روش‌های تعمیر و تعویض پدال آب‌سردکن یخچال

روش‌های تعمیر و تعویض پدال آب‌سردکن یخچال

تعمیر و تعویض پدال آب‌سردکن یخچال برای حفظ کیفیت و کارایی این لوازم خانگی انجام می‌شود. هر یک از انواع یخچال‌های امروزی با وجود تجهیزات و لوازم جانبی باکیفیتی ساخته می‌شوند که عملکرد کلی آن‌ها را تحت تأثیر قرار می‌دهند. در صورتی که هر یک از اجزای به کار رفته در این لوازم خانگی آسیب ببینند، بی شک استحکام و کارایی یخچال ما نیز با مشکلات جدی روبه‌رو می‌شود. در این بخش به بررسی این قطعات مهم و اساسی در یخچال فریزرهای امروزی از برندهای گوناگون می‌پردازیم. همچنین روش تعویض استاندارد این قطعات در هر یک از یخچال‌های امروزی را بررسی می‌کنیم تا مشکلی در فرایند نصب و جای‌گذاری آن‌ها به وجود نیاید. برای تعویض هر یک از این قطعات اغلب توصیه می‌شود که به تعمیرکاران حرفه‌ای و باتجربه این حوزه مراجعه کنید.

تعمیر پدال یخچال ساید

 

نکات مربوط به تعمیرات پدال آبسرد کن یخچال

برای حفظ کیفیت تعمیر و تعویض پدال آب‌سردکن یخچال همواره باید به چند نکته اساسی در این زمینه دقت داشته باشید تا میزان آسیب دیدگی در هر یک از این تجهیزات به صورت دقیق مشخص شود. در غیر این صورت کیفیت خدمات تعمیراتی به حد مطلوب نمی‌رسد. برخی از این نکات مهم را در زیر مشاهده می‌کنید:

  • در بخش اول پیش از تعمیر و تعویض این قطعات باید به لوله‌های به کار رفته در این بخش برای انتقال آب دقت داشته باشید. این لوله‌ها باید عاری از مواد اضافی بوده و مسیر آن‌ها آزاد باشد. پس حتماً از عدم یخ زدگی آن‌ها اطمینان حاصل کرده و چند نوبت آن‌ها را چک کنید.
  • استفاده از اهم متر برای بررسی سلامت شیر برقی به کار رفته در یخچال نیز یکی از مهم‌ترین مواردی است که در این زمینه مورد توجه قرار می‌گیرد. برای تعمیر و تعویض پدال آب‌سردکن یخچال باید همواره از این نکات مهم اطمینان حاصل کنید.
  • بسته بودن درب یخچال نیز برای تعمیر و تعویض دقیق و اصولی پدال آبسرد کن یخچال مورد توجه قرار می‌گیرد. در این زمینه باید به عواملی که مانع از بسته شدن کامل درب یخچال می‌شوند نیز دقت داشته باشید. از میان آن‌ها می‌توان به تراز نبودن درب یخچال و آسیب دیدگی لاستیک‌های اطراف آن اشاره کرد.
  • تمیز بودن فیلترهای آب سرد کن نیز در این حوزه مورد ارزیابی دقیق قرار می‌گیرد.

 

چگونه باید پدال آبسرد کن یخچال را تعویض کنیم؟

برای تعمیر و تعویض پدال آب‌سردکن یخچال باید به مراحل اجرای این فرایند دقت داشته باشید. برای انجام این فرایند تعمیراتی تخصصی در بخش اول باید به دنبال یک تعمیرکار حرفه‌ای بگردیم. سپس باید مجموعه نکات نام‌برده‌شده را پیش از انجام فرایند تعمیر ارزیابی کنیم. در صورتی که هیچ مشکلی در موارد نام‌برده‌شده مشاهده نشد، باید تعمیر یا تعویض این قطعات را آغاز کنیم. برخی از مهم‌ترین مراحل انجام کار در فرایند تعویض پدال آبسرد کن به شرح زیر هستند:

خارج کردن آبسرد کن از محل نصب

در بخش اول باید دسترسی درستی به اجزای مورد نظر در بخش آبسرد کن داشته باشید. برای این منظور در بخش اول از تعمیر و تعویض پدال آب‌سردکن یخچال، سینی یخچال را از محل قرارگیری خود خارج کرده و سپس پیچ‌های موجود بر روی قاب جلویی را خارج کنید. ممکن است در این بخش پیچی وجود نداشته باشد. در صورتی که مانعی برای خارج کردن دستگاه وجود نداشت، از یک وسیله مانند چاقو برای خارج کردن کامل آن استفاده کنید.

جداسازی اتصالات موجود

برای تعمیر و تعویض پدال آب‌سردکن یخچال باید به سیم‌ها و اتصالات به کار رفته در این دستگاه‌ها نیز دقت داشته باشید. این قطعات نیز باید از محل نصب جداسازی شوند تا دسترسی لازم به محل مورد نظر برای تعویض پدال ایجاد شود. در صورت مشاهده هر گونه سیم و اتصالات باید آن‌ها را از محل پایانه‌ها جداسازی کنید. این سیم‌ها اغلب در پشت قاب جلویی قرار می‌گیرند و پس از باز شدن کامل قاب می‌توانید به آن‌ها دسترسی داشته باشید.

پیدا کردن میکروسوئیچ یخچال

برای تعمیر و تعویض پدال آب‌سردکن یخچال پس از جداسازی اجزای جلویی شامل قاب و اتصالات و سیم کشی‌های موجود باید به دنبال میکروسوئیچ مرتبط با این بخش بگردید. در جایگاه مربوط به این قطعه یک کلید تماسی وجود دارد که باید آن را فشار دهید. در این بخش با فشار دادن میکروسوئیچ و کلید آن جریان آب متصل می‌شود و می‌توانید از آب سرد کن آب بردارید. به همین خاطر دسترسی به این قطعه برای تعویض پدال‌های موجود از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

جدا کردن میکرو سوییچ برای تعویض پدال یخچال

خارج کردن میکروسوئیچ

پس از پیدا کردن محل قرار گیری و جایگاه اصلی میکروسوئیچ باید آن را از محل نصب خارج کنید. برای این منظور باید گیرنده‌های ظریف میکروسوئیچ را با دقت کافی از محل بیرون بیاورید. در این مرحله باید متوجه حساسیت این قطعات باشید و آن‌ها را با دقت خارج کنید. در غیر این صورت آسیب‌های جدی در ساختار آب سرد کن شما به وجود می‌آید. پس از خارج کردن گیرنده‌های دستگاه، قطعه اصلی را از محل خارج کنید.

خارج کردن پدال قدیمی

در بخش بعدی از فرایند تعمیر و تعویض پدال آب‌سردکن یخچال به پدال یخچال خود دسترسی خواهید داشت. در این جا باید پدال قدیمی را از محل خارج کرده و پدال جدید را به جای آن در محل مورد نظر قرار دهید. در بخش‌های بعد باید هر یک از قطعات باز شده را به ترتیب در محل نصب خود قرار داده و پیچ‌ها و اتصالات مربوط به آن‌ها را به درستی ببندید.

 

تعمیر آب‌سردکن یخچال

در برخی موارد در مراکز تعمیر و تعویض پدال آب‌سردکن یخچال نیازی به تعویض قطعات آسیب دیده وجود ندارد و مشکلات ایجاد شده با چند تکنیک ساده برطرف خواهند شد. در این زمینه باید پیش‌تر به مشکلات ایجاد شده در این بخش از یخچال فریزر خود دقت داشته باشید و سپس با آگاهی کامل از این مشکلات برای رفع آن‌ها اقدام کنید. برخی از رایج‌ترین ایرادات فنی و آسیب‌هایی که در ساختار انواع یخچال فریزر و آبسرد کن به کار رفته در آن‌ها به وجود می‌آیند به شرح زیر هستند:

مشکل روشن نشدن آبسرد کن یخچال

برای تعمیر و تعویض پدال آب‌سردکن یخچال باید همواره به این مشکلات کلیدی دقت داشته باشید. برای حل این مشکل باید به کلیدهای ورودی برق در یخچال خود دقت داشته و از کیفیت برق رسانی در کل دستگاه اطمینان حاصل کنید. به این ترتیب دیگر نیازی به تعویض قطعات به کار رفته در یخچال خود نخواهید داشت.

سرد نبودن آب آبسرد کن یخچال

برای تعمیر و تعویض پدال آب‌سردکن یخچال همواره باید به کویل‌های خنک کننده یخچال که وظیفه سرد کردن آب را بر عهده دارند، دقت داشته باشید. این کویل‌ها باید تمیز بوده و بدون مشکل به وظیفه خود بپردازند. در غیر این صورت مشکلات جدی در ساختار فنی آبسرد کن و قطعات مرتبط با آن به وجود می‌آیند. خرابی برد و تنظیمات نادرست ترموستات دستگاه نیز به این مشکلات دامن می‌زنند.

طعم و بوی بد آب آب‌سردکن

برای تعمیر و تعویض پدال آب‌سردکن یخچال باید به کیفیت آب موجود در آبسرد کن نیز دقت داشته باشید. در صورتی که آب موجود در آب‌سردکن بد طعم و بدمزه شود، باید حتماً به مخزن آن دقت داشته باشید. وجود هر گونه جرم در این بخش‌ها می‌تواند سبب بد بو و بدطعم شدن آب شود. به همین خاطر باید در سریع‌ترین زمان ممکن به این آسیب‌ها رسیدگی شود. در صورتی که به نظافت این قطعه دقت نداشته باشید، به تدریج این بو و طعم در مخزن آبسرد کن شما دائمی شده و دیگر قابل حل نخواهد بود. به همین خاطر باید همواره به نظافت این قطعه مهم و اساسی دقت داشته باشید.

نشتی آب از آبسرد کن

در برخی موارد در فرایند تعمیر و تعویض پدال آب‌سردکن یخچال، با مشکلات نشتی آب از این قطعه روبه‌رو یم شوید. اما پیش از آن که برای تعویض قطعات به کار رفته در این تجهیزات اقدامی کنید، حتماً به سینی تخلیه این قطعه دقت داشته و از استاندارد بودن وضعیت آن اطمینان حاصل نمایید. به این ترتیب احتمال رفع آسیب‌های وارده بدون تعویض قطعات افزایش می‌یابد. شکستگی‌های موجود در شیرهای ورودی و خروجی دستگاه نیز می‌تواند زمینه ساز بروز این مشکلات در آب‌سردکن یخچال شما شود.

یخ زدن آبسرد کن یخچال

در تعمیر و تعویض پدال آب‌سردکن یخچال به مشکلات یخ زدن آبسرد کن نیز رسیدگی می‌شود. در این شرایط باید به لوله‌های خروجی آبسرد کن دقت داشته و آن‌ها را بررسی کنید تا به علت اصلی بروز مشکلات پی ببرید. در این زمینه باید به ترموستات یخچال خود نیز دقت داشته و از کیفیت عملکرد آن اطمینان حاصل کنید. به این ترتیب مشکل یخ زدگی اجزای به کار رفته در آب‌سردکن شما به سرعت برطرف خواهد شد.

بهبود عملکرد پدال یخچال

جمع بندی

در این صفحه در رابطه با فرایند تعمیر و تعویض پدال آب‌سردکن یخچال و علل خرابی هر یک از بخش‌های یخچال پرداختیم. هر یک از اجزای به کار رفته در یخچال‌های امروزی در معرض آسیب‌های گوناگونی قرار می‌گیرند. برای رفع آسیب‌های وارده در هر یک از آن‌ها باید حتماً به نوع خرابی‌های موجود در یخچال خود دقت داشته باشید. در برخی موارد نیاز به تعمیر قطعات آسیب دیده خواهید داشت. اما مشکلات ایجاد شده گاها با تعویض برخی قطعات برطرف خواهند شد. به همین خاطر در این خصوص باید حتماً به سراغ یک تعمیرکار ماهر بروید و از نظرات و مشاوره‌های او برای تعمیر درست و اصولی دستگاه خود استفاده به عمل آورید. این روزها برندهای مختلفی از یخچال فریزرها در بازارهای فروش ارائه می‌شوند که هر یک از آن‌ها در صورت استفاده طولانی مدت با چنین آسیب‌هایی روبه‌رو می‌شوند.

 

پیشنهاد مطالعه:

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.