علت خشک نکردن لباسشویی بوش

علت خشک نکردن لباسشویی بوش

ماشین لباسشویی بوش که یکی از معتبرترین و معروف‌ترین برندهای موجود در بازار است ممکن است مانند دیگر لوازم برقی پس از مدتی دچار عیب و ایراد و خرابی شود. نکته مهمی که در رابطه با ماشین لباسشویی‌های بوش وجود دارد این است که همه قطعات آنها در نمایندگی بوش در رشت موجود است بنابراین در صورت خرابی می‌توان قطعات مختلف آن را تعویض نمود. از جمله رایج‌ترین مواردی که برای ماشین لباسشویی‌های بوش پیش می‌آید خشک نکردن لباس‌ها توسط آن است. خوش نکردن لباس‌ها می‌تواند به خاطر وجود علت‌های مختلفی باشد که قصد داریم آنها را بررسی کنیم. اما باید به این موضوع نیز مورد توجه داشته باشید که بلافاصله پس از خراب شدن ماشین لباسشویی آن را تعمیر کنید تا مجبور به خرید ماشین لباسشویی جدید و پرداخت هزینه‌های بیشتر نشوید. جهت اطلاع از علت خشک نکردن ماشین لباسشویی بوش تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

 

دلایل خشک نکردن لباسشویی بوش چیست؟

دلایل متنوع و بسیار زیادی وجود دارند که می‌توانند سبب خشک نکردن لباسشویی بوش شوند. این مشکلات ممکن است بر اثر استفاده طولانی مدت از لباسشویی و طی سالیان دراز پیش آید و در مواردی هم امکان دارد بر اثر اسباب کشی و جابجایی متعدد ماشین لباسشویی به قطعات مختلف آن ضربه و آسیب وارد شود. مواردی که در زیر دسته‌بندی نموده‌ایم همگی علت خشک نکردن لباسشویی بوش هستند:

  • اتصالات برق خشک کن لباسشویی بوش

اتصالات برقی قطعات مختلف ماشین لباسشویی و حتی اتصالات برق کلی ساختمان می‌تواند باعث خرابی خشک کن ماشین لباسشویی شود. خشک کن لباسشویی بوش هم ممکن است تحت تاثیر اتصالات برقی قرار گرفته باشد و طی این اتصالات قطع شود. همین موضوع باعث می‌شود تا دیگر قادر به خشک کردن لباس‌ها نباشد، طبیعی است که خشک نشدن لباس‌ها شرایط را به هم بریزد و اعصاب شما را نیز خرد کند. برای رفع چنین مشکلی کافیست با تعمیرات لباسشویی بوش در ارتباط باشید.

لباسشویی بوش

  • خراب شدن ترانس برد الکتریکی ماشین لباسشویی بوش

ترانس برد الکتریکی ماشین لباسشویی وظیفه چرخش دیگ و دریافت دستور خشک کن از موتور ماشین لباسشویی را دارد. هرگاه برد ماشین لباسشویی دچار مشکل شود و تحت تاثیر اتصالات از کار بیفتد قطعاً خشک کن لباسشویی بوش نیز متوقف خواهد شد. نچرخیدن دیگه لباسشویی بوش لباس‌ها را به طور کامل خیس تحویل می‌دهد که اصلاً خوشایند نیست. به همین منظور می‌توانید از نمایندگی بوش در رشت بخواهید که جهت بررسی برد الکتریکی ماشین لباسشویی اقدام کند و در صورت امکان آن را تعمیر نمایند. در غیر این صورت امکان تعویض ترانس برد ماشین لباسشویی بوش وجود دارد.

  • خراب شدن موتور لباسشویی بوش

موتور ماشین لباسشویی بوش تحت تاثیر موارد مختلفی است که ضربه و آسیب معمولاً باعث خرابی آن می‌شود. اگر موتور ماشین لباسشویی خراب شود قطعاً چرخش دیگ با مشکل مواجه شده و دستور خشک کن آن نیز داده نمی‌شود. در این صورت شاهد خشک نشدن لباس‌ها توسط ماشین لباسشویی خواهید بود. در مواردی ممکن است موتور ماشین لباسشویی بوش قابل تعمیر باشد اما در مواقعی هم موتور آن به طور کامل از کار می‌افتد و قابل تعمیر نخواهد بود، که باید تعویض شود و موتور جدیدی جایگزین آن شود. نمایندگی بوش در رشت بهترین موتور لباسشویی را با بالاترین کیفیت و اصالت به مشتریان خود ارائه می‌دهد.

 

  • خراب شدن پمپ تخلیه ماشین لباسشویی بوش

اگر پمپ تخلیه ماشین لباسشویی بوش خراب باشد آبی که از شست و شوی لباس‌ها باقیمانده تخلیه نخواهد شد. وجود آب در دیگ قطعاً با عدم خشک شدن لباس‌ها همراه است. اگر با خشک نکردن لباس‌ها توسط ماشین لباسشویی بوش روبرو شده‌اید، احتمالاً پمپ تخلیه آن خراب شده و نیاز به تعویض یا تعمیر دارد.

  • انسداد فیلتر کف و شلنگ تخلیه

شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی بر اثر وجود پرز و مو و دیگر عوامل مختلف مثل دکمه و سنجاق و غیره مسدود می‌شود. علاوه بر آن انسداد فیلتر کف نیز بر اثر مواد شوینده نامرغوب و انواع آلودگی‌های لباس‌ها و آب ایجاد خواهد شد. در صورت مشاهده خشک نکردن لباسشویی بوش می‌توانید فیلتر کف و شلنگ تخلیه را مورد بررسی قرار دهید که در صورت لزوم آنها را تخلیه نموده و از آلودگی پاک کنید در غیر این صورت می‌توانید برای تعویض آنها نیز اقدام نمایید.

  • سنگین شدن دیگ ماشین لباسشویی بوش

ماشین لباسشویی بوش در صورت سنگین شدن غیر قابل چرخش می‌شود و دلیل آن هم این است که آن را بیش از حد پر کرده‌اید. به ظرفیت لباسشویی بوش دقت کنید تا بدانید چه میزان لباس را برای شست و شو در آن بگنجانید. اگر بیش از ظرفیت لباسشویی در آن لباس بریزید قطعاً با خیس شدن سنگین‌تر شده و چرخش آنها با مشکل مواجه می‌شود بنابراین خشک کن آن کار نکرده و لباس‌ها خیس در دیگ باقی می‌مانند.

 

  • به هم خوردن تنظیمات ماشین لباسشویی بوش

گاهی ممکن است تنظیمات ماشین لباسشویی بوش را درست انجام نداده باشید و یا آنقدر آن را تعویض کرده باشید که دچار اختلال شده باشد بنابراین طبیعی است که خشک کن آن کار نکند تعمیرکاران نمایندگی بوش در رشت می‌توانند به راحتی بهترین تنظیمات را برای ماشین لباسشویی شما اعمال کنند تا همه عملکرد آن صحیح انجام شود.

 

نتیجه‌گیری

با توجه به اطلاعاتی که در اختیارتان قرار گرفت اکنون دیگر می‌دانید که علت خشک نکردن لباسشویی بوش چیست و به عوامل مختلفی بستگی دارد. مهمترین نکته عیب یابی دقیق و تعمیر درست آن است که توسط تعمیرکاران نمایندگی بوش در رشت با بهترین هزینه و کوتاه‌ترین زمان انجام می‌شود. زیرا این تعمیرکاران دانش و مهارت کافی جهت تعمیر انواع مدل‌های لباسشویی بوش را دارند و تجربه آنها در این راه ثابت کرده که رضایت مشتریان فراوانی را کسب نموده‌اند چرا که اولویت آنها همواره رضایت مشتریان است و به غیر از این به چیزی دیگری نمی‌اندیشند. بهتر است زمان را از دست ندهید و هم اکنون با تعمیرات لباسشویی بوش از طریق شماره تماس‌های زیر در ارتباط باشید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.