چرا سرخ کن دود می‌کند؟

چرا سرخ کن دود می‌کند؟

همانطور که می‌دانید سرخ‌کن‌ها تنوع بسیار بالایی دارند و جدیدترین نمونه‌های آن در بازار به عنوان سرخ کن‌های بدون روغن شناخته می‌شوند. فرقی نمی‌کند سرخ کن شما از نوع بدون روغن باشد یا نه، در هر صورت عملکرد و کارایی آن سرخ کردن انواع مواد غذایی مثل مرغ، سیب زمینی، سبزیجات و غیره است. گاهی سرخ کن‌ها با مشکل دود کردن مواجه می‌شوند و در واقع یکی از رایج‌ترین ایرادات سرخ کن محسوب می‌شود که باید بلافاصله عیب یابی شده و مورد تعمیر و برطرف کردن مشکل قرار گیرد. در غیر این صورت باعث از کار افتادگی دیگر قطعات یا سوختن سرخ کن می‌شود. اکنون اگر شما هم مشتاق هستید بدانید که چرا سرخ کن دود می‌کند تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

 

علل دود کردن سرخ کن چیست؟

سرخ کن‌ها برای سرخ و گرم کردن انواع مواد غذایی، حرارتی را از طریق المنت به سطح مواد و غذاهای درونی وارد می‌کنند و طبیعی است که در این حالت بخار از سطح غذا برخیزد. اما در مواردی ممکن است شما هم شاهد دود کردن سرخ کن باشید. گاهی دود کردن سرخ کن به خاطر استفاده طولانی مدت و استهلاک قطعات سرخ کن در سال‌های متمادی است. در مواردی هم ممکن است دود کردن سرخ کن به خاطر جابجایی و آسیب و ضربه به بدنه آن باشد در هر صورت مواردی که سبب دود کردن سرخن می‌شود را به صورت موارد زیر دسته‌بندی کرده‌ایم تا با بررسی هر یک از آنها به ایرادات اصلی پی ببرید و برای تعمیر اقدام کنید:

  • تمیز نبودن دستگاه سرخ کن

اگر پس از سرخ کردن و پختن غذاهای مختلف سرخ کن را به طور کامل تمیز نکنید احتمال دود کردن آن وجود خواهد داشت. در واقع سرخ کن قسمت‌های مختلفی دارد که پاشیده شدن روغن و ذرات غذا به هنگام سرخ شدن به اطراف آن وجود دارد؛ از اینرو اگر سرخ کن تمیز نشود با داغ شدن المنت‌ها هر لحظه ممکن است این ذرات باقیمانده داغ و داغ‌تر شوند و در نهایت علت اصلی دود کردن سرخ کن باشند.

برای جلوگیری از چنین مشکلی پیشنهاد ما این است که بلافاصله پس از تمام شدن عملیات با سرخ کن آن را به وسیله دستمال خشک کرده و با استفاده از سرکه و جوش شیرین به طور کامل تمیز کنید. خواهید دید که در چنین شرایطی هیچگونه آلودگی در داخل و بیرون دستگاه باقی نخواهد ماند و در صورت داغ شدن نیز دود نمی‌کند.

  • مشکل در سیستم تهویه دستگاه

همه دستگاه‌های سرخ کن که برای پخت مواد غذایی به کار می‌روند پس از پخت از قسمت تهویه همه هوا و بخار به طور کامل خارج می‌شود اما در مواردی اگر سیستم تهویه خراب باشد قطعاً شاهد دود کردن سرخ کن خواهید بود. این دود حاصل از تجمع بخار و هوای درون سرخ کن است که به ناچار جهت عدم خروج از دستگاه به صورت دود درآمده و شما آن را به صورت دود سیاه یا خاکستری رنگ هنگام خروج از دستگاه می‌بینید.

برای جلوگیری از چنین مشکلی یا برطرف کردن آن باید از تعمیرکاران که در تعمیرات لوازم خانگی تجربه و سابقه درخشانی دارند کمک بخواهید. قطعاً این افراد با بررسی سیستم تهویه سرخ کن آن را به طور کامل تعمیر کرده و در کوتاه‌ترین زمان ممکن به شما تحویل می‌دهند.

  • استفاده از روغن زیاد و بی‌کیفیت

اگر سرخ کن شما از نوع روغنی است باید حتماً از روغن‌های با کیفیت و مرغوب جهت سرخ کردن مواد غذایی استفاده کنید. روغن‌های نامرغوب فقط و فقط سبب سوختگی سریع و دود کردن سرخ کن می‌شوند. اگر برای سرخ کردن مواد غذایی از حجم روغن بسیار زیادی استفاده کنید پس از گذشت چند لحظه شاهد دود کردن دستگاه خواهید بود؛ زیرا دستگاه‌ها توانایی سرخ کردن مواد غذایی با روغن بسیار زیاد را ندارند و اضافه این روغن می‌تواند پس از داغ شدن و حرارت بسوزد و دود آن به هوا برخیزد.

سعی کنید از روغن‌های مخصوص سرخ کردنی برای سرخ کردن انواع مواد غذایی استفاده کنید همچنین به این موضوع توجه داشته باشید که حد و حدود روغن را برای سرخ کردن رعایت کنید. هرچه میزان کمتری روغن برای سرخ کردن استفاده کنید شاهد دود کردن دستگاه نخواهید بود و غذای شما سالم‌تر سرو می‌شود.

  • تنظیم نبودن دستگاه سرخ کن

بلافاصله پس از اینکه مواد غذایی را درون سرخ کن قرار می‌دهید باید تنظیمات دمای آن را فعال کنید. به طور کلی برای سرخ کردن مواد غذایی مختلف دمای متفاوت و منحصر به فردی در نظر گرفته شده که هر دستگاه با دستگاه دیگر فرق دارد و برای اطلاع از میزان دمای سرخ کردن هر غذا باید به دفترچه راهنمای سرخ کن مراجعه کنید. به عنوان مثال ممکن است یک دستگاه سرخ کن سیب زمینی را با دمای ۱۶۰ درجه سانتیگراد سرخ کند و دیگری همان میزان سیب زمینی را با دمای ۱۴۰ درجه سانتیگراد سرخ کند.

گاهی عدم تنظیم درست دمای سرخ‌کن دود کردن آن را به همراه خواهد داشت از این رو باید نهایت دقت و توجه را به کار گیرید حتی اگر دفترچه راهنمای دستگاه در اختیارتان نیست می‌توانید با کارشناسان و مشاورین تعمیرات لوازم خانگی در ارتباط باشید و در این باره سوالات لازم را بپرسید.

  • وجود پوشش‌های نچسب و بی‌کیفیت

همانطور که می‌دانید سطح داخلی سرخ‌کن‌ها را از پوشش نچسبی می‌سازند که مواد غذایی به درون آن نچسبد از اینرو گاهی این مواد نچسب کاملاً نامرغوب و بی‌کیفیت هستند. عدم کیفیت در پوشش‌ سرخ کن سبب داغ شدن و سوختن آن شده و در نهایت دود کردن آن را به همراه دارد.

توصیه ما این است که در چنین شرایطی تا حد امکان مواد غذایی را به مدت طولانی در سرخ کن قرار ندهید و برای بهبود عملکرد حتماً از کاغذ روغنی استفاده کنید. جهت تغییر پوشش داخلی سرخ کن نیز می‌توانید از تعمیرات لوازم خانگی کمک بخواهید.

کلام پایانی

سرخ کن‌ها یکی از پرکاربردترین دستگاه‌های برقی در یک آشپزخانه محسوب می‌شوند که برای سرخ کردن انواع مواد غذایی مورد استفاده قرار می‌گیرند. یکی از رایج‌ترین مشکلات سرخ کن‌ها دود کردن آنها است که در این مطلب به طور کامل به عوامل مختلفی که سبب دود کردن آن می‌شود اشاره کردیم. اکنون اگر شما هم با این مشکل روبرو هستید کافیست بلافاصله جهت تعمیر آن به تعمیرات لوازم خانگی مراجعه نموده و با مناسب‌ترین قیمت و بالاترین تخصص در زمینه تعمیر، سرخ کن خود را تحویل بگیرید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.