علت آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی سامسونگ

علت آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی سامسونگ

ممکن است بعد از چیدن ظرفها در ماشین ظرفشویی و بعد از انتخاب برنامه مورد نظر متوجه شوید که ماشین نمی‌تواند آبگیری کند. متاسفانه آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی سامسونگ یکی از رایج‌ترین مشکلات ماشین‌های این برند محسوب می‌شود که این اتفاق نیز دلایل متعددی دارد. چنانچه بعد از روشن کردن ماشین ظرفشویی خود متوجه شده‌اید که ماشین نمی‌تواند به درستی کار کند و به دنبال علت آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی سامسونگ هستید چند دقیقه از وقت خود را در اختیار ما قرار دهید تا ما دلایل بروز این مشکل را برای شما شرح دهیم.

چرا ماشین ظرفشویی سامسونگ ابگیری نمیکند

 

پاره یا مسدود شدن شیلنگ دستگاه

چنانچه بعد از انتخاب برنامه شستشو متوجه عدم آبگیری ماشین ظرفشویی شدید بهتر است به سراغ شیلنگ تامین کننده آب ماشین بروید. مسدود بودن این شیلنگ یا خمیده شدن آن مانع از رسیدن آب به ماشین شده به همین دلیل آبگیری به درستی انجام نمی‌شود. علاوه بر چک کردن شیلنگ می‌توانید یک نگاه به فشار آب بیندازید و بررسی کنید که آیا فشار آب کافی است یا خیر.

خراب شدن شناور یا سوییچ شناور

جالب است بدانید که تعیین مقدار آب کافی برای شستن ظروف بر عهده‌ ی شناور است؛ شناور به این شکل کار می‌کند که در زمان پر شدن ماشین ظرفشویی بالا می‌آید و هنگامی که آب به حد نصاب خود رسید با کمک سوییچ شناور که زیر آن تعبیه شده فرآیند آبگیری را متوقف می‌کند. پس اگر این قطعه خراب شود ماشین ظرفشویی نیز نمی‌تواند آبگیری کند. اغلب اوقات این قطعه به وسیله باقی مانده غذاها محاصره می‌شود و به درستی نمی‌تواند مقدار آب را اندازه‌گیری کند. پس در چنین وضعیتی حتما یک نگاه به شناور بیندازید تا مطمئن شوید آشغال باعث گیر کردن آن نشده باشد.

خراب شدن محفظه

خراب شدن سوییچ قفل درب

درب ماشین‌های ظرفشویی  یک سوییچ قفل دارد که تشخیص باز یا بسته بودن درب ماشین ظرفشویی به عهده این قطعه است. در واقع باید به این نکته اشاره کنیم زمانی که این قطعه بسته بودن درب ماشین ظرفشویی را تشخیص دهد دستگاه شستشوی ظرف‌ها را آغاز می‌کند. همانگونه که حدس می‌زنید خراب شدن این قطعه هم می‌تواند علت آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی سامسونگ شناخته شود. چنانچه این قطعه خراب شود در زمانی که درب ماشین بسته است ماشین گمان می‌کند که درب دستگاه باز است و فرآیند آبگیری را انجام نمی‌دهد. برای بررسی و مطمئن شدن از سلامت این قطعه می‌توانید پشت پنل داخلی را به وسیله یک فازمتر چک کنید و اگر مشکل از این قطعه بود آن را تعویض کنید.

خراب شدن شیر برقی یا شیر ورودی

خرابی شیر برق ماشین ظرفشویی یکی دیگر از دلایل آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی به حساب می‌آید و چنانچه موارد ذکر شده را بررسی کردید و علت آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی سامسونگ را پیدا نکردید باید به سراغ این قطعه بروید. باید به این نکته اشاره کنیم که آبگیری ماشین ظرفشویی به وسیله شیر برقی انجام می‌شود و اگر این قطعه معیوب شود آبگیری دستگاه نیز مختل می‌شود. عملکرد این قطعه به اینصورت است که یک شیلنگ آن، وظیفه انتقال آب از لوله تا شیر برقی را دارد و دیگری نیز آب را از شیر به فضای داخل محفظه انتقال می‌دهد.

 

خراب شدن برد الکترونیکی

برد الکترونیکی یک قطعه بسیار مهم و حیاتی در ماشین ظرفشویی به حساب می‌آید و معمولا بخش‌های گوناگون ماشین را کنترل می‌کند؛ در گذشته این وظیفه به عهده تایمر بوده است. هرگونه نقص در کارکرد این قطعه اساسی منجر به آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی می‌شود. از آنجایی که این قطعه به ندرت در ماشین ظرفشویی‌ها خراب می‌شوند در هنگام تعمیرات ماشین ظرفشویی سامسونگ معمولا بررسی این قطعه جز اولویت‌های آخر تعمیرکار است.

 

خراب شدن برد مدار چاپی

برد مدار چاپی همانند مغز انسان عمل می‌کند و درست اجرا شدن برنامه‌‌های انتخاب شده را کنترل می‌کند. اگر این قطعه بسیار حیاتی ماشین دچار اختلال شود عملکرد ماشین به‌ طور کلی مختل می‌شود و آبگیری ماشین ظرفشویی و دیگر مراحل شستشو نیز به درستی انجام نمی‌شود و می‌توان گفت ماشین ظرفشویی کاملا عملکرد خود را از دست می‌دهد. در چنین شرایطی به هیچ عنوان به ماشین ظرفشویی خود دست نزنید و در اولین فرصت با یک تعمیرکار حرفه‌ای و کاربلد تماس بگیرید.

 

تعمیرات ماشین ظرفشویی سامسونگ را جدی بگیرید

آبگیری اولین مرحله در شستشوی ظروف به حساب می‌آید و اگر این مرحله با مشکل مواجه شود دیگر مراحل شستشو نیز با مشکل مواجه می‌شوند و آنوقت است که شما باید از ماشین ظرفشویی خود به عنوان دکوری استفاده کنید. اگر مایل نیستید حجم انبوهی از ظروف را با دست بشویید، در صورت مشاهده این وضعیت باید پیگیر علت آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی سامسونگ شوید. اگر ساکن رشت هستید و در چنین وضعیتی قرار گرفته‌اید حتما با نمایندگی  سامسونگ در رشت تماس بگیرید و از آنها بخواهید که یک‌ تعمیرکار به منزل شما بفرستند. یک تعمیرکار با تجربه و کاربلد به سرعت متوجه علت مشکل می‌شود و آن را برطرف می‌کند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.