خرابی موتور یخچال سامسونگ

خرابی موتور یخچال سامسونگ

برند سامسونگ یکی از بهترین و قدیمی‌ترین برندهایی است که لوازم خانگی همچون یخچال و فریزر، تلویزیون،  ماشین لباسشویی و… تولید می‌کند. تولیدات شرکت سامسونگ همیشه کیفیت و دوام بالایی دارند اما با اینحال نیز گاهی اوقات ممکن است بخاطر مستهلک شدن وسیله مورد نظر،  نگهداری غیراصولی و دیگر مواردی مثل نوسانات برق شاهد خرابی محصولات این برند نیز باشیم. خرابی یا سوختن موتور یکی از رایج‌ترین مشکلاتی است که برای یخچال‌ها پیش می‌آید. ما امروز اینجا هستیم تا در رابطه با خرابی موتور یخچال سامسونگ با یکدیگر صحبت کنیم چنانچه مایل هستید علایم و همچنین دلایل خرابی موتور یخچال خود را بدانید با ما همراه باشید.

تعمیر موتور یخچال

علائم سوختن موتور یخچال سامسونگ

قطعا می‌دانید که موتور مهمترین قطعه در یخچال است و اگر این قطعه مهم و کاربردی به هر دلیلی معیوب شود به دیگر قطعات یخچال آسیب می‌زند. پس شما باید با دیدن کوچکترین علائم خرابی فورا با نمایندگی سامسونگ تماس بگیرید. علائم خرابی موتور یخچال سامسونگ شامل موارد زیر است:

 • سرد نشدن هوای داخل یخچال
 • فاسد شدن مواد غذایی داخل یخچال
 • صدای موتور یخچال را می‌شنوید اما هوای داخل یخچال گرم است.
 • بعد از به کار افتادن یخچال، فیوز برق بپرد یا اینکه موتور فورا خاموش شود.
 • صدای موتور یخچال بیش از حد زیاد باشد.
 • نمایش کدهای خطا روی نمایشگر یخچال

بوی بد از یخچال

دلایل خرابی موتور یخچال سامسونگ

موتورهایی که روی یخچال‌های سامسونگ نصب می‌شوند بسیار بادوام و با کیفیت هستند اما گاهی بخاطر دلایل زیر معیوب می‌شوند.

 1. یکسره شدن موتور یخچال

دلایل مختلفی همچون خرابی برد یخچال،  کم‌ شدن گاز یخچال، خرابی واشر درب یخچال، خرابی کمپرسور و ترموستات موجب یکسره شدن موتور می‌شوند. اگر موتور یخچال یکسره کار کند خیلی فوری می‌سوزد و باید آن را تعویض کنید.

 1. یخ زدن اوپراتور

اوپراتورها لوله‌هایی هستند که مسئول انتقال گاز داخل یخچال هستند؛ یخ زدن این لوله‌ها تاثیر مستقیمی با سوختن موتور دارد. البته این اتفاق نیز بخاطر خرابی لاستیک درب یخچال، خراب شدن سیستم دیفراست، خراب شدن لولای یخچال و گذاشتن یخچال در یک محیط مرطوب و گرم می‌افتد.

 1. سرد شدن بیش از حد یخچال

چنانچه سنسور دما یا ترموستات یخچال خراب شوند موتور برای سرد کردن یخچال بیش از حد کار می‌کند و همین کار زیاد، موجب یخ زدن مواد غذایی درون یخچال می‌شود.

 1. گرم شدن بیش از حد موتور

اینکه موتور یخچال مقداری گرم باشد مشکلی ندارد اما گرمای بیش از حد غیرطبیعی است. اگر به داغی بیش از حد موتور توجه نکنید موتور می‌سوزد و مشکل بزرگتر می‌شود. این داغی نیز معمولا بخاطر مشکل کندانسور، درست کار نکردن فن و نچرخیدن هوا در اطراف موتور اتفاق می‌افتد. برای پیشگیری از این مشکل سعی کنید یخچال را طوری قرار دهید که هوا پشت آن نیز جریان پیدا کند.

 1. گرفتگی فیلتر آب

دقت کنید که فیلتر آب یخچال سامسونگ هر ۶ ماه یکبار باید عوض شود  در غیر اینصورت به موتور فشار وارد می‌شود و موتور نمی‌تواند عملکرد درستی داشته باشد.

 1. نوسانات برق

نوسانات برقی مهم‌ترین دلیل خرابی موتور یخچال سامسونگ به حساب می‌آید. نوسان‌های غیرطبیعی و اتصالات برقی در عرض چند ثانیه می‌توانند موتور یخچال را بسوزانند. بهتر است که برای جلوگیری از این مشکل از محافظ استفاده کنید.

 1. خرابی صفحه تنظیم دما

اگر صفحه دما و سنسور دما خراب شوند موتور نمی‌تواند به درستی تشخیص دهد که دمای داخل یخچال به چه اندازه است و دائم کار می‌کند. همانگونه که پیشتر اشاره کردیم کار کردن مداوم موتور موجب خرابی آن می‌شود. البته خرابی سوئیچ یخچال نیز به مرور زمان موجب خرابی موتور یخچال سامسونگ می‌شود.

چگونه از خرابی موتور یخچال سامسونگ جلوگیری کنیم؟

یخچال‌های سامسونگ قیمت بالایی دارند و به طبع خراب شدن موتور آن نیز بسیار هزینه‌بر است. بهتر است از خراب شدن موتور پیشگیری کنید.

 • از سالم بودن واشر یخچال مطمئن شوید

همانگونه که می‌دانید واشر تعبیه شده در درب یخچال از خارج شدن هوای داخل یخچال به بیرون جلوگیری می‌کند و اگر این واشر پاره شود هوای سرد داخل به بیرون نفوذ می‌کند و اینگونه فشار زیادی به موتور یخچال وارد می‌شود پس هرازچندگاهی واشر درب یخچال را چک کنید.

موتور یخچال سامسونگ

 • از تنظیم بودن دمای یخچال مطمئن شوید

در بخش‌های قبل نیز اشاره کردیم که گرم بودن هوای داخل یخچال و یا حتی سرمای خیلی زیاد نشانه‌های خوبی نیستند و از خرابی موتور یخچال سامسونگ خبر می‌دهند پس حتما به دمای یخچال اهمیت دهید و در صورت مشاهده هر کدام از این نشانه‌ها با یک تعمیرکار کار بلد تماس بگیرید.

 • سیم پیچی‌های کندانسور را تمیز کنید

سیم‌های کندانسور دقیقا زیر یخچال نصب شده‌اند و حداقل باید دوبار در سال تمیز شوند تا موتور یخچال آسیب نبیند.

 • از محافظ استفاده کنید

اگر مایل هستید از یخچال خود در برابر نوسانات‌ برقی محافظ کنید ما به شما پیشنهاد می‌کنیم در اولین فرصت یک تثبیت کننده ولتاژ برق تهیه کنید.

 
تعمیر موتور یخچال سامسونگ

چنانچه ساکن رشت هستید و مدتی است متوجه غیرطبیعی بودن اوضاع شده‌اید ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که تعمیر موتور را به نمایندگی سامسونگ در رشت بسپارید و خیلی فوری مشکل را حل کنید. شایان ذکر است که تشخیص صحیح و به موقع مشکل می‌تواند در کمتر کردن هزینه‌های شما کمک کند. اگر خیلی فوری متوجه مشکل شوید با یک تعمیر جزئی می‌توانید بار دیگر از موتور یخچال خود استفاده کنید اما چنانچه علایم ذکر شده را نادیده بگیرید و موتور یخچال بسوزد مشکل تنها با تعویض این قطعه حل نمی‌شود پس تعلل را کنار بگذارید و همین حالا با یک تعمیرکار حرفه‌ای تماس بگیرید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.