علت روشن نشدن لباسشویی سامسونگ

علت روشن نشدن لباسشویی سامسونگ

یکی از بزرگترین مشکلاتی که ممکن است با آن رو به رو شوید بروز مشکلاتی است که باعث روشن نشدن ماشین لباسشویی می‌شود. دلایل زیادی می‌توانند در این زمینه موثر باشند که باید آن‌ها را شناسایی و روند تعمیر را پشت سر بگذارید. گاهی با فشردن دکمه (power)  دستگاه روشن نمی‌شود و یا با انتخاب کردن برنامه شستشو همچنان اتفاقی نمی‌افتد، البته گاهی دستگاه ماشین لباسشویی روشن می‌شود ولی برنامه شستشو را نمی‌توان انتخاب کرد. برخی از دلایلی که باعث روشن نشدن ماشین لباسشویی می‌شوند، ساده هستند و خود شما می‌توانید عیب را تشخیص دهید و مشکل را از بین ببرید. اما برخی از دلایلی که باعث روشن نشدن ماشین لباسشویی می‌شوند باید به صورت تخصصی عیب یابی و توسط یک تعمیرکار مجرب و متخصص تعمیر شود. چنانچه به دنبال علت روشن نشدن لباسشویی سامسونگ هستید مقاله پیش رو را از دست ندهید.

 

عدم اتصال دوشاخه برق به پریز

در بسیاری از موارد به علت نصب غیر اصولی و اشتباه یا جا نرفتن دو شاخه در پریز موجب روشن نشدن لباسشویی می‌شود. برای بررسی و حل این مشکل می‌توان ماشین لباسشویی را کمی از مکان خود فاصله داده و از اتصال دو شاخه اطمینان حاصل نمود.

قطعی جریان برق در اتصالات ساختمان

علت دیگری که می‌تواند باعث روشن نشدن ماشین لباسشویی سامسونگ شود نبود جریان برق در پریز است. این موارد ساده‌ترین علت روشن نشدن لباسشویی سامسونگ هستند. برای حل این مشکل با چک کردن سایر پریزهای موجود در خانه یا چراغ‌های خانه، از اتصال جریان برق در ساختمان اطمینان حاصل کنید.

چرا ماشین لباسشویی روشن نمی‌شود

بسته نبودن کامل درب ماشین لباسشویی

همانطور که پیشتر اشاره کردیم گاهی اوقات ممکن است دستگاه ماشین لباسشویی روشن شود اما شستشو را انجام ندهد. شایان ذکر است که ماشین تا وقتی که درب آن به صورت کامل بسته نشود شروع به کار کردن نمی‌کند. گیر کردن لباس یا اشیای مزاحم لای درب، نیمه باز بودن درب ماشین لباسشویی، خراب شدن درب ماشین لباسشویی و تاب برداشتن درب از دلایل موثر در بروز این مشکل هستند که باید خیلی فوری رفع شوند. خوشبختانه لباسشویی‌های سامسونگ به گونه‌ای ساخته شده‌اند که در صورت باز بودن درب ماشین آلارم می‌دهد و شما فوری متوجه این موضوع خواهید شد.

خرابی قفل الکترونیکی میکروسوئیچ

ماشین لباسشویی برای اینکه بتواند کار خود را آغاز کند چندین مورد را چک می‌کند که بسته بودن درب ماشین یکی از این موارد است. چنانچه درب ماشین به هر دلیلی بسته نشود، ماشین کار نمی‌کند. قفل الکترونیکی میکروسوئیچ به همین خاطر روی ماشین لباسشویی‌های جدید نصب شده است. این قطعه موظف است بسته بودن درب ماشین را چک کند تا فرمان شروع شستشو صادر شود پس می‌توانید حدس بزنید که خراب شدن این قطعه نیز می‌تواند علت روشن نشدن لباسشویی سامسونگ باشد. برای رفع این مشکل باید از سالم بودن میکروسوئیچ مطمئن شوید. در چنین وضعیتی لازم است یک تعمیرکار ماهر از نمایندگی تعمیرات سامسونگ این کار را انجام دهد.

خرابی قفل ماشین لباسشویی
خراب شدن تایمر ماشین لباسشویی

تایمر دستور شروع شستشو را صادر می‌کند و ماشین با دستور این قطعه متوجه می‌شود که در چه زمانی باید شروع به کار کند. در بعضی از موارد خراب شدن تایمر موجب می‌شود که  شستشو انجام نشود و برای رفع این مشکل باید حتماً تایمر تعمیر و یا تعویض شود

خراب شدن دکمه‌های کنترل پنل

بعضی از مواقع  خراب شدن دکمه پاور علت روشن نشدن لباسشویی سامسونگ است. زمانی که دکمه‌های کنترل پنل کار نمی‌کنند دستور روشن شدن به دستگاه صادر نمی‌شود. در چنین شرایطی دکمه‌ها باید تعمیر یا در صورت نیاز تعویض شوند.

خراب  شدن موتور

مهم‌ترین قطعه‌ای که در ماشین لباسشویی وجود دارد، موتور آن‌ است. اگر موتور روشن نشود ماشین نمی‌تواند هیچ گونه فعالیتی داشته باشد. از آنجایی که  موتور لباسشویی مهم و پیچیده است تعمیر آن نیز کار سخت و پیچیده‌ای است و شما برای رفع این مشکل حتما باید از یک تعمیرکار ماهر کمک بگیرید.

داغ بودن ماشین لباسشویی

بعضی از افراد از ماشین لباسشویی خود مدام استفاده می‌کنند و به هیچ عنوان به ماشین اجازه استراحت نمی‌دهند. در این حالت قطعات داخلی ماشین لباسشویی بیش از حد داغ می‌شوند و برای اینکه به قطعات دیگر آسیبی وارد نشود ماشین لباسشویی روشن نخواهد شد. برای رفع این مشکل باید یک یا دو ساعت استراحت به دستگاه دهید و بعد از اینکه دمای ماشین و قطعات آن به حالت طبیعی بازگشت مجددا شستشو را ادامه دهید.

داغ کردن ماشین لباسشویی 

خراب شدن سنسور سطح آب

این سنسور در کف ماشین لباسشویی قرار دارد و با ورود آب به داخل دیگ ماشین لباسشویی هوای داخلش را فشرده و معمولا از این طریق میزان ورود آب به داخل دستگاه را اندازه‌گیری می‌کند. خراب شدن این سنسور موجب ارسال اطلاعات اشتباهی به برد می‌شود و اجازه نمی‌دهد ماشین به درستی کار کند یا اینکه روشن شود .در واقع خرابی سنسور باعث آبگیری نکردن ماشین لباسشویی می‌شود.

خراب شدن برد الکترونیکی

این قطعه مانند مغز در بدن عمل می‌کند و وظیفه بسیار مهمی در ماشین لباسشویی دارد. این قطعه از طریق اتصالات الکترونیکی که با قطعات داخلی دارد فعالیت‌های ماشین لباسشویی را مدیریت می‌کند. خرابی این قطعه باعث می‌شود دستگاه شروع به کار نکند همچنین خرابی برد منجر به صدای زیاد ماشین لباسشویی می‌شود. برای جلوگیری از خراب شدن برد باید دستگاه را در جای خنک و خشک نگه دارید و از داغ شدن موتور ماشین لباسشویی جلوگیری کنید و از آنجایی  استفاده از دستگاه در اوج مصرف برق می‌تواند تاثیر خیلی بدی روی قطعات ماشین بگذارد ماشین را در ساعات اوج مصرف روشن نکنید.

خراب شدن برد ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی خود را تعمیر کنید

اگر دوست ندارید بعد از بازگشت از محل کار خود با یک کوه از لباس چرک روبرو شوید ما به شما پیشنهاد می‌کنیم تعمیرات ماشین لباسشویی سامسونگ را جدی بگیرید. از آنجایی که ماشین لباسشویی‌های سامسونگ طراحی خاص و منحصربه‌ فردی دارند، ما به شما توصیه می‌کنیم که برای تعمیر آن‌ به هر کسی اعتماد نکنید. چنانچه ساکن رشت هستید و به دنبال علت روشن نشدن لباسشویی سامسونگ هستید همین حالا با نمایندگی سامسونگ در رشت تماس بگیرید تا در کوتاهترین زمان ممکن یک تکنسین حرفه‌‌ای به منزل شما اعزام کند و خیلی فوری عیب یابی را انجام دهد و تعمیرات را شروع کند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.