علت داغ شدن بدنه یخچال سامسونگ

علت داغ شدن بدنه یخچال سامسونگ

همانگونه که می‌دانید همه یخچال‌ها هنگام کار کردن مقداری گرم می‌شوند که این گرما تا حدودی طبیعی است و هیچ مشکلی به وجود نمی‌آورد. اما گاهی اوقات دمای بدنه یخچال خیلی بیشتر از حالت طبیعی می‌شود و شما با لمس یخچال خود متوجه این موضوع می‌شوید. چنانچه مدتی است متوجه داغی بیش از حد یخچال خود شده‌اید و مایل هستید بدانید که علت داغ شدن بدنه یخچال سامسونگ چیست و چگونه می‌توان از داغی بیش از حد آن جلوگیری کرد مقاله پیشرو را از دست ندهید.

 

حجم سنگین مواد غذایی در یخچال

یکی از عمده‌ترین دلایل داغ شدن بدنه یخچال وارد شدن حجم زیادی از مواد غذایی به صورت یکجا و یک‌دفعه‌ای است. در چنین شرایطی موتور یخچال باید بیشتر کار کند تا بتواند مواد غذایی که به تازگی وارد یخچال شده‌اند را سرد کند و همین موضوع باعث تولید گرمای زیاد توسط لوله‌های کندانسور شده و ما شاهد بالا رفتن دمای بدنه یخچال هستیم. به همین خاطر ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که به هیچ عنوان به صورت یکباره خوراکی بیش از حد داخل یخچال قرار ندهید و هنگام قرار دادن غذا داخل یخچال اجازه دهید غذا در محیط آشپزخانه خنک شود و سپس آن را داخل یخچال بگذارید.

سنگین کردن یخچال با مواد غذایی

 

نزدیک بودن یخچال به دیوار پشت سر

مورد دیگری که موجب داغ شدن بدنه یخچال سامسونگ می‌شود عدم رعایت فاصله استاندارد یخچال و دیوار است. شایان ذکر است که لوله‌هایی در پشت یخچال‌های سامسونگ تعبیه شده‌اند که در هنگام کار کردن یخچال داغ می‌شوند؛ برای اینکه لوله‌های کندانسور در حین کار یخچال خنک شوند، یخچال باید در یک فاصله مشخصی از دیوار قرار گیرد تا هوا در پشت یخچال نیز جریان پیدا کند. به‌طور میانگین فاصله بین یخچال و دیوار پشتی باید ۱۵ سانتی متر و فاصله بین یخچال و دیوارهای کنار ۴ سانتی متر باشد.

کمپرسور

علت داغ شدن بدنه یخچال سامسونگ می‌تواند بخاطر وارد شدن فشار زیاد به یخچال نیز باشد؛ پیشتر اشاره کردیم که موتور یا کمپرسور در حین کار کردن داغ می‌شود و چنانچه این کار کردن طولانی شود دمای کمپرسور بالا می‌رود‌. البته باید به این نکته اشاره کنیم که تنظیم بودن ترموستات یخچال روی یک دمای پایین و کم بودن گاز یخچال می‌تواند موجب چنین وضعیتی شود. اگر داغی بدنه یخچال در چنین وضعیتی ادامه پیدا کند منجر به کاهش طول عمر دستگاه می‌شود و شما را به دردسر می‌اندازد.

کثیف بودن کندانسور

کثیفی کندانسور اصلی‌ترین علت داغ شدن بدنه یخچال سامسونگ به حساب می‌آید‌. بهتر است بدانید که کندانسور موظف است گرمای یخچال را منتقل کند.  کندانسور یخچال بعد از مدتی کثیف می‌شود و دیگر نمی‌تواند گرما را به خوبی انتقال دهد و فرآیند خنک سازی یخچال نیز به درستی انجام نمی‌شود. در این وضعیت کثیف شدن این قطعه دمای بدنه و حتی درب یخچال را بالا می‌برد‌. بهترین کار برای جلوگیری از این اتفاق سرویس منظم یخچال است. پس هر از چندگاهی یخچال خود را سرویس و کندانسور یخچال را تمیز کنید.

 

گرم شدن یخچال تا چه حدی نرمال است؟

همان گونه که پیشتر اشاره کردیم مقداری گرما در هنگام کار کردن وسایل برقی طبیعی است و قطعا یخچال نیز از این قاعده مستثنی نیست. اگر بدنه  یخچال‌تان در حین کار کردن موتور مقداری گرم شد نگران نباشید اما اگر این دما از دمای محیط اطراف بیشتر شد یا اینکه قطره‌های آب روی بدنه یا درب یخچال خود مشاهده کردید خیلی فوری باید با یک تعمیر کار تماس بگیرید. دمای طبیعی یخچال در دفترچه راهنمای آن ذکر شده است چنانچه متوجه غیر عادی شدن دمای بدنه آن شدید دمای یخچال را با عدد یادداشت شده در دفترچه راهنما یخچال مطابقت دهید و در صورتی که دما بیشتر از عدد پیش بینی شده بود با نمایندگی یخچال سامسونگ مراجعه کنید.

 

تعمیرات یخچال سامسونگ

چنانچه بدنه یخچال‌تان بیش از حد داغ می‌شود و ساکن شهر رشت هستید ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که خیلی فوری به نمایندگی سامسونگ در رشت مراجعه کنید. یادتان باشد تعمیرات یخچال سامسونگ یک کار کاملا تخصصی است و شما به هیچ عنوان نباید به سراغ افراد مبتدی بروید. تمام افرادی که در نمایندگی مشغول به کار هستند، آموزش‌های لازم را دیده‌اند و در این کار تجربه کافی دارند و خیلی سریع می‌توانند متوجه علت داغ شدن بدنه یخچال سامسونگ شوند و تعمیرات یخچال را شروع کنند.

تعمیر یخچال سامسونگ

 

کلام آخر

علت‌های متعددی برای داغ شدن بدنه یخچال سامسونگ وجود دارد که مهم‌ترین آنها، کثیفی کندانسور است. دیگر دلایل داغ شدن یخچال شامل موارد زیر است:

  • حجم زیاد مواد غذایی
  • رعایت نکردن فاصله استاندارد بین یخچال و دیوار
  • اختلال در عملکرد کمپرسور یخچال
  • و .‌‌..

اگر علت داغ شدن بدنه یخچال سامسونگ خرابی کمپرسور یا کثیفی کندانسور باشد، به مرور زمان دیگر قطعات یخچال نیز معیوب می‌شوند و یخچال به‌طور کامل از کار می‌افتد و شما باید قطعات بیشتری را تعمیر یا حتی تعویض کنید پس در صورت مشاهده چنین مشکلی تعلل را کنار بگذارید و خیلی سریع با نمایندگی سامسونگ در شهر خود تماس بگیرید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.