علت خشک نکردن لباسشویی اسنوا

علت خشک نکردن لباسشویی اسنوا

همانطور که می‌دانید اسنوا یک برند ایرانیست که تاکنون بهترین لوازم خانگی را تولید و روانه بازار کرده است و جزو با کیفیت‌ترین محصولات خانگی محسوب می‌شود. اما خراب شدن لوازم خانگی برقی یکی از معمول‌ترین اتفاقاتی است که ممکن است برای هر دستگاهی پیش آید. لباسشویی اسنوا نیز یکی از بهترین دستگاه‌های تولیدی این برند به نظر می‌رسد که تاکنون رضایت بسیار زیادی از آن گزارش شده است، اما در این میان یکی از رایج‌ترین و متداول‌ترین مشکلات این نوع لباسشویی‌ها خشک نکردن آن است. خشک نکردن ماشین لباسشویی اسنوا نیز ممکن است به دلایل مختلفی اتفاق افتاده باشد. در این مطلب قصد داریم همه دلایل و علل این مشکل را بررسی کنیم. از این رو اگر تا پایان این مطلب با ما همراه باشید پاسخ سوالات خود را خواهید یافت.

دلایل خشک نکردن لباسها توسط ماشین لباسشویی

چرا لباسشویی اسنوا لباس‌ها را خشک نمی‌کند؟

احتمالاً تاکنون برای شما هم پیش آمده که پس از پایان تایمر شستشوی ماشین لباسشویی زمانی که درب آن را باز می‌کنید و لباس‌ها را بیرون می‌کشید متوجه خیس بودن آنها می‌شوید این موضوع نشان می‌دهد که لباسشویی هنوز لباس‌ها را خشک نکرده است. گاهی به دلیل استفاده طولانی مدت و مداوم ماشین لباسشویی شاهد فرسودگی قطعات آن بوده و می‌توان فهمید که علل خرابی‌های متعدد آن همین موضوع است. در مقابل ضربه و آسیب به بدنه لباسشویی نیز می‌تواند باعث اختلال و خرابی‌های متعدد شود. مواردی که در زیر می‌بینید علت خشک نکردن ماشین لباسشویی اسنوا است:

  • خرابی یا سوختگی برد ماشین لباسشویی اسنوا

حتماً می‌دانید که برد ماشین لباسشویی نقش مغز دستگاه را ایفا می‌کند، بنابراین هرگونه مشکل در ماشین لباسشویی می‌تواند بر روی عملکرد برد تاثیر مستقیم بگذارد. اگر آی سی مربوط به خشک‌کن ماشین لباسشویی که توسط برد کنترل می‌شود، بسوزد باید فورا برد را بررسی کنید تا این آی سی تعمیر شود همچنین سوختن ترانس برد می‌تواند به طور کلی خشک کن دستگاه را از کار بیندازد. در چنین شرایطی تعمیر به موقع می‌تواند دستگاه شما را از این وضعیت نجات دهد به طوری که مانند روزهای اول شاهد خشک شدن لباس‌ها خواهید بود.

  • عدم تنظیم خشک کن ماشین لباسشویی اسنوا

گاهی پس از بررسی‌های متعدد متوجه می‌شوید که اصلاً دستگاه هیچ مشکلی ندارد و تنها دلیل خشک نکردن این است که شما تایمر آن را تنظیم نکرده‌اید. در واقع تایمر و تنظیمات ماشین لباسشویی که از طریق یک نمایشگر به شما نمایش داده می‌شود قابل تنظیم خواهد بود. از این رو اگر این تنظیمات را به خوبی انجام ندهید و تایمر آن را بر روی خشک کن نگذارید مطمئن باشید که لباس‌ها بدون خشک شدن شستشو خواهند شد. پس در این زمینه نیز نهایت دقت و توجه را به کار برید و برای اعمال تنظیمات درست می‌توانید از دفترچه راهنما استفاده نمایید.

  • خرابی موتور ماشین لباسشویی اسنوا

در مواردی ممکن است خشک نشدن لباس‌ها در دستگاه به دلیل خرابی موتور آن باشد. موتور دستگاه در واقع وظیفه چرخش دیگ را به عهده دارد از این رو اگر خراب شود دیگ به طور مرتب چرخش نخواهد کرد و لباس‌ها خیس باقی خواهند ماند. مواردی که به هنگام خرابی موتور باید مورد بررسی قرار گیرند شامل برد الکتریکی، خازن، زغال و تاخو هستند. از این رو اگر از جزئیات آنها سر در نمی‌آورید بهتر است از یک تعمیرکار خبره و کارکشته کمک بخواهید تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن بررسی‌های لازم را انجام داده و به طور کامل آن را تعمیر کند.

نوسان برق و عدم خشک کردن لباسها

  • نوسان برق

از جمله علت‌های مهم و تاثیرگذار در خشک نکردن دستگاه اسنوا نوسانات برق است. گاهی افزایش یا کاهش شدت جریان الکتریکی می‌تواند سبب نوسان برق شود و در نهایت المنت خشک کن ماشین لباسشویی را از کار بیندازد. به همین دلیل است که شما شاهد خشک نشدن لباس‌ها خواهید بود. به همین منظور پیشنهاد ما این است که حتماً یک محافظ برق برای دستگاه خود تهیه کنید و برای تعمیر ابتدا نوسان برق ساختمان سپس نوسانات برق دستگاه را بررسی کنید. البته ناگفته نماند که برای این کار باید نهایت دقت و ایمنی را به کار بگیرید تا از وقوع خطرات و اتفاقات پیش‌بینی نشده جلوگیری کنید.

  • قرار دادن لباس‌های زیاد و بیش از ظرفیت دستگاه

اگر توجه کرده باشید هر دستگاه لباسشویی دارای ظرفیتی خاص و معین است که اگر بیش از ظرفیت آن لباس داخل لباسشویی قرار دهید ممکن است بعد از خیس شدن و شست و شو آنقدر سنگین شود که دیگ توان چرخش نداشته باشد. بنابراین در صورت عدم چرخش سریع البسه خیس در دستگاه باقی خواهند ماند. به همین دلیل باید ظرفیت ماشین لباسشویی را بسنجید که در کنار آن درج شده است که معمولاً از ۵ کیلو به بالا هستند و در حد توان آن لباس‌ها را برای شستشو قرار دهید. البته این موضوع را پس از بررسی قطعات مختلف دستگاه متوجه خواهید شد زیرا پی می‌برید که هیچ یک از قطعات مشکلی ندارند و تنها دلیل اصلی خشک نکردن لباس‌ها همین موضوع است.

  • خرابی پمپ تخلیه ماشین لباسشویی

هرگاه ماشین لباسشویی لباس‌ها را به طور کامل می‌شوید پس از آن این آب کثیف و چرک باید از طریق پمپ تخلیه به طور کامل خارج شود اما اگر پمپ تخلیه بر اثر مو، پرز یا هر چیز دیگری مسدود شده باشد احتمال خروج آب کثیف وجود نخواهد داشت؛ بنابراین لباس‌ها خیس در دیگ باقی مانده و آب آنها گرفته نخواهد شد. برای پایان دادن به این وضعیت باید حتماً پمپ تخلیه دستگاه را چک کنید.

 

نحوه تعمیر ماشین لباسشویی اسنوا

اگر ماشین لباسشویی اسنوا شما هم لباس‌ها را خشک نمی‌کند و شما هر بار لباس‌های خیس را از آن بیرون می‌کشید مئ‌توانید دلایل گفته شده را مورد بررسی قرار دهید اما همه ما دانش و مهارت تعمیر دستگاه لباسشویی را نداریم بنابراین می‌توانیم از نمایندگی اسنوا در رشت کمک بخواهیم که این کار را با مهارت و تخصص بالا و در کوتاه‌ترین زمان ممکن به پایان می‌رسانند.

نتیجه‌گیری

با توجه به اطلاعاتی که در اختیارتان قرار گرفت اکنون دیگر می‌دانید که لباسشویی اسنوا هم مانند دیگر لوازم خانگی ممکن است دچار اختلال و عیب در عملکرد شود. همه علت‌های خشک نکردن لباسشویی اسنوا را خدمتتان شرح دادیم شما با بررسی این موارد می‌توانید عیب یابی نموده و برای تعمیر اقدام کنید. در صورت عدم تخصص و مهارت برای تعمیر می‌توانید از نمایندگی‌های تعمیرات اسنوا در رشت کمک بگیرید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.