علت آب نیامدن از دستگاه تصفیه آب خانگی

علت آب نیامدن از دستگاه تصفیه آب خانگی

همانطور که می‌دانید امروزه با پیشرفت تکنولوژی دستگاه‌هایی به عنوان تصفیه آب به میان آمده که افراد در سراسر جهان از آن استفاده می‌کنند. در واقع آبی که به عنوان آب شرب مصرف می‌کنیم دارای ناخالصی‌های مختلفی است. اگرچه آب را تصفیه می‌کنند اما باز هم ناخالصی‌هایی دارد که با استفاده از دستگاه‌های تصفیه آب خانگی می‌توان از پاکی آنها اطمینان حاصل کرد و به راحتی و با آرامش خاطر آب نوشید بدون اینکه نگران ابتلا به بیماری‌های حاصل از آب آلوده باشید.

اما در مواقعی ممکن است دستگاه تصفیه آب خانگی با مشکل مواجه شود و آب از آن نیاید امروز در خدمت شما هستیم تا علت آب نیامدن از دستگاه تصفیه آب خانگی را بررسی کنیم. از این رو اگر شما هم یک دستگاه تصفیه آب دارید که دچار اختلال شده پس تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

چه دلایلی می‌تواند سبب آب نیامدن از دستگاه تصفیه آب خانگی شود؟

عوامل و دلایل بسیار زیادی وجود دارند که در نهایت از خروج آب از دستگاه تصفیه آب جلوگیری می‌کنند. این دلایل می‌تواند به سبب استفاده مداوم و طولانی مدت از دستگاه تصفیه آب باشد که در اثر زمان کیفیت و مرغوبیت خود را از دست داده و عمر مفید آن به پایان رسیده است. در چنین شرایطی که شاهد آب نیامدن از دستگاه تصفیه آب خانگی هستید باید موارد مختلفی را زیر نظر داشته باشید و قطعات متفاوتی از دستگاه را مورد بررسی قرار دهید. مواردی که در ادامه مقاله مطالعه خواهید کرد علت آب نیامدن از دستگاه تصفیه آب خانگی هستند:

  • خراب شدن شیر برقی دستگاه تصفیه آب

شیر برقی یکی از قسمت‌های مهم دستگاه تصفیه آب خانگی محسوب می‌شود که خرابی آن می‌تواند نیامدن آب از دستگاه را به همراه داشته باشد. از این رو هرگاه شاهد آب نیامدن از دستگاه بودید بلافاصله شیر برقی را چک کنید که در صورت خراب شدن آن را تعمیر کرده و در صورت عدم تعمیر آن را به طور کامل تعویض کنید. وجود مواد سنگین و معدنی بسیار زیاد می‌تواند باعث خرابی و مسدود شدن شیر برقی شود که در نهایت منجر به تحمیل هزینه برای تعمیر یا تعویض آن خواهد بود.

  • خراب شدن آداپتور سیستم تصفیه آب خانگی

آداپتور یکی از بخش‌های مهم دستگاه تصفیه آب خانگی به شمار می‌آید که خراب شدن آن سیستم را به خطر انداخته و در نهایت ورود آب با مشکل مواجه شده و خروج آن نیز قطعاً دچار اختلال خواهد شد. بسیار مهم است که پس از مشاهده آب نیامدن از دستگاه بلافاصله به دنبال بررسی آداپتور دستگاه بروید و در صورت امکان آن را تعویض کنید. گاهی ممکن است خرابی آداپتور مربوط به مشکلات ترانس سیستم باشد که باید به طور کامل تعویض گردد. اگر مهارتی جهت تعویض و تعمیر آداپتور دستگاه تصفیه آب ندارید از تعمیرکاران خبره و با تجربه در این زمینه کمک بخواهید.

  • مسدودی فیلتر ممبران ro

گاهی آب نیامدن از دستگاه تصفیه آب خانگی تنها به دلیل گرفتگی فیلتر ممبران ro  است. فیلتر ممبران ro تنها زمانی دچار گرفتگی می‌شود که آب دارای ذرات سنگین و بزرگ باشد یا اینکه در موارد نامناسبی از دستگاه تصفیه آب استفاده کنید. نکته قابل توجه این است که گرفتگی‌های فیلتر ممبران ro کار ساده‌ای نیست و به تخصص و تجربه و مهارت یک تعمیرکار نیاز دارد. با این وجود توصیه ما این است که هرگز به تنهایی و بدون دانش و مهارت کافی اقدام به تعمیر یا تعویض قطعاتی مثل مشکل گرفتگی فیلتر ممبران ro  نکنید.

  • مسدودی پیش فیلترهای تصفیه آب

دستگاه تصفیه آب علاوه بر فیلتر ممبران ro دارای پیش فیلترهای تصفیه آب دیگری نیز هست که همه این فیلترها کمک می‌کنند که آب از هر آلودگی و مواد سنگین پاکیزه شود و با ورود به بدن مشکلی برای شما ایجاد نکند. اگر آب از دستگاه تصفیه نمی‌آید ممکن است مربوط به گرفتگی پیش فیلترها باشد. از میان پیش فیلترهای دستگاه تصفیه آب می‌توان به فیلتر کربن بلاک، فیلتر الیافی و فیلتر کربن پودری اشاره کرد. در صورت انسداد هر یک از پیش فیلترهای نام برده باید آنها را تعویض کرده و پیش فیلترهای نو و بدون انسداد را جایگزین کرد.

  • عدم تنظیم فشار هوا در مخزن ذخیره دستگاه تصفیه آب

از دیگر دلایل آب نیامدن از دستگاه تصفیه آب خانگی می‌توان به نامناسب بودن فشار هوا در مخزن ذخیره سیستم تصفیه آب اشاره کرد. از این رو اگر شما هم شاهد آب نیامدن از دستگاه هستید بهتر است فشار هوا در مخزن ذخیره را چک کنید و در صورت کم بودن فشار بلافاصله آن را به حالت ریست یا حالت پیش فرض قرار دهید تا فشار هوا تنظیم شده و خروج آب بدون مشکل انجام شود. تشخیص عدم توازن فشار در مخزن ذخیره کار ساده‌ای نیست در صورت عدم تشخیص می‌توانید از تعمیرکاران حرفه‌ای در این زمینه کمک بخواهید.

  • مسدود شدن شیرها و اتصالات دستگاه تصفیه آب

حتماً برای شما هم پیش آمده که شاهد کاهش فشار آب در دستگاه تصفیه آب بوده باشید یا اینکه حس کنید آب اصلاً خارج نمی‌شود. این موضوع مربوط به انسداد و کیپ شدن شیرآلات نیز می‌تواند باشد. در مناطقی از کشور ممکن است آب با سختی بیشتری وارد لوله‌ها شود از این رو وجود هرگونه سختی مواد معدنی جلبک یا هر موانع دیگری سبب مسدود شدن شیرها و اتصالات آب خواهد شد این اتصالات می‌توانند مربوط به سیستم‌های زیر سینک ظرفشویی باشند یا دقیقاً اتصالات دستگاه را هدف قرار دهند. در هر صورت این انسداد باید رفع شود تا آب به راحتی خروج کند.

 

کلام پایانی

با توجه به اطلاعاتی که در اختیارتان قرار گرفت اکنون دیگر می‌دانید که علت آب نیامدن از دستگاه تصفیه آب چه مواردی می‌تواند باشد. در واقع هر دستگاه تصفیه آبی ممکن است پس از گذشت مدت کوتاهی دچار مشکل شده و مسدود شود و خروج آب از آن با مشکل مواجه گردد. نکته قابل توجه در این باره عیب یابی دقیق و درست سیستم است که می‌تواند به برطرف کردن مشکل در کوتاه‌ترین زمان ممکن منجر شود. تعمیرکاران مطمئن و متخصص لوازم خانگی که تجربه کافی در این زمینه را به دست آورده‌اند می‌توانند در کوتاه‌ترین زمان ممکن مشکل آب نیامدن از دستگاه تصفیه آب خانگی را حل کنند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.