علت خاموش شدن یخچال ال جی

علت خاموش شدن یخچال ال جی

همانطور که می‌دانید یخچال یکی از کاربردی‌ترین و مهم‌ترین لوازم برقی خانگی است که مدام در حال کار کردن است و مانند لباسشویی و جاروبرقی هرگاه که به آن نیاز داشته باشید آن را روشن نمی‌کنید بلکه به صورت مداوم در حال خنک کردن مواد غذایی و محیط داخلی یخچال است. همین موضوع باعث شده که یخچال‌های ال جی پس از گذشت مدت طولانی کار کردن دچار مشکل خاموش شدن شوند. در واقع خاموش شدن یخچال ال جی می‌تواند به دلایل مختلف و بسیار زیادی باشد که مربوط به قطعات مختلف آن است.

رفع خرابی یخچال الجی

در صورت خراب شدن قطعات باید آنها را تحت تعمیر یا تعویض قرار داد. در این زمینه باید نهایت دقت و توجه را به کار بگیرید تا بتوانید عیب یابی درستی داشته باشید. البته نمایندگی ال جی در رشت می‌تواند در این راه به شما کمک کند و تعمیرات یخچال ال جی را به طور تمام و کمال بپذیرد. برای اطلاع از علت خاموش شدن یخچال ال جی تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

 

دلایل خاموش شدن یخچال ال جی چیست؟

بدون وجود یخچال تمام مواد غذایی فاسد شده و از بین می‌روند بنابراین نمی‌توان به مدت طولانی به خراب شدن یخچال بی‌ توجه بود و تعمیر آن را پشت گوش انداخت. علل مختلفی وجود دارند که سبب ایجاد مشکل در یخچال شده و در نهایت موجب خاموش شدن آن می‌شوند که در ادامه همه این علت‌ها را بررسی نموده‌ایم کافیست به این موارد توجه کنید:

  • نوسانات برق

یکی از دلایلی که باعث خاموش شدن یخچال ال جی می‌شود می‌تواند مربوط به نوسانات برق باشد. هرگاه جریان برق بیش از حد ظرفیت یخچال اعمال شود یا دچار قطع و وصل‌های شدید شود در هر صورت تاثیر منفی آن بر روی یخچال اعمال خواهد شد. در این شرایط ممکن است موتور یخچال بسوزد و خاموش شود. برای رفع چنین مشکلی ابتدا باید نوسانات برق یخچال را بررسی کنید سپس به دنبال نوسانات برق ساختمان بروید. تعمیر نوسان برق یخچال توسط نمایندگی ال جی در رشت امکان‌پذیر خواهد بود.

  • سوختن موتور و کمپرسور یخچال ال جی

یکی از رایج‌ترین علت‌هایی که برای خاموش شدن یخچال ال جی می‌توان نام برد مربوط به سوختن موتور و کمپرسور یخچال است که می‌تواند بر اثر ضربه و داغ شدن بیش از حد و استفاده طولانی مدت ایجاد شود. اگر سال‌های طولانی است که از یخچال ال جی استفاده می‌کنید طبیعی است که موتور آن قدیمی شده باشد و در طولانی مدت دچار سوختگی شود. سوختن موتور و کمپرسور در نهایت موجب خاموش شدن یخچال شده و آن را از کار می‌اندازد. در مواردی ممکن است موتور و کمپرسور یخچال قابل تعمیر باشد که تعمیرات یخچال ال جی در نمایندگی ال جی در رشت صورت می‌پذیرد. در صورت عدم تعمیر باید قطعه موتور و کمپرسور جدید را جایگزین نمونه سوخته و غیر قابل تعمیر کنید.

  • آسیب به کابل و سیم‌های اتصالات یخچال

به این موضوع توجه داشته باشید که سیم و کالاهای یخچال ال جی بسیار حساس هستند و باید در وضعیت مناسبی قرار گرفته باشند. به عنوان مثال باید یخچال را در کنار پریز برق قرار دهید تا برای اتصال دو شاخه آن به پریز کابل و سیم‌های آن کشیده نشوند. هرگاه به سیم و کابل‌ها و اتصالات یخچال فشار و ضربه و آسیب وارد شود قطعاً موجب خاموش شدن یخچال ال جی می‌شود. به همین منظور باید سیم و کابل‌های آن را تعویض کنید یا در صورت امکان آنها را به تعمیرگاه تخصصی نمایندگی ال جی در رشت بسپارید.

خرابی اجزای یخچال الجی

 

  • اختلال در برد الکتریکی یخچال ال جی

برد یخچال ال جی یکی از مهم‌ترین قطعات آن به شمار می‌آید که وظیفه دریافت اطلاعات و صادر کردن دستورات مختلف از جمله دما و تنظیمات آن را به عهده دارد. اگر برد الکتریکی یخچال بر اثر شست و شو و خیس شدن بسوزد یا بر اثر ضربه معیوب شود بر روشن و خاموش شدن یخچال هم اثرگذار خواهد بود. یخچال شما ممکن است دیگر روشن نشود و مواد غذایی فاسد شوند. معمولاً برد یخچال ال جی در صورت سوختن قابل تعمیر نیست و باید آن را به طور کامل تعویض کنید. اما اگر ضربه شدید نباشد و عیب و ایراد آن سطحی باشد شاید توسط تعمیرات یخچال ال جی در نمایندگی آن تعمیر شود.

  • خراب شدن ترموستات یخچال

ترموستات یکی دیگر از قطعات مهم یخچال ال جی به شمار می‌آید. این قطعه می‌تواند دمای ورودی به یخچال را تنظیم نموده و تمام فضای آن را همدما کند. اگر ترموستات یخچال خراب شود احتمال خاموش شدن آن وجود دارد. برای رفع این مشکل می‌توانید ترموستات را برای تعمیر به نمایندگی ال جی در رشت بدهید یا اینکه به طور کلی آن را تعویض نمایید.

  • کم شدن گاز یخچال ال جی

حتماً می‌دانید که یخچال ال جی با وجود گاز مخصوص، مواد غذایی را خنک می‌کند و موتور و بقیه اجزا را روشن نگه می‌دارد. در صورت هرگونه خرابی و آسیب ممکن است گاز یخچال کم شود و در مقابل باعث خاموش شدن یخچال ال جی خواهد شد. کم شدن گاز یخچال نیز با سپردن آن به تعمیرات یخچال ال جی به سرعت رفع خواهد شد.

 

نتیجه‌گیری

یخچال ال جی هم مانند دیگر لوازم برقی ممکن است دچار خرابی شود که باید به موقع برای تعمیر آن اقدام کنید زیرا اگر تعمیر قطعات یخچال به موقع انجام نشود هزینه‌های هنگفتی بر دوش شما خواهد گذاشت. حتی ممکن است مجبور به خرید یخچال جدید شوید. بلافاصله پس از خاموش شدن یخچال علت آن را جویا شوید و از نمایندگی ال جی در رشت بخواهید که برای تعمیرات یخچال شما اقدام کنند. این افراد از تجربه و تخصص بالایی برخوردار هستند و می‌توانند در مدت زمان کوتاهی یخچال شما را مانند روزهای اول تحویل دهند. برای تماس و دریافت مشاوره و راهنمایی از طریق شماره تماس‌های سایت اقدام کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.