علت و رفع ایجاد صدا و لرزش در ماشین لباسشویی

علت و رفع ایجاد صدا و لرزش در ماشین لباسشویی

رفع ایجاد صدا و لرزش در ماشین لباسشویی یکی از مهم‌ترین مواردی است که در خصوص هر یک از این لوازم خانگی مورد توجه قرار می‌گیرد. برای استفاده بهتر از هر یک از این تجهیزات باید به سلامت اجزا و قطعات به کار رفته در آن دقت داشته باشید. هر یک از قطعات این لوازم خانگی به نوعی در سیستم عملکرد آن تاثیر می‌گذارند و خرابی هر یک از آن‌ها سبب بروز برخی آسیب‌های جدی می‌شوند. لرزش و ایجاد صدا از مشکلات رایج در این لوازم خانگی برقی به شمار می‌روند که به دلایل مختلفی در سیستم فنی این تجهیزات به وجود می‌آید. این مشکل علاوه بر آسیب‌هایی که در برخی قطعات به وجود آورده، سبب بروز ناآرامی و سر و صدا در محل استفاده از ماشین لباسشویی خواهد شد و به همین خاطر باید با به کار بردن برخی تکنیک‌ها برای حل و از بین بردن آن اقدام کنید.

بررسی علل لرزش لباسشویی

در خصوص رفع ایجاد صدا و لرزش در ماشین لباسشویی باید به دلایل ایجاد این مشکلات نیز دقت داشته باشید. هر یک از این آسیب‌ها می‌توانند ساختار کلی ماشین لباسشویی شما را با مشکلات جدی رو به رو کنند. در صورتی که منشأ و ریشه بروز این اختلالات را بررسی کنید، بی شک از ماشین لباسشویی خود بهتر استفاده کرده و تعمیر آن را با روش‌های صحیح‌تری انجام خواهید داد. برخی از مهم‌ترین دلایل بروز لرزش در ماشین لباسشویی را در ادامه مشاهده می‌کنید:

مشکلات تراز نبودن ماشین لباسشویی

یکی از مهم‌ترین دلایلی که سبب ایجاد لرزش در ماشین لباسشویی می‌شود، تراز نبودن آن در زمان نصب است. برای رفع ایجاد صدا و لرزش در ماشین لباسشویی باید حتماً به این مشکلات در ساختار ماشین لباسشویی خود دقت داشته باشید. در صورتی که ماشین شما در یک شیب ناملایم قرار بگیرد، عملکرد مناسبی در سیستم فنی آن به وجود نمی‌آید. در این صورت دستگاه با آسیب‌های جدی رو به رو می‌شود که تنها یکی از آن‌ها لرزش و ایجاد سر و صدا در حین کار است.

پایه‌ها نیز یکی از مهم‌ترین اجزای به کار رفته در ماشین لباسشویی بوش و سایر دستگاه‌ها از برندهای مختلف هستند که بر عملکرد آن‌ها تاثیر به سزایی بر جای می‌گذارند. در صورتی که پایه‌ها به خوبی در محل خود فیکس و ثابت نشده باشند، سر و صدای شدیدی در دستگاه به وجود می‌آید. به همین خاطر باید از محکم بودن پایه‌ها در زمان نصب این لوازم خانگی دقت داشته باشید. دو پایه جلویی دستگاه نیز از اهمیت بسیار زیادی در این حوزه برخوردار هستند و نصب درست آن‌ها از بروز این مشکلات پیشگیری خواهد کرد.

علت صدا و لرزش ماشین لباسشویی

مشکل در پایه‌های ماشین لباسشویی

برای رفع ایجاد صدا و لرزش در ماشین لباسشویی باید به مشکلات پایه‌های دستگاه نیز دقت داشته باشید. در صورتی که این پایه‌ها آسیب دیده یا شکسته شده باشند، بی شک مشکلات لرزش و سر و صدا در ساختار دستگاه شما به وجود می‌آید. در صورت از بین رفتن خاصیت چسبندگی لاستیک‌ها در زیر پایه‌ها بروز این آسیب‌ها بدیهی خواهد بود. به همین خاطر باید به سلامت این قطعات ساده در سیستم ماشین لباسشویی خود دقت داشته باشید. برخی تصور می‌کنند که این بخش از اجزای ماشین چندان اهمیتی نداشته و به آن‌ها اهمیت نمی‌دهند. در صورتی که آسیب دیدگی آن‌ها مشکلات جدی در ساختار ماشین لباسشویی به وجود می‌آورد.

جنس کف پوش‌های مکان نصب این ماشین‌ها نیز در این زمینه تأثیرگذار خواهد بود. لازم است در خصوص رفع ایجاد صدا و لرزش در ماشین لباسشویی به این فاکتورها در محل نصب دقت داشته و در صورت بروز مشکل در این بخش، برای رفع آن اقدامات لازم را انجام دهید. در برخی موارد لازم است که کف پوش‌های به کار رفته در محیط را عوض کنید. سر بودن این کف پوش‌ها می‌تواند سبب سر و صدا در ماشین لباسشویی شما شود.

خرابی کمک دیگ‌های ماشین لباسشویی

یکی دیگر از مهم‌ترین مواردی که برای رفع ایجاد صدا و لرزش در ماشین لباسشویی مورد توجه قرار می‌گیرد، خرابی کمک دیگ‌های به کار رفته در دستگاه است. در صورتی که این قطعه آسیب ببیند دستگاه شما در حین کار به شدت سر و صدا می‌کند. برای رفع این آسیب‌ها باید حتماً بخش کمک دیگ‌ها را به دقت بررسی کنید. در حین لرزش ماشین لباسشویی، کمکی‌های نگهدارنده در بخش دیگ‌ها مورد بررسی قرار می‌گیرند. فنرهای به کار رفته در ماشین لباسشویی الجی و سایر برندهای مشابه نیز در این خصوص از اهمیت بسیار زیادی برخوردار هستند.

برای ارزیابی وضعیت فنی این دستگاه‌ها باید حتماً به این قطعات کاربردی توجه داشته باشید. در برخی موارد لازم است که این قطعات را تعویض یا تعمیر کنید تا به نتیجه دلخواه در دستگاه مورد نظر دست پیدا کنید.

کم یا زیاد بودن میزان لباس در ماشین لباسشویی

یکی دیگر از مواردی که برای رفع ایجاد صدا و لرزش در ماشین لباسشویی مورد توجه تکنیسین‌ها و کارشناسان مربوطه قرار می‌گیرد، کم یا زیاد بودن میزان لباس‌هایی است که در ماشین می‌اندازید. شما باید برای استفاده بهتر از دستگاه خود به ظرفیت و گنجایش آن دقت داشته باشید. اگر ظرفیت ماشین شما کمتر از حد لباس‌های مورد نظر باشد، بی شک استفاده از ماشین با مشکلاتی رو به رو می‌شود. اجزای فنی و تخصصی به کار رفته در این ماشین‌ها با استفاده غیر اصولی از آن آسیب می‌بینند.

برای رفع ایجاد صدا و لرزش در ماشین لباسشویی باید حتماً به نحوه تقسیم وزن در دستگاه مورد نظر دقت داشته باشید. این مسئله در خصوص آبکشی درست و اصولی لباس‌ها در سیستم ماشین لباسشویی به دقت بررسی می‌شود. به همین خاطر تکنیسین‌ها بر این مسئله تأکید دارند. در صورتی که حجم این لباس‌ها بیشتر از حد ایده آل باشد به سیستم کمک فنرها نیز به شدت آسیب می‌رسد که سبب بروز سر و صدای شدید در این دستگاه‌ها خواهد شد.

رفع مشکل لرزش ماشین لباسشویی

میزان لباس‌هایی که درون دستگاه می‌ریزید باید به‌ اندازه‌ای باشد که به سقف ماشین لباسشویی شما برخورد نکند. در غیر این صورت استفاده از دستگاه به خوبی انجام نمی‌شود و انواع آسیب‌های فنی در قطعات به کار رفته در آن به وجود می‌آیند.

انداختن پتوی سنگین در ماشین لباسشویی

یکی دیگر از مهم‌ترین تکنیک‌های رفع ایجاد صدا و لرزش در ماشین لباسشویی در نظر گرفتن وزن هر یک از لباس‌ها و اقلامی است که درون ماشین می‌اندازید. در صورتی که پتوها یا تن پوش‌های سنگین وزن خود را در این ماشین‌های لباسشویی بیندازید، بی شک آسیب‌های جدی در ساختار قطعات این لوازم خانگی به وجود می‌آید. انواع ماشین لباسشویی سامسونگ با وزن به خصوصی تولید و طراحی شده‌اند و به همین خاطر باید به میزان گنجایش آن‌ها برای انداختن لباس‌ها دقت داشته باشید.

در این زمینه باید به زمان آبگیری هر یک از لباس‌ها نیز دقت داشته باشید. در صورتی که این وسایل را درون ماشین لباسشویی بیندازید، زمان آبگیری دستگاه بیشتر از حد معمول می‌شود و آسیب‌های جدی در ساختار قطعات آن به وجود می‌آیند. به این ترتیب بروز لرزش و سر و صدا در دستگاه بدیهی خواهد بود.

مشکلات پیچ تعادل دستگاه ماشین لباسشویی

یکی دیگر از مواردی که در خصوص رفع ایجاد صدا و لرزش در ماشین لباسشویی به دقت ارزیابی می‌شود، وضعیت پیچ تعادل دستگاه است که نقش اساسی در ساختار فنی این تجهیزات به وجود می‌آورد. در صورتی که این پیچ‌ها با مشکلی رو به رو شوند، بروز سر و صدا در این تجهیزات به سرعت ایجاد می‌شود. همچنین مشکلات مربوط به لرزش لباسشویی نیز یکی از مهم‌ترین مواردی است که در اثر خرابی پیچ تعادل و بسته نبودن آن به وجود می‌آیند. در هر یک از این لوازم خانگی پیچ‌هایی تعبیه شده‌اند که کاربرد مهمی در این سیستم‌ها دارند.

این پیچ‌ها برای محافظت از دیگ‌ها در ماشین لباسشویی مورد استفاده قرار می‌گیرند و به همین خاطر باز بودن آن‌ها یکی از مهم‌ترین اصولی است که مورد توجه قرار می‌گیرد. برای باز کردن آن‌ها باید از آچارهای مناسب استفاده کنید. این آچارها در زمان نصب لباسشویی در محل مورد نظر به کار برده می‌شوند.

وزنه تعادل ماشین لباسشویی

رفع ایجاد صدا و لرزش در ماشین لباسشویی با در نظر گرفتن وزنه تعادل به کار رفته در این ماشین‌ها نیز به سهولت انجام می‌گیرد. در صورتی که وزنه تعادل خراب شده و شل شده باشد، بی شک سر و صدا و لرزش‌هایی در سیستم دستگاه به وجود می‌آید. به همین خاطر باید حتماً به سلامت این اجزا در ساختار دستگاه خود دقت داشته باشید. به این ترتیب کیفیت عملکرد این سیستم‌ها حفظ خواهد شد و در طولانی مدت آسیبی نخواهد دید.

جمع بندی

در این صفحه به ارزیابی روش‌ها و تکنیک‌های ساده رفع ایجاد صدا و لرزش در ماشین لباسشویی پرداختیم. در نظر گرفتن هر یک از این موارد برای حفظ سلامت و کارکرد مطلوب و اصولی این تجهیزات اهمیت بسیار زیادی دارد. هر یک از این تکنیک‌ها در خصوص ارزیابی وضعیت هر یک از قطعات ماشین لباسشویی مورد استفاده قرار می‌گیرند. در خصوص تعمیرات دقیق و اصولی این دستگاه‌ها باید حتماً به تکنیسین‌های حرفه‌ای مراجعه کنید. این تکنیسین‌ها مشکلات فنی بخش‌های مختلف ماشین شما را در کمترین زمان ممکن مشخص کرده و آن‌ها را تعمیر می‌کنند. هزینه تعمیرات لباسشویی در آسیب‌های جزئی بسیار به صرفه و مناسب خواهد بود. اما در صورت گسترده شدن این آسیب‌ها و خرابی قطعات اصلی هزینه‌های بالایی به مصرف کننده وارد خواهد شد. به همین خاطر باید برای رفع آسیب‌های موجود به سرعت اقدام نمایید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.