مخزن جریان آب قطع شده و ماشین کد E7, 1E را نشان می‌دهد تا به شما نشان دهد که این قطعه معیوب شده است.

 

عمده‌ترین دلیل وارد نشدن آب به داخل لباسشویی سامسونگ

اصلی‌ترین و عمده‌ترین دلیل وارد نشدن آب به داخل لباسشویی سامسونگ خرابی شیر ورودی است؛ یادتان باشد که قبل از هرچیزی حتما باید این مورد را چک کنید‌. این قطعه موظف است جریان آب سرد و گرم را کنترل کند و چنانچه این قطعه با کوچک‌ترین مشکلی روبرو شود، آب به درستی وارد ماشین لباسشویی نمی‌شود و عملا ماشین قادر به انجام هیچ کاری نخواهد بود.

کلام آخر

وارد نشدن آب به داخل لباسشویی سامسونگ مشکلی است که برخی کاربران با آن مواجه می‌شوند؛ اگر مدتی است متوجه شده‌اید که در زمان روشن کردن ماشین لباسشویی آب وارد آن نمی‌شود موارد زیر را بررسی کنید.

 • از باز نبودن آب ساختمان مطمٸن شوید.
 • چک کنید که درب ماشین لباسشویی بسته باشد.
 • از سالم‌ بودن شیر برقی اطمینان حاصل کنید.
 • فشار آب مناسب باشد.
 • اطمینان حاصل کنید که جاپودری تمیز باشد
 • از سالم بودن برد الکتریکی خاطرتان جمع باشد.
 • سوئیچ فشار سالم باشد
 • از پاره نبودن شلنگ ماشین لباسشویی مطمٸن شوید.
 • از باز بودن لوله‌ها اطمینان حاصل کنید.
 • از تمیز بودن فیلتر مطمٸن شوید.

اگر در انجام کارهای ذکر شده مهارت کافی ندارید، اصلا به ماشین لباسشویی خود دست نزنید و خیلی فوری با نمایندگی تماس بگیرید تا آنها یک تعمیرکار حرفه‌ای بفرستند تا مشکل پیشرو را حل کنند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.