علت تخلیه نکردن لباسشویی اسنوا

علت تخلیه نکردن لباسشویی اسنوا

یکی از رایج‌ترین مشکلاتی که ممکن است در لباسشویی اسنوا ظاهر شود تخلیه نکردن آب آن است به همین دلیل در مواقع شستشو ممکن است مشاهده کنید که آب حاصل از شست و شو که آبی چرک و کثیف است همچنان در لباسشویی باقی مانده و به هیچ عنوان تخلیه نمی‌شود. آیا می‌دانید علت تخلیه نشدن آب لباسشویی اسنوا چیست؟ هرچند که لباسشویی‌های اسنوا از برند مرغوب و با کیفیت ایرانی هستند و دیگر لوازم خانگی اسنوا نیز از مرغوبیت بالایی برخوردار است اما در اثر گذر زمان و استفاده طولانی مدت شاهد خرابی‌های ماشین لباسشویی و دیگر دستگاه‌ها خواهید بود. از این رو مهم‌ترین نکته و اقدامی که در این باره صورت می‌گیرد نحوه عیب‌یابی درست و تعمیر به موقع خواهد بود. اکنون اگر می‌خواهید علت تخلیه نکردن لباسشویی اسنوا را بدانید پیشنهاد می‌کنیم که تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

 

چرا لباسشویی اسنوا آب را تخلیه نمی‌کند؟

همه لوازم خانگی ممکن است دچار عیب و ایراد شوند و این عیب و ایراد ناشی از موارد و دلایل خاصی است که در صورت عدم توجه ممکن است به قطعات دیگر هم آسیب برساند. گاهی مشکلات و خرابی‌های لوازم خانگی ناشی از استفاده طولانی مدت و در مواردی هم بر اثر ضربه و آسیب به سیم و اتصالات یا بدنه آن خواهد بود. در هر صورت اگر لباسشویی اسنوا شما آب را تخلیه نمی‌کند باید برای عیب یابی موارد زیر را مورد توجه قرار دهید:

  • مسدود شدن راه خروج فاضلاب

همانطور که می‌دانید آبی که برای شستشوی لباس‌ها استفاده می‌شود چرک و کثیف خواهد بود بنابراین دیگر قابل استفاده نیست و باید از طریق خروجی فاضلاب به طور کامل تخلیه شود. اما در مواردی مشاهده می‌شود که آب به همان صورت در دیگ باقی مانده و خارج نشده است این موضوع می‌تواند ناشی از مسدودی راه خروج فاضلاب باشد. راه خروج فاضلاب بر اثر وجود مواد و عوامل خارجی مثل پارچه، پرز، مو و یا حتی رسوب آلودگی‌ها مسدود می‌شود که باید آن را باز کرده و همه موارد موجود را تخلیه کنید تا راه باز شود و آب به راحتی تخلیه گردد.

  • خرابی سوئیچ درب

سوئیچ درب ماشین لباسشویی یکی از قطعات مهم در آن به شمار می‌آید که در تخلیه آب دستگاه تاثیر بسزایی دارد. اگر سوئیچ درب لباسشویی اسنوا خراب شود درب آن به درستی بسته نخواهد شد و فرمانی بر بسته بودن درب نیز صادر نمی‌شود. بنابراین امکان تخلیه نشدن آب لباسشویی در صورت عدم شروع تایمر شست و شو وجود دارد. بنابراین در صورت مشاهده تخلیه نشدن آب ماشین باید حتماً میکروسوئیچ درب لباسشویی را بررسی کنید و از سالم بودن و بسته شدن درب اطمینان حاصل کنید.

  • استفاده از شوینده‌های نامرغوب و نامناسب

شوینده‌ها نقش مهم و بسزایی در تخلیه شدن آب ماشین دارند اگر از شوینده‌ای استفاده کنید که کف فراوانی می‌دهد قطعاً شاهد خالی نشدن آب توسط لباسشویی خواهید بود. وجود کف زیاد موجب اختلال در عملکرد دستگاه می‌شود. طبیعی است که دستگاه به علت وجود کف فراوان نتواند تخلیه را به طور کامل و دقیق انجام دهد بنابراین باید حتماً از شوینده‌های مناسب با کیفیت عالی استفاده کنید و هرگز گول تمیز شستن شوینده‌های پرکف را نخورید.

تعمیر ماشین لباسشویی اسنوا

  • انسداد شلنگ تخلیه آب

ماشین لباسشویی اسنوا هم مانند دیگر دستگاه‌های موجود در بازار دارای شلنگ‌های تخلیه است این شلنگ‌ها در پشت ماشین لباسشویی تعبیه شده که اگر گرفتگی در راه آنها ایجاد شود قطعاً آب لباسشویی به طور کامل تخلیه نخواهد شد و شما همواره شاهد مقداری آب چرک در لباسشویی می‌شوید که حتی ممکن است لباس‌هایتان نیز تمیز شسته نشوند. برای رفع این مشکل باید فوراً شلنگ‌های تخلیه آب ماشین لباسشویی را مورد بررسی قرار دهید که در صورت انسداد، مواد و عوامل خارجی را جدا کرده تا هرچه سریعتر راه آن باز شود.

  • خرابی تسمه ماشین لباسشویی اسنوا

اگر به قطعات و قسمت‌های فنی ماشین لباسشویی تسلط داشته باشید می‌دانید که در کنار موتور ماشین لباسشویی یک تسمه قرار دارد که در صورت هرگونه اختلال ممکن است بر تخلیه آب دیگ لباسشویی هم تاثیر بگذارد. خرابی تسمه می‌تواند از طریق پارگی یا شل شدگی یا افتادن آن ایجاد شود در هر صورت بر تخلیه هم اثرگذار خواهد بود و به همین منظور باید تسمه دستگاه را عوض کنید. البته باید متذکر شویم که این کار بسیار تخصصی و پیچیده بوده و نیاز به تعمیرکار متخصص دارد.

  • خرابی برد الکتریکی

برد الکتریکی دستگاه لباسشویی مانند برد دستگاه‌های دیگر نقش مغز آن را ایفا می‌کند بنابراین هرگونه عملکرد دستگاه زیر نظر برد انجام می‌شود. اگر ماشین لباسشویی شما پس از شستشو آب را تخلیه نمی‌کند یعنی دستور تخلیه آب را نگرفته و بنابراین ممکن است مشکل از آی سی‌های دستگاه یا به طور کلی سوختگی برد باشد که در این صورت باید برای تعمیر آی سی‌ها اقدام کرد یا اینکه برد دستگاه را به طور کامل تعویض کنید. برای این کار نیز می‌توانید از تعمیرکاری کارکشته و با تجربه کمک بخواهید.

حفاظت از ماشین لباسشویی اسنوا

  • مسدود شدن پمپ تخلیه

قطعه‌ای در ماشین لباسشویی وجود دارد به نام پمپ تخلیه که هر چیزی که از شستشوی لباس‌ها و آثار باقیمانده از آنها از آب و دیگ گذر کند در نهایت در پمپ تخلیه گیر خواهد افتاد. دکمه لباس یا سکه یا حتی دستمال کاغذی و هر شی یا جسم کوچکی که بتواند از دیگ عبور کند و به پمپ تخلیه برسد احتمال مسدودی آن را به دنبال خواهد داشت. به دنبال مسدودی دیگر دستور تخلیه انجام نشده و تخلیه آب صورت نخواهد گرفت. برای رفع این مشکل نیز باید پمپ تخلیه را بررسی و به طور کامل آزاد کنید.

نتیجه‌گیری

اطلاعات وارد شده در این مطلب نشان می‌دهد که لباسشویی اسنوا هم مانند دیگر لوازم خانگی ممکن است خراب شود یکی از رایج‌ترین مشکلاتی که برای این دستگاه‌ها ایجاد می‌شود مربوط به عدم تخلیه آب آن است. تخلیه نشدن آب لباسشویی اسنوا می‌تواند مربوط به خرابی تسمه، برد، انسداد پمپ تخلیه شلنگ‌های تخلیه یا خروجی فاضلاب باشد. در هر صورت باید عیب یابی دقیقی انجام داده و برای تعمیر هرچه سریع‌تر اقدام کنید.

تعمیر قطعات ماشین لباسشویی اسنوا کاری بسیار پیچیده و تخصصی است که هر کسی از پس آن بر نمی‌آید بنابراین می‌توانید این کار را به نمایندگی اسنوا در رشت بسپارید تا این کار را با اطمینان کامل و در کوتاه‌ترین زمان ممکن با بالاترین کیفیت و تجربه به شما ارائه دهند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.