علت خالی نکردن آب ماشین لباسشویی ال جی

علت خالی نکردن آب ماشین لباسشویی ال جی

ال جی یکی از معروف‌ترین و پرطرفدارترین برندهای موجود در بازار است که لوازم برقی خانگی مختلفی از آن با مدل‌های متفاوت وجود دارد. لباسشویی ال جی از با کیفیت‌ترین محصولات این شرکت است که تاکنون رضایت فوق العاده‌ای از آن گزارش شده است. اما لباسشویی ال جی هم مانند دیگر لوازم خانگی برقی ممکن است با گذشت زمان و پس از استفاده مداوم دچار ایراد و خرابی شود. همانطور که می‌دانید تعمیر ماشین لباسشویی کاری کاملاً به صرفه و هوشمندانه است زیرا شما را از هزینه‌های زیاد بابت خرید ماشین لباسشویی جدید می‌رهاند. یکی از رایج‌ترین مواردی که در ماشین لباسشویی‌های ال جی ایجاد می‌شود خالی نکردن آب آن است. اگر شما هم کنجکاو هستید بدانید علت خالی نکردن آب ماشین لباسشویی ال جی چیست و برای تعمیر آن به چه تعمیرکاری مراجعه کنید تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

ماشین الجی

 

دلایل خالی نکردن آب ماشین لباسشویی ال جی چیست؟

استفاده طولانی مدت از ماشین لباسشویی و همچنین استفاده نادرست از آن می‌تواند باعث ایجاد خرابی و ایراد شود. گاهی ممکن است شما در طول جابجایی‌های متعدد ضربه و صدماتی به ماشین لباسشویی وارد کنید که موجب خراب شدن آن شود. در هر صورت باید بتوانید ماشین لباسشویی را بلافاصله پس از خراب شدن عیب یابی کنید تا تعمیر آن به موقع و درست انجام گیرد. مواردی که در زیر می‌بینید علت خالی نکردن آب ماشین لباسشویی ال جی هستند:

  • انسداد فیلتر تخلیه ماشین لباسشویی ال جی

فیلتر تخلیه ماشین لباسشویی که یکی از مهم‌ترین قطعات ماشین لباسشویی محسوب می‌شود بر اثر عوامل خارجی و متعددی ممکن است مسدود شود. مسدود شدن فیلتر تخلیه می‌تواند مشکلات متعددی ایجاد کند یکی از این مشکلات می‌تواند مربوط به خالی نکردن آب ماشین لباسشویی باشد که در این صورت آب درون دیگ باقی می‌ماند و تحت هیچ شرایطی خارج نمی‌شود. عواملی که باعث مسدود شدن فیلتر تخلیه ماشین لباسشویی می‌شوند شامل پرز، مو، دکمه، سنجاق، تکه‌هایی از پارچه، دستمال کاغذی، کلید و غیره است. در این مواقع باید برای تعویض فیلتر تخلیه ماشین لباسشویی ال جی اقدام کنید که توسط نمایندگی ال جی در رشت امکان‌پذیر خواهد بود.

 

  • خراب شدن سوئیچ و قفل درب ماشین لباسشویی ال جی

زمانی که درب ماشین لباسشویی ال جی را می‌بندید دستور قفل درب صادر شده در این صورت ماشین لباسشویی عملیات شست و شو و آبگیری را آغاز می‌کند. اما در مواقعی ممکن است قفل درب ماشین لباسشویی یا سوئیچ آن خراب باشد. آنگاه دستور بسته بودن درب صادر نخواهد شد، بنابراین آب از ماشین لباسشویی تخلیه و خارج نخواهد شد زیرا ماشین لباسشویی احساس خطر نموده و تصور بر این است که درب باز است. خراب شدن سوئیچ و قفل درب ماشین لباسشویی ال جی تمام عملکرد و عملیات آن را با اختلال مواجه می‌سازد. در این صورت باید با نمایندگی ال جی در رشت تماس بگیرید تا جهت تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی اقدام کنند.

  • خرابی پمپ تخلیه ماشین لباسشویی ال جی

اگر پمپ تخلیه ماشین لباسشویی ال جی خراب شود به هیچ عنوان عمل تخلیه آب صورت نخواهد گرفت یعنی یکی از علت‌های مهم خالی نکردن آب ماشین لباسشویی می‌تواند مربوط به خرابی یا انسداد پمپ تخلیه باشد. اگر ماشین لباسشویی شما پمپ تخلیه معیوب داشته باشد با صدایی ناهنجار یا بدون صدا به فعالیت ادامه می‌دهد که نشان از خرابی است و آب درون دیگ باقی خواهد ماند. به همین منظور باید در جهت تعویض پمپ تخلیه ماشین لباسشویی از نمایندگی ال جی در رشت کمک بخواهید. تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی توسط افراد متخصص و مطمئن انجام خواهد شد.

تعمیر لباسشویی الجی

  • مشکل در شلنگ تخلیه آب ماشین لباسشویی ال جی

در مواردی هم ممکن است شلنگ تخلیه آب ماشین لباسشویی دچار مشکل شده باشد که در این صورت شلنگ دچار نشتی یا جدا شدگی یا پوسیدگی شده، هرچند که انسداد لوله یا شلنگ تخلیه آب هم امکان دارد. در این صورت باید ابتدا شلنگ تخلیه را به صورت کامل بررسی کنید تا انسداد موجود در آن را از بین ببرید. در صورت عدم انسداد باید برای تعویض شلنگ تخلیه آب ماشین لباسشویی اقدام کنید. این کار نیز توسط تعمیرکاران نمایندگی ال جی در رشت به بهترین نحو ممکن انجام می‌شود.

  • استفاده از لباس‌های زیاد و بیش از ظرفیت ماشین لباسشویی ال جی

حتماً می‌دانید که نباید بیشتر از ظرفیت ماشین لباسشویی خود در آن لباس بریزید زیرا موجب سنگین شدن دیگ و عدم چرخش و تخلیه آب آن می‌شود. نکته دیگری که باعث تخلیه یا خالی نکردن آب ماشین لباسشویی ال جی خواهد شد استفاده نامناسب از انواع شوینده‌هاست که می‌تواند سبب انسداد و گرفتگی در لوله‌های تخلیه و فیلتر تخلیه شود.

 

نمایندگی ال جی در رشت

افرادی که به عنوان تعمیرکار در نمایندگی ال جی در رشت مشغول به کار هستند، در حیطه تعمیرات انواع مدل‌های ماشین لباسشویی ال جی آموزش دیده و می‌دانند که چگونه از پس تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی برآیند. این افراد در کوتاه‌ترین زمان ممکن با هزینه‌ای مناسب ماشین لباسشویی را تعمیر نموده و قطعات مختلف را تعویض می‌کنند. قطعات مختلفی که در این نمایندگی‌ها تعویض می‌شود کاملاً اورجینال و اصل بوده و کیفیت عملکرد ماشین لباسشویی شما را بالا خواهند برد.

 

نتیجه‌گیری

ماشین لباسشویی ال جی هم مانند دیگر لوازم خانگی برقی ممکن است روزی دچار خرابی و ایراد شود و عملکرد آن با اختلال مواجه شود. عوامل مختلفی ممکن است موجب خرابی ماشین لباسشویی ال جی شود این عوامل می‌تواند مربوط به پمپ تخلیه، شلنگ تخلیه، قفل و سوئیچ درب و مواردی از این قبیل باشد. هرچند که در کوتاه‌ترین زمان ممکن توسط نمایندگی ال جی در رشت همه این ایرادات رفع خواهد شد. هم اکنون جهت تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی می‌توانید با شماره تماس‌های زیر تماس حاصل فرمایید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.