چرا ماشین ظرفشویی بوش خشک نمی کند؟؟

چرا ماشین ظرفشویی بوش خشک نمی کند؟؟

علت خشک نشدن ظروف در ظرفشویی بوش

در سالیان اخیر، استفاده از ماشین ظرفشویی بوش به دلیل امکانات بالا و طراحی زیبای آن، بسیار گسترده شده و طرفداران زیادی مخصوصا در استان گیلان به استفاده از آن روی آورده‌اند. انواع ماشین ظرفشویی بوش در سری‌های مختلفی در بازار کشور موجود است و در طرح‌های متنوعی عرضه می‌شود.

تکنولوژی‌های پیشرفته در سری‌های جدیدتر این دستگاه باعث شده محبوبیت این ماشین ظرفشویی بیش از پیش شود. ماشین ظرفشویی بوش نیز مانند دیگر لوازم خانگی برقی ممکن است که پس از مدتی دچار نقص و خرابی شود و در حالت کلی توصیه می‌کنیم در این هنگام با نمایندگی تعمیرات بوش در گیلان ارتباط برقرار کنید.

این دستگاه برقی پس از مدتی ممکن است در خشک کردن ظروف به مشکل بربخورد و به صورت کامل این مهم را انجام ندهد. تعمیر و سرویس ماشین ظرفشویی بوش کاری تخصصی است که توصیه می‌کنیم از تکنسین فنی برای این کار کمک بگیرید و به صورت خودسر این کار را انجام ندهید.

از دلایل مختلف خشک نکردن ماشین ظرفشویی‌های بوش می‌توان به موارد زیر اشاره کرد :

  • تنظیمات برنامه شست‌وشو در ماشین ظرفشویی بوش.
  • عدم وجود مایع جلادهنده در مخزن مایع ماشین ظرفشویی بوش.
  • معیوب بودن المنت گرمایی ماشین ظرفشویی بوش.
  • خرابی ترموستات ماشین ظرفشویی.
  • چیدمان نادرست ظروف در دستگاه.

تنظیمات برنامه شستشو


ماشین ظرفشویی بوش برای شست‌وشو و آبکشی ظروف از آب گرم استفاده می‌کند و دمای آب با نزدیک شدن به پایان فرآیند شست و شو به بالاترین حد خود می رسد.

پس از تمام شدن فرآیند شست و شو، گرمای حفظ شده در ماشین ظرفشویی باعث تبخیر رطوبت باقی مانده بر روی ظرف شده و ظروف در دستگاه خشک می‌شوند.

شما می‌توانید از طریق بررسی تنظیمات ماشین ظرفشویی بوش، عملکردهای مختلف این دستگاه و روش و زمان شست‌وشو را تنظیم نمائید.

بدین صورت اگر تنظیمات دستگاه بر روی گزینه pre-wash و یا Quick باشد، ظروف در ماشین ظرفشویی بوش خشک نخواهند شد.

بنابرایت اگر دستگاه شما ظروف را خشک نمی‌کرد در ابتدا بخش تنظیمات را بررسی و اصلاح کنید و در این خصوص می‌توانید با کارشناسان تخصصی مجموعه ما ارتباط برقرار نمائید.

ماشین ظرفشویی بوش خشک نمی کند


عدم وجود مایع جلادهنده در مخزن مایع ماشین ظرفشویی بوش


حوضچه دستگاه ماشین ظرفشویی بوش از جنی استیل ضدزنگ است و این باعث می‌شود ظروف با سرعت بیش‌تری خنک شده و رطوبت به قسمت پائین ظرفشویی منتقل شود که این مهم به روند خشک کردن ظروف کمک بسیاری می‌کند.

یکی از دلایل مهم خشک نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی بوش شما، عدم وجود مایع جلادهنده در مخزن مایع ظرفشویی است.

بدین منظور حتما مخزن مایع را چک نمائید و سعی کنید همیشه آن را پر نگه دارید ولی اگر اشکال از خالی بودن مخزن مایع ظرفشویی نبود، باید مشکل خرابی را از قطعات دیگر این دستگاه جویا شوید.

 

معیوب بودن المنت گرمایی ماشین ظرفشویی بوش


اگر المنت گرمایی موجود در دستگاه سوخته باشد، ظروف مصرفی با آب سرد شسته می‌شوند و در انتهای برنامه, عمل خشک کردن ظروف توسط ماشین ظرفشویی بوش صورت نمی‌گیرد.

برای چک کردن این قطعه در ابتدا باید ماشین ظرفشویی را از برق جدا کنید و سپس با استفاده از یک مولتی‌متر، اتصال آن را بررسی نمائید. المنت گرمایی در زیر مخزن ماشین ظرفشویی قرار دارد و با باز کردن پنل پائینی دستگاه می‌توانید آن را بررسی کنید.

سپس وضعیت ترمینال‌ها و سیم‌هایی که در مدار الکتریکی قرار دارند را بررسی نمائید.

توصیه می‌کنیم بدین منظور از یک متخصص فنی کمک بگیرید تا از خرابی بیش‌تر دستگاه جلوگیری کنید.

Bosch dishwasher thermostat failure


خرابی ترموستات ماشین ظرفشویی بوش


یکی دیگر از دلایل خشک نکردن ماشین ظرفشویی بوش در منزل، خرابی ترموستات است که این قطعه وظیفه تأمین ایمنی دستگاه در برابر افزایش بیش از حد دما را برعهده دارد.

عدم عملکرد درست ترموستات در ماشین ظرفشویی باعث می‌شود که المنت دستگاه قبل از خشک کردن ظروف خاموش شده و سپس متوقف گردد.

در نهایت چرخه خشک کن دستگاه با اختلال مواجه می‌شود و ظروف مصرفی شما به صورت کامل خشک نمی‌شوند.

برای رفع این مشکل نیز باید ترموستات مورد نظر را تعویض کنید ولی برای جلوگیری از بروز مشکلات بیش‌تر بهتر است تعویض آن را به یک تکنسین مجرب بسپارید.


Bosch dishwasher thermostat failure


چیدمان نادرست ظروف در ماشین ظرفشویی بوش

شکل چیدمان ظروف برای شست‌وشو تاثیر بسیاری در عملکرد ماشین ظرفشویی بوش خواهد داشت و درواقع چینش نادرست و غیراستاندارد ظروف مصرفی باعث اختلال در شست‌وشو و خشک کردن دستگاه می‌شود.

بدین منظور حتما بین ظروف در دستگاه فاصله بگذارید و آن‌ها را به دیواره‌های ماشین ظرفشویی بچسبانید.

همچنین پر کردن بیش از حد دستگاه از ظروف کثیف موجب کاهش عملکرد دستگاه می شود.

تمام این اقدامات به گردش بهتر آب و هوا بین ظروف کمک می‌کند و منجر به خشک کردن بهتر ظروف می‌شود.


راهنمای نگهداری از ماشین ظرفشویی بوش


توصیه می‌کنیم برای جلوگیری از خرابی ماشین ظرفشویی بوش و عملکرد نامناسب آن، به صورت دوره‌ای بازوهای آب‌پاش و فیلترهای آن را بررسی کنید.

با توجه به اینکه پس از مدتی ممکن است با استفاده مکرر از دستگاه، بر روی فیلتر دستگاه، خرده آشغال‌هایی باقی بماند، توصیه می‌کنیم به صورت دوره‌ای و هر 2 ماه یکبار، فیلترهای دستگاه را از بدنه جدا کرده و آن‌ها بشورید.

همچنین می‌توانید از جرمگیر ماشین ظرفشویی استفاده کنید و هر چند ماه یکبار در دستگاه جرمگیر بریزید و سپس دستگاه را خالی از ظروف روشن نمائید.

همانطور که پیش‌تر گفتیم، تعمیر و سرویس ماشین ظرفشویی بوش کاری تخصصی است که می‌توانید در این خصوص با شماره تعمیرکار ماشین ظرف شویی در مجموعه ما ارتباط تماس بگیرید.

تعمیر ماشین ظرفشویی در گیلان به صورت تخصصی صورت می‌گیرد و نمایندگی تعمیرات بوش در گیلان با تجربه بالا در تعمیر و سرویس انواع لوازم خانگی، به صورت شبانه‌روزی آماده خدمات‌رسانی به شماست.

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.