چرا لباسشویی تخلیه نمی‌کند

چرا لباسشویی تخلیه نمی‌کند

اگر از ماشین لباسشویی استفاده می‌کنید ممکن است برایتان پیش آمده باشد که آب لباسشویی تخلیه نشود که ما در این مقاله به بررسی دلایل تخلیه نشدن آن می‌پردازیم.

دلایل تخلیه نشدن آب لباسشویی

با پیشرقت تکنولوژی و تولید دستگاه‌هایی که به کمک زندگی بشر آمده‌اند، می‌توان به تولید ماشین لباسشویی اشاره کرد که یکی از ملزومات هر خانه‌ای است.

از طرفی امکان دارد این محصول با مشکلاتی روبه‌رو شود و نتواند پاسخگوی نیاز شما باشد که یکی از این مشکلات، تخلیه نشدن آب آلوده و کثیف لباسشویی است.ماندن آب در دیگ لباسشویی و تخلیه نشدن آن، دلایل متعددی دارد که در ادامه مقاله به بررسی هر یک از آن‌ها خواهیم پرداخت.

از شایع‌ترین قسمت‌ها در لباسشویی که احتمال می‌دهیم خرابی از آن قطعه باشد قسمت پمپ تخلیه خواهد بود ولی نمی‌توانیم با اطمینان کامل تنها همین قطعه را بررسی نماییم و باید تمامی قطعاتی که در تخلیه آب لباسشویی دخیل هستند مورد بررسی قرار گیرند.

هیچ اهمیتی ندارد که برند مصرفی ماشین لباسشویی شما از چه برندی باشد چرا که مشکل تخلیه آب برای هر کدام از آن‌ها قابل پیش‌بینی است. هنگامی که لباس‌ها را در لباسشویی قرار می‌دهید و دستگاه در مرحله تخلیه متوقف می‌شود به‌طور حتم عمل خشک کردن لباس توسط لباسشویی نیز صورت نمی‌پذیرد که در این حین می‌گوییم لباسشویی دچار اختلال در تخلیه آب شده است.

با مشاهده چنین عملکردی توسط لباسشویی بهتر است با تعمیرکاران در این حوزه تماس حاصل کرده و مشکل را شرح دهید.

😍(( برای مشاهده نمایندگی پاکشوما در لاهیجان کلیک کنید ))😍

علت تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی

1- شلنگ تخلیه

اگر آب ماشین لباسشویی شما تخلیه نمی‌شود در مرحله اول توصیه می‌کنیم که سلامت شلنگ تخلیه را بررسی نمایید و مطمئن شوید که این قطعه دچار آسیب نشده باشد.

این قطعه از داخل لباسشویی روی پوسته پمپ تخلیه و از طرف دیگر زیر سینک ظرفشویی به سمت خروجی فاضلاب متصل می‌شود، بنابراین جایگاه قرارگیری شلنگ تخلیه را متوجه شده‌اید.

حال ممکن است این شلنگ در یک نقطه از طول خود دچار آسیب و پارگی شده باشد که در این صورت حتما باید توسط تعمیرکاران مورد تعمیر و بررسی قرار گیرد، زیرا این عمل کار ساده‌ای نیست و شما نمی‌توانید به تنهایی آن را انجام دهید.

از طرفی استاندارد بودن و کیفیت مناسب شلنگ تخلیه و ارتفاع آن از سطح زمین می‌تواند در روند تخلیه آب لباسشویی بسیار موثر باشد.

به‌طور معمول طول این شلنگ از داخل دستگاه تا به بیرون ۲ تا ۳ متر خواهد بود که با توجه به دور بودن ماشین لباسشویی ممکن است فاصله زیاد شود اما این فاصله نباید بیشتر از ۸ متر باشد.

  تعمیر ماشین لباسشویی در گیلان  

2- فیلتر پمپ

اگر می‌خواهید دیگر دلایل تخلیه نشدن آب لباسشویی را بدانید باید سری به فیلتر پمپ آن نیز بزنید و بررسی نمایید که آیا اختلالی در عملکرد آن به وجود آمده یا خیر.

جایگاه قرارگیری فیلتر پمپ زیر درب لباسشویی و در بسیاری از موارد سمت راست آن خواهد بود که با گذشت زمان کرک و مو یا وسایلی که در لباس‌هایتان جا مانده مانند سکه، پول،  کلید و غیره  داخل فیلتر پمپ قرار می‌گیرد.

در اصل وظیفه این قطعه جلوگیری از ورود اشیای نام‌برده  به داخل پمپ خواهد بود که برای همین امر قبل از پمپ تخلیه جا گذاری شده است.

بهتر است تمیز کردن فیلتر پمپ را جزء سرویس‌کردن لباسشویی قرار دهید و هر چند ماه یکبار آن را کاملا از هر گونه مواد و اشیا پاک نمایید.

باز کردن این قطعه بسیار کار ساده و راحتی است، به این شکل که دریچه‌ی مستطیلی یا دایره‌ای درب لباسشویی را باز می‌کنید، در این حین شلنگ کوچکی کنار فیلتر مشاهده خواهید کرد، سپس آب شلنگ را خارج نموده و فیلتر پمپ را در آورید، تمیز نمایید و سر جای اول قرار دهید.

خوب است بدانید زمانی که وقت تخلیه آب لباسشویی برسد صدای فیلتر پمپ را هم خواهید شنید و می‌توانید متوجه شوید که آب، تخلیه خواهد شد یا خیر.

  پمپ تخلیه ماشین لباسشویی  

3- پمپ تخلیه

پمپ تخلیه از مهم‌ترین و اصلی‌ترین قطعه برای تخلیه آب ماشین لباسشویی است که اگر آسیبی به این قطعه اعم از سوختگی، نیم‌سوز یا شکستن پروانه‌ای به آن برسد، لباسشویی نمی‌تواند عمل تخلیه آب را انجام داده و به درستی کار کند.

در صورت آسیب به پمپ تخلیه این قطعه باید جایگزین شود، چرا که تعمیر آن به‌صرفه نبوده و لباسشویی نیازمند یک پمپ تخلیه جدید خواهد بود.

از عواملی که موجب خرابی بمپ تخلیه می‌شوند می‌توان به رسیدن اشیائی که از فیلتر گذر کردند و به پمپ وارد شدند و همچنین استفاده‌های طولانی مدت و فرسودگی اشاره کرد.

بهتر است قبل از هر چیزی اطمینان پیدا کنید که مشکل تخلیه آب از پمپ تخلیه بوده و سپس با سیم تست سلامت پمپ را بررسی نمایید، اگر مشکل از این قطعه بود آن را از لباسشویی خارج کرده و برای تعمیر به دست تعمیرکاران کاردان بسپارید.

  تعمیر برد ماشین لباسشویی  

4- خرابی برد الکترونیک

باید اطلاع داشته باشید که اغلب لباسشویی‌های جدید الکترونیکی هستند و تمامی عملکردها و دستورات را از برد الکترونیک دریافت خواهند کرد، بنابراین اگر مشکلی در تخلیه آب لباسشویی باشد امکان این که مشکل معیوب بودن برد الکترونیک معرفی شود بسیار است.

معیوب بودن پمپ الکترونیک به این معنا خواهد بود که برق لازم برای پمپ تخلیه تامین نمی‌شود و عملیات تخلیه آب به درستی صورت نمی‌پذیرد.

فراموش نکنید که برای تعمیر این قطعه حتما با تعمیرکاران کاردان و حرفه‌ای مشورت کرده و با آن‌ها ارتباط برقرار کنید، چرا که بررسی این قطعه بسیار تخصصی خواهد بود.

نمایندگی مجاز تعمیرات لوازم خانگی در گیلان

اگر در استان گیلان ساکن هستید و نیازمند تعمیر و بررسی لوازم خانگی از جمله رفع مشکل تخلیه نشدن آب لباسشویی خواهید بود، پیشنهاد ما بهره‌مندی از خدمات تکنوگیل در تعمیرگاه لوازم خانگی در گیلان است.

تعمیر ماشین لباسشویی در لاهیجان نیز تحت پوشش مرکز تکنوگیل قرار دارد و در هر زمانی آماده خدمات‌رسانی به شما است.

رفع مشکل تخلیه نشدن آب لباسشویی از مواردی است که باید توسط افراد آگاه و متخصص در این زمینه صورت گیرد تا مشکلات و خرابی‌های مجدد دیگر رخ ندهد، بنابراین بهتر است کار را به کاردان بسپارید.

نمایندگی مجاز لوازم خانگی در گیلان با سابقه کاری بالا و ارائه برترین گارانتی‌ها در هر ساعتی آماده سرویس‌دهی و خدمت‌رسانی به شما عزیزان خواهد بود.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.