علت کار نکردن خشک کن ماشین لباسشویی پاکشوما

علت کار نکردن خشک کن ماشین لباسشویی پاکشوما

یکی از قابلیت‌های مهم همه ماشین لباسشویی‌های جدید خشک کن آنها است. ماشین لباسشویی پاکشوما هم با وجود تمام مزایا و ویژگی‌هایی که دارد از خشک کن هم برخوردار است. اما گاهی ممکن است خشک کن ماشین لباسشویی کار نکند و لباس‌ها همچنان خیس در آن باقی بمانند. قطعاً برای شما هم خوشایند نیست که لباس‌ها را در ماشین لباسشویی بیاندازید که خشک کن دارد اما خشک کن آن کار نمی‌کند. به همین منظور باید عیب یابی کنید تا متوجه شوید علت کار نکردن خشک کن ماشین لباسشویی چیست. پس از آن می‌توانید برای تعمیر آن اقدام نموده و در صورت لزوم قطعات مختلف آن را تعویض کنید. هرچند که ماشین لباسشویی پاکشوما از بهترین برندهای موجود در بازار است اما بر اثر موارد مختلف ممکن است دچار عیب و ایراد شود. برای بررسی دلایل کار نکردن خشک کن ماشین لباسشویی ادامه این مطلب را دنبال کنید.

 

دلایل کار نکردن خشک کن ماشین لباسشویی پاکشوما چیست؟

استفاده طولانی مدت از ماشین لباسشویی‌های پاکشوما و جابجایی و ایجاد ضربه و آسیب به بدنه آنها می‌تواند مشکلات متعددی در عملکرد آن ایجاد کند. به همین خاطر است که معمولاً باید هر چند مدت یکبار جهت معاینه فنی قطعات و جزئیات ماشین لباسشویی اقدام کنید و به محض مشاهده هرگونه خرابی از نمایندگی پاکشوما در رشت کمک بگیرید. مواردی که در زیر می‌بینید دلایل کار نکردن خشک کن ماشین لباسشویی پاکشوما هستند:

  • خرابی و ایراد در برد ماشین لباسشویی پاکشوما

یکی از موارد مهمی که باعث خرابی و ایراد در عملکرد خشک کن ماشین لباسشویی پاکشوما می‌شود خرابی برد آن است. گاهی مدار خشک کن برد یا آی سی برد ممکن است دچار اختلال شود و دستور خشک کردن را صادر نکند در این صورت لباسشویی لباس‌ها را خشک نکرده تحویل می‌دهد. در مواردی هم خرابی کد بالانس در برد الکتریکی می‌تواند مانع خشک کردن لباس در ماشین لباسشویی شود. در صورت ایجاد هر یک از این مشکلات در برد ماشین لباسشویی باید از تعمیرکاران خبره و کارکشته در این زمینه، یعنی نمایندگی پاکشوما در رشت کمک بخواهید.

 

  • نوسان برق

نوسان برق یکی از دلایل مهمی است که می‌تواند علت کار نکردن خشک کن ماشین لباسشویی پاکشوما باشد. نوسان برق ممکن است در سیستم برقی ماشین لباسشویی ایجاد شود یا از طریق برق ساختمان و اتصالات مختلف باعث از کار افتادگی یا ایرادات ماشین لباسشویی شود. در چنین شرایطی باید فورا ماشین لباسشویی را خاموش کرده و از برق بکشید و با نمایندگی پاکشوما در رشت تماس بگیرید تا شما را در این زمینه راهنمایی کنند. در صورت وجود مشکل برق در سیستم برقی ماشین لباسشویی آن را تعمیر می‌کنند و مانند روزهای اول به شما تحویل خواهند داد.

  • خرابی موتور ماشین لباسشویی پاکشوما

همانطور که می‌دانید ماشین لباسشویی برای خشک کردن لباس‌ها باید در دور تند بچرخد یعنی مخزن آن باید طوری چرخش داشته باشد که همه آب لباس گرفته شود. اگر موتور ماشین لباسشویی دچار خرابی و اختلال شود قطعاً چرخش مخزن آن نیز با مشکل مواجه خواهد شد بنابراین نمی‌تواند آب لباس‌ها را به طور کامل بگیرد و در دور آرام خواهد چرخید. برای تعمیر چنین مشکلی باید موتور ماشین لباسشویی مورد بررسی قرار گیرد در غیر این صورت باید آن را به طور کامل تعویض نمود. البته موتوری که برای ماشین لباسشویی پاکشوما قرار می‌دهید باید کاملاً اورجینال و اصل باشد.

 

  • استفاده از لباس‌های زیاد و بیش از ظرفیت ماشین لباسشویی

عامل دیگری که باعث کار نکردن خشک کن ماشین لباسشویی می‌شود استفاده از لباس‌های زیاد و بیش از ظرفیت ماشین لباسشویی است. اگر ماشین لباسشویی بیش از حد سنگین شود چرخش آن با مشکل مواجه شده و می‌تواند به موتور و مخزن آسیب برساند در این صورت چرخش آرام‌تر بوده یا اصلاً صورت نمی‌گیرد به همین دلیل لباس‌ها نه تنها خشک نمی‌شوند بلکه کاملاً خیس درون مخزن باقی خواهند ماند. در چنین مواردی برای جلوگیری از تخریب قطعات مختلف بهتر است از میزان لباس‌های کمتری برای شست و شو استفاده کنید. با این وجود دیگر مجبور به تعمیر ماشین لباسشویی پاکشوما نخواهید بود.

  • خراب شدن پمپ تخلیه

اگر پمپ تخلیه ماشین لباسشویی پاکشوما خراب شود آب چرک و آلوده‌ای که از شستشوی لباس‌ها باقی مانده از لباسشویی خارج نمی‌شود بنابراین با وجود آبی که در مخزن وجود دارد خشک کردن لباس‌ها امکان‌پذیر نیست. در مواقعی که لباس‌ها خیس در ماشین لباسشویی باقی مانده‌اند باید پمپ تخلیه را بررسی کنید و در صورت وجود انسداد و گرفتگی آن را تخلیه نموده و در صورت وجود مشکلات دیگر آن را تعویض نمایید.

  • انسداد در فیلتر کف و شلنگ تخلیه

فیلتر کف ماشین لباسشویی در واقع نقش جرمگیر و جمع آوری آلودگی‌ها را دارد در مواردی که فیلتر کفش مسدود شود و شلنگ تخلیه نتواند آب موجود در لباسشویی را تخلیه کند قطعاً همه این انسدادها موجب باقیماندن آب درون ماشین لباسشویی خواهند شد و در نهایت علت اصلی کار نکردن خشک کن ماشین لباسشویی می‌شوند. به همین منظور باید به فکر تعمیر و تعویض فیلتر کف و شلنگ تخلیه آب باشید.

 

نتیجه‌گیری

با توجه به اطلاعاتی که در اختیارتان قرار گرفت اکنون دیگر علت کار نکردن خشک کن ماشین لباسشویی پاکشوما را می‌دانید و می‌توانید جهت تعمیر آن با نمایندگی پاکشوما در رشت تماس بگیرید. همه تعمیرکاران نمایندگی پاشوما در رشت افرادی آموزش دیده و با تجربه هستند که خدمات خود را در کمال اطمینان و سرعت عمل ارائه می‌دهند. جهت تعویض قطعات ماشین لباسشویی پاکشوما نیز می‌توانید از نمایندگی پاکشوما در رشت کمک بخواهید تا قطعاتی اورجینال و با کیفیت را خدمتتان ارائه دهند. زمان را از دست ندهید و هم اکنون از طریق شماره تماس‌های زیر اقدام نمایید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.