علت تمیز نشستن ماشین ظرفشویی بوش

علت تمیز نشستن ماشین ظرفشویی بوش

حتماً تاکنون نام برند بوش را شنیده‌اید و می‌دانید که لوازم خانگی مختلفی از شرکت سازنده بوش با مدل‌های مختلف وارد بازار شده است. ماشین ظرفشویی‌های بوش یکی از بهترین ماشین ظرفشویی‌های موجود در بازار هستند که طرفداران بسیار زیادی هم دارند. اما طبیعی است که در گذر زمان و استفاده مکرر یا حتی به دلایل مختلف دیگری مثل جابجایی و آسیب به بدنه دچار خرابی و ایراد شود. یکی از مواردی که در ماشین ظرفشویی بوش دیده می‌شود تمیز نشستن ظروف است. در واقع زمانی که تایمر شستشوی ماشین ظرفشویی به اتمام می‌رسد و ظروف را از آن خارج می‌کنید ممکن است متوجه تمیز نشدن ظرف‌ها شوید. علل مختلفی وجود دارند که سبب این ایراد در ماشین ظرفشویی بوش می‌شوند که باید بررسی و تعمیر شود. نمایندگی بوش در رشت از پس تعمیر انواع مدل‌های ماشین ظرفشویی بوش با ایرادات مختلف برمی‌آید. برای اطلاع از علت تمیز نشستن ماشین ظرفشویی بوش تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

دلایل تمیز نشستن ماشین ظرفشویی بوش

ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد که وقتی ظرف‌ها را از ماشین ظرفشویی خارج می‌کنید متوجه چرب بودن یا وجود لکه‌های مختلف بر روی آن شده باشید. همه این آلودگی‌ها نشان از تمیز نشستن ماشین ظرفشویی بوش است. موارد مختلفی وجود دارند که باعث ایجاد این ایراد می‌شوند که به شرح زیر هستند:

  • سرد شدن آب

یکی از مهمترین دلایلی که باعث تمیز نشستن ماشین ظرفشویی بوش می‌شود سرد بودن آب است یعنی در چنین مواقعی ماشین ظرفشویی توانایی گرم کردن آب را ندارد بنابراین ظرف‌ها با آب سرد شسته می‌شوند و طبیعی است که با آب سرد چربی از بین نمی‌رود. داغ نشدن آب و بالا نرفتن حرارت آن به علت خرابی ترموستات یا المنت ظرفشویی است که باید مورد بررسی و تعمیر قرار گیرد. در مواردی نیز ممکن است المنت و ترموستات ماشین ظرفشویی قابل تعمیر نباشد، بنابراین برای تعویض این قطعات باید اقدام کرد.

  • مسدود شدن فیلتر تخلیه ماشین ظرفشویی بوش

همانطور که می‌دانید در قسمت کف ماشین ظرفشویی پمپ تخلیه وجود دارد که از طریق آن همه آلودگی‌ها و آب خارج می‌شوند. گاهی ممکن است فیلتر تخلیه بر اثر وجود آلودگی‌ها و نگرفتن آشغال ظروف دچار رسوب می‌شود. این رسوب و گرفتگی‌ها می‌توانند مانع خروج آلودگی‌های دیگر شده و در نهایت تجمع آلودگی در ماشین ظرفشویی را به همراه داشته باشند. در این صورت مشاهده می‌کنید که ظروف کاملاً کثیف و با بوی نامطبوع باقی می‌مانند. در چنین شرایطی باید فیلتر تخلیه را هر چند مدت یکبار تمیز نموده و در مواقع آن را تعویض کنید؛ برای تعویض آن می‌توانید از نمایندگی بوش در رشت کمک بگیرید.

  • مسدودی بازوهای آبپاش و نچرخیدن آنها

گاهی ممکن است بازوهای آبپاش که وظیفه چرخش و پاشیدن آب به تمام بخش‌ها و ظروف را دارند مسدود شوند یا چرخش درستی نداشته باشند. در چنین مواردی ظروف نه تنها تمیز نمی‌شوند بلکه با آلودگی و چربی در ماشین ظرفشویی باقی خواهند ماند. به همین خاطر نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی بوش در رشت می‌تواند بازوهای آبپاش را تعمیر نموده و مسدودی آن را رفع کند تا به راحتی بچرخد و آب پاشی را انجام دهد. همچنین تعویض بازوهای آبپاش ماشین ظرفشویی بوش نیز امکان‌پذیر خواهد بود.

  • خراب شدن برد ماشین ظرفشویی بوش

یکی دیگر از دلایل تمیز نشستن ماشین ظرفشویی بوش خراب شدن برد الکتریکی آن است. اگر برد الکتریکی ماشین ظرفشویی خراب شود بسیاری از اعمال آن دچار اختلال و ایراد خواهد شد. یکی از مهمترین وظایف برد ماشین ظرفشویی، دستور شستشوی ظروف است. اگر برد خراب شود دستور شستشوی ظروف داده نخواهد شد، بنابراین ظرف‌ها نشسته یا کثیف شسته خواهند شد. در چنین مواقعی باید به فکر تعویض برد ماشین ظرفشویی یا تعمیر آن باشید که توسط تعمیرات ماشین ظرفشویی بوش در رشت امکان‌پذیر می‌شود.

  • خراب شدن جا پودری ماشین ظرفشویی بوش

گاهی ممکن است شما پودر یا قرص ماشین ظرفشویی را در قسمت جا پودری قرار دهید اما به خاطر خراب بودن این جایگاه، درب آن باز نشود و پودر و قرص جهت شست و شو استفاده نشود. در این صورت خواهید دید که ظروف کاملاً کثیف در ظرفشویی باقی می‌مانند بدون اینکه پودر و قرص مورد استفاده قرار گیرند. نمایندگی بوش در رشت می‌تواند ایرادات جایگاه پودر ماشین ظرفشویی را به راحتی رفع کند.

موارد قابل توجه در زمینه تمیز نشستن ماشین ظرفشویی

توجه داشته باشید که هرگونه ایراد و مشکل در ماشین ظرفشویی بوش نیاز به بررسی تخصصی دارد و هر کسی نمی‌تواند از پس آن برآید. تعمیرکاران و کارمندانی که در نمایندگی بوش در رشت مشغول به تعمیرات ماشین ظرفشویی بوش هستند، کاملاً تحصیل کرده و آموزش دیده‌اند. آنها می‌توانند با استفاده از تجربه و سابقه چندین ساله به راحتی از پس تعمیر انواع مدل‌های ماشین ظرفشویی بوش برآیند.

نکات قابل توجهی که در رابطه با تمیز نشستن ماشین ظرفشویی بوش وجود دارد مربوط به مایع شست و شو یا قرص‌های ماشین ظرفشویی است که اگر مرغوب نباشند ظرف‌ها تمیز نخواهند شد. گاهی ممکن است ماشین ظرفشویی را به صورت نادرست تنظیم کرده باشید و در صورت شستن ظرف‌ها با آب سرد قطعاً تمیز نخواهند شد.

 

کلام پایانی

با توجه به اطلاعاتی که در اختیارتان قرار گرفت اکنون دیگر می‌دانید که ممکن است ماشین ظرفشویی بوش ظرف‌ها را تمیز نشوید و علت آن می‌تواند مربوط به خرابی سنسور یا برد ماشین ظرفشویی باشد. در هر صورت باید برای تعمیر آن هرچه سریعتر اقدام کنید تا مجبور به خرید ماشین ظرفشویی با قیمت بسیار بالا نشوید. همچنین می‌توانید تعمیرات ماشین ظرفشویی بوش را به نمایندگی بوش در رشت بسپارید که کاملاً قابل اعتماد و ماهر هستند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.