علت گرم نشدن آب ماشین ظرفشویی بوش

علت گرم نشدن آب ماشین ظرفشویی بوش

بوش یکی از معتبرترین و بهترین برندهای لوازم خانگی برقی در بازار بوده که تاکنون لوازم مختلفی را تولید و روانه بازار کرده است. قطعاً شما هم تاکنون نام برند بوش را شنیده‌اید یا ممکن است شما هم برخی از لوازم خانگی خود را از برند بوش تهیه کرده باشید. ماشین ظرفشویی بوش هم مانند دیگر لوازم برقی و ماشین ظرفشویی‌ها ممکن است دچار خرابی و مشکل شود. اولین گام برای اینکه از چنین شرایطی رهایی یابید این است که ماشین ظرفشویی بوش را عیب یابی کنید. پس از آن باید به فکر تعمیرکاری مطمئن و ماهر جهت تعمیر ماشین ظرفشویی بوش باشید. نمایندگی بوش در رشت می‌تواند از پس تعمیر انواع ماشین ظرفشویی مدل‌های مختلف بوش برآید. یکی از مواردی که در ماشین‌های ظرفشویی بوش دیده می‌شود گرم نشدن آب است که به دلایل مختلفی ایجاد می‌شود در ادامه به بررسی آنها خواهیم پرداخت.

 

دلیل گرم نشدن آب ماشین ظرفشویی بوش

گاهی ممکن است متوجه شوید که ماشین ظرفشویی بوش آب را گرم نمی‌کند و این موضوع را زمانی متوجه می‌شوید که ظرف‌ها تمیز شسته نمی‌شوند، حتی ممکن است پس از باز کردن درب ماشین ظرفشویی متوجه شوید که هیچگونه بخاری از آن خارج نمی‌شود و این نشان می‌دهد که ظرف‌ها با آب سرد شسته شده‌اند. مواردی که در زیر می‌بینید همگی دلایل گرم نشدن آب ماشین ظرفشویی بوش هستند:

  • خراب شدن پمپ حرارتی ماشین ظرفشویی بوش

بخشی از ماشین ظرفشویی بوش پمپ حرارتی نام دارد که از موتور و سیستم المنت تشکیل شده است. وجود هر دوی این‌ها با هم باعث می‌شود که هیت پمپ یا پمپ حرارتی بتواند آب را گرم نموده و به سمت ظروف بپاشد. هرگاه سیستم المنت یا موتور دچار مشکل شوند قطعاً پمپ حرارتی هم دچار اختلال شده و مثل سابق آب را گرم نمی‌کند. سرد بودن آب هم ظرف‌ها را تمیز نخواهد کرد به همین خاطر باید به فکر تعمیر پمپ حرارتی ماشین ظرفشویی بوش باشید.

در مواقعی ممکن است تعمیر المنت یا پمپ حرارتی امکان‌پذیر نباشد، در چنین شرایطی باید به فکر تعویض المنت و پمپ حرارتی باشید. تعمیرکار و نمایندگی‌های بوش در رشت می‌دانند که چگونه المنت و پمپ حرارتی جدید را جایگزین نمونه خراب شده کنند.

  • خرابی برد ماشین ظرفشویی بوش

هرگاه برد ماشین ظرفشویی دچار مشکل شود آب به درستی گرم نخواهد شد. گاهی ممکن است در اثر ضربه یا اتصالات برق یا هر مشکل دیگری باعث خرابی برد ماشین ظرفشویی بوش شود. در این صورت زمانی که شما ظروف را در ماشین ظرفشویی می‌چینید و تایمر آن را روشن می‌کنید پس از پایان تایمر، بر روی صفحه نمایشگر END یا پایان مشاهده نمی‌شود بلکه دستگاه به شما ارور یک یا دو را به صورت E01 و E02 را نشان می‌دهد. در این صورت باید به فکر تعمیر برد ماشین ظرفشویی باشید.

خرابی برد

برای رهایی از این وضعیت توصیه می‌کنیم یک بار ماشین ظرفشویی بوش را ریست کنید ممکن است با این کار برد دستگاه عملکرد درستی از خود نشان دهد. در مرحله بعد بهتر است به فکر چک کردن کابل‌های مختلف ماشین ظرفشویی باشید که دقیق و درست قرار گرفته باشند اگر باز هم مشکل رفع نشد دیگر باید به فکر تعمیر ماشین ظرفشویی توسط نمایندگی بوش در رشت باشید.

  • خرابی سنسور ماشین ظرفشویی بوش

سنسور ماشین ظرفشویی بوش یکی از قطعات مهم و کاربردی در ماشین ظرفشویی است که میزان دمای آب را تشخیص می‌دهد. اگر سنسور ماشین ظرفشویی به درستی کار نکند یا به هر دلیلی دچار اختلال شود قطعاً دمای آب سرد را تشخیص نداده و گزارش نمی‌کند بنابراین المنت و پمپ حرارتی نمی‌تواند آب را گرم کند. در این صورت تشخیص خرابی سنسور ماشین ظرفشویی کار شما نیست و باید از تعمیرکاران ماشین ظرفشویی بوش در نمایندگی بوش در رشت کمک بخواهید. در این صورت آنها برای عیب یابی به محل مورد نظر می‌آیند و در صورت تشخیص خرابی سنسور آن را تعویض می‌کنند.

پس از تعویض سنسور ماشین ظرفشویی بوش دمای آب به راحتی تشخیص داده شده و گزارش می‌شود و در صورت سرد بودن بلافاصله گرم خواهد شد.

تعمیر ماشین ظرفشویی بوش

نمایندگی بوش در رشت جهت تعمیر ماشین ظرفشویی

اگر در رشت زندگی می‌کنید و به تازگی متوجه شده‌اید که ماشین ظرفشویی شما آب را گرم نمی‌کند و همه ظرف‌ها بدون تمیز شدن همراه با چربی شسته می‌شوند، باید به فکر تعمیر آن باشید. حال اگر ماشین ظرفشویی شما از برند بوش است لازم به ذکر است که نمایندگی بوش در رشت توانایی تعمیر انواع مدل‌های ماشین ظرفشویی بوش را دارد. تعمیرکاران نمایندگی بوش در رشت کاملاً قابل اعتماد و تحصیل کرده هستند که با استفاده از تجربیات و سابقه درخشانی که دارند در کوتاه‌ترین زمان ممکن ماشین ظرفشویی شما را عیب یابی نموده و تعمیر می‌کنند.

در مواقعی ممکن است ماشین ظرفشویی شما تعمیر نشود و نیاز به تعویض و سرویس قطعات داشته باشد. از این رو با مراجعه به نمایندگی بوش در رشت می‌توانید قطعات اورجینال و اصل را به راحتی جایگزین قطعات خراب شده کنید و از پرداخت هزینه‌های هنگفت جهت خرید ماشین ظرفشویی جدید بپرهیزید.

 

کلام پایانی

ماشین ظرفشویی‌های برند بوش کیفیت بسیار بالایی دارند اما بر اثر استفاده مکرر یا ضربه و آسیب ممکن است عملکرد آنها دچار اختلال و خرابی شود یکی از رایج‌ترین مشکلاتی که ممکن است برای ماشین ظرفشویی بوش پیش آید گرم نشدن آب است. گرم نشدن آب علل مختلفی دارد که می‌تواند مربوط به خرابی سنسور، برد، پمپ حرارتی و المنت آن باشد. در هر صورت می‌توانید ماشین ظرفشویی خود را به نمایندگی بوش در رشت بسپارید و مطمئن باشید که از پس تعمیر آن به بهترین نحو ممکن با هزینه مناسب بر می‌آیند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.