علت تمیز نشستن لباسشویی اسنوا

علت تمیز نشستن لباسشویی اسنوا

لباسشویی اسنوا هم مانند دیگر لباسشویی‌های موجود در بازار ممکن است دچار عملکرد نامناسب یا اختلال شود چرا که همه دستگاه‌ها و لوازم‌های برقی پس از گذشت مدتی دچار عیوب جزئی خواهند شد که باید به موقع آنها را تشخیص داده و برای رفع عیب آنها اقدام کرد. یکی از رایج‌ترین مشکلاتی که لباسشویی اسنوا با آن درگیر است تمیز نشستن لباس‌ها بوده هرچند که این مشکل همیشگی نیست و قابل حل بوده بنابراین باید علت آن را بیابید و هرچه سریعتر برای رفع آن تلاش کنید.

قطعاً هیچ کسی دوست ندارد زمانی که لباس‌ها را در دستگاه می‌ریزد آنها را به حالت چرک و کثیف از ماشین درآورد. از این رو این حالت می‌تواند بسیار ناخوشایند و نامطلوب باشد. در ادامه این مطلب قصد داریم به علت تمیز نشدن لباسشویی اسنوا بپردازیم شما نیز می‌توانید برای اطلاع از این مورد تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

 

چرا ماشین لباسشویی اسنوا لباس‌ها را تمیز نمی‌شوید؟

شاید سال‌های زیادی است که از ماشین لباسشویی اسنوا استفاده می‌کنید و تاکنون چنین مشکلی پیش نیامده و اکنون شاهد تمیز نشستن لباس‌ها هستید. حتی ممکن است بر اثر اسباب کشی و جابجایی‌های متعدد ضرباتی به بدنه و قطعات مختلف ماشین لباسشویی وارد کرده باشید که در نهایت به تازگی متوجه تمیز نشستن لباس‌ها شده‌اید. هر یک از این اتفاقات می‌توانند مبنایی بر ایجاد خرابی و عیوب در ماشین لباسشویی شده و در نهایت تمیز نشستن لباس‌ها را به همراه داشته باشد. مواردی که در زیر می‌بینید علل تمیز نشدن ماشین لباسشویی اسنوا است:

  • استفاده از مواد شوینده نامناسب

همیشه تمیز نشستن لباس‌ها به دلیل خرابی ماشین لباسشویی نیست گاهی ممکن است شما مواد شوینده‌ای که برای شستشو انتخاب می‌کنید مناسب نباشد. مواد شوینده شامل پودر، انواع مایع و تمیز کننده‌ها می‌شوند که امروزه تنوع بالایی در بازار دارند و انتخاب هر یک از آنها شما را با چالش بزرگی مواجه می‌کند. از این رو باید نهایت دقت را به کار بگیرید تا بهترین شوینده را متناسب با نوع لباس و جنسی که دارد انتخاب کرده و خریداری کنید. گول قیمت پایین برخی مواد شوینده را نخورید چرا که کیفیتی ندارند و تنها باعث تمیز نشستن لباس‌های شما می‌شوند. اطلاعات و توضیحات درج شده در پشت مواد شوینده را حتماً مطالعه کنید تا از آنزیم‌ها و کیفیت بالای مواد اولیه آن اطمینان حاصل نمایید.

  • پر کردن ماشین لباسشویی بیش از ظرفیت آن

هر دستگاه لباسشویی دارای ظرفیتی معین و مشخص است بنابراین باید متناسب با آن میزان لباس‌ها را مشخص کرده و در آن بریزید. اینطور نیست که هر چقدر لباس داشتید بتوانید در لباسشویی بشویید به عنوان مثال اگر ظرفیت لباسشویی شما ۸ کیلویی باشد باید لباس‌های خشک شما کمتر از ۴ کیلوگرم ظرفیت داشته باشد چرا که لباس‌ها پس از برخورد با آب خیس و سنگین می‌شوند. بنابراین باید میزان حدودی لباس‌ها و ظرفیت ماشین لباسشویی را بسنجید و متناسب با آن عمل کنید. این موضوع را نیز فراموش نکنید که شستن برخی لباس‌ها در ماشین لباسشویی ممنوعیت دارد به عنوان مثال پتوها سنگین و بزرگ هستند بنابراین مناسب شست و شو در ماشین لباسشویی نخواهند بود.

 

  • انتخاب برنامه شستشوی نامناسب

برنامه‌ای که برای شستشوی لباس‌ها تعیین و انتخاب می‌کنید بسیار مهم است چرا که شما متناسب با میزان کثیفی و رنگ لباس‌ها برنامه را انتخاب می‌کنید بنابراین اگر لباس‌ها بسیار چرک باشند با یک تایمر نیم ساعته یا ۱۴ دقیقه تمیز نخواهد شد. پس به هنگام انتخاب تایمر شست و شو باید نهایت دقت را به کار بگیرید. گذشته از این موضوع برنامه‌ پریواش باعث می‌شود لباس‌ها به تمیزترین حالت ممکن شسته شوند هرچند که زمان آن طولانی بوده و بیش از دو ساعت خواهد بود اما اگر آن را انتخاب نکنید احتمال تمیز نشستن لباس‌ها وجود دارد.

  • خراب شدن هیتر یا المنت ماشین لباسشویی

لباسشویی برای تمیز شستن لباس‌ها نیازمند آب داغ است بنابراین تنها قطعه‌ای که باعث داغ شدن آب ماشین می‌شود هیتر یا المنت است. اگر هیتر یا المنت دستگاه شما با مشکل مواجه شود قطعاً آب را گرم نکرده بنابراین لباس‌ها تمیز نخواهند شد. برای رفع این مشکل باید حتماً از تعمیرکار کمک بخواهید تا هیتر یا المنت را تعمیر کرده و در صورت تعمیر نشدن آن را تعویض کند.

  • کثیف شدن فیلتر ماشین لباسشویی

فیلتر ماشین لباسشویی اسنوا وظیفه جذب همه آلودگی‌های حاصل از شست و شو را دارد اما اگر این فیلتر کثیف شود قطعاً قادر به جذب آلودگی‌های بیشتر نخواهد بود. بنابراین لباس‌ها تمیز نشده و همچنان کثیف در ماشین باقی خواهند ماند این موضوع باید هرچه سریعتر حل شود. برای رفع این مشکل می‌توانید از تعمیرکاران کمک بخواهید و یا اینکه فیلتر دستگاه را خودتان بیرون کشیده و تمیز کنید و در صورت وجود هرگونه مشکل برای تعویض آن اقدام نمایید.

  • کثیف بودن مخزن داخلی ماشین لباسشویی اسنوا

مخزن داخلی ماشین لباسشویی محلی پر از آلودگی و کثیفی است بنابراین پس از هر بار شست و شو باید آن را به طور کامل تمیز کنید و هر چند ماه یکبار ماشین لباسشویی را در حالت خالی در تایمر شستشو قرار دهید تا به طور کامل تصفیه و تمیز شود. در غیر این صورت شاهد تمیز نشستن لباس‌ها خواهید بود چرا که این آلودگی در دیگ و مخزن به لباس‌ها هم می‌رسد.

 

  • نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی

عدم چرخش دیگ ماشین لباسشویی قطعاً باعث نشستن لباس‌ها و کثیف ماندن آنها خواهد شد. اگر دیگ ماشین لباسشویی اسنوا نمی‌چرخد احتمالاً به دلیل خراب شدن موتور آن است که باید حتماً تعمیر شود و در صورت عدم تعمیر باید به فکر تعویض آن باشید.

تعمیر هر یک از قطعات ماشین لباسشویی اسنوا کار پیچیده و سختی است که هر کسی نمی‌تواند از پس آن برآید بنابراین باید این کار را به افراد خبره و متخصص در این زمینه بسپارید. اگر هر یک از قطعات ماشین لباسشویی شما خراب شده و در نهایت شاهد تمیز نشدن لباس‌ها هستید از نمایندگی اسنوا در رشت کمک بخواهید.

نتیجه‌گیری

با توجه به اطلاعاتی که در اختیارتان قرار گرفت اکنون دیگر می‌دانید که علت تمیز نشستن لباسشویی اسنوا چیست و برای بررسی این مشکل باید چه قطعاتی را مورد کنکاش قرار دهید. همچنین می‌دانید که قطعات خراب شده باید مورد تعمیر قرار گیرند در غیر این صورت باید به تعویض آنها اقدام کنید. این کار را نیز بهتر است به نمایندگی اسنوا در رشت بسپارید و بهترین خدمات را دریافت کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.