نحوه تعویض شلنگ تخلیه لباسشویی

نحوه تعویض شلنگ تخلیه لباسشویی

فرقی نمی‌کند مشکل لباسشویی شما از چه برند و مدلی باشد در هر صورت گاهی ماشین‌های لباسشویی دچار خرابی و ایراد می‌شوند که باید فوراً برای رفع عیب و ایراد اقدام کنید زیرا عدم توجه به مشکلات ماشین لباسشویی می‌تواند سبب ایرادات و مشکلات بزرگتر شود و در نهایت ماشین لباسشویی را به طور کامل از کار بیندازد در این صورت شما مجبور به خرید دستگاهی جدید خواهید شد که هزینه بالایی دارد. یکی از رایج‌ترین مشکلاتی که ممکن است برای لباسشویی ایجاد شود مشکل در تخلیه آن است که با تعویض شلنگ تخلیه این مشکل به طور کامل برطرف خواهد. در ادامه قصد داریم به نکات و مراحل تعویض شلنگ تخلیه لباسشویی بپردازیم پس تا انتها با ما همراه باشید. زیرا ممکن است شما هم یکی از افرادی باشید که قصد تعویض شلنگ تخلیه دستگاه لباسشویی را دارید.

مراحل تعویض شلنگ تخلیه لباسشویی

عوض کردن شلنگ تخلیه لباسشویی به مراحل مختلفی نیاز دارد و شما با توجه به این مراحل و حفظ ترتیب آنها می‌توانید به راحتی این کار را انجام دهید اما اگر تصور می‌کنید که از پس آن بر نمی‌آیید بهترین کار مراجعه به تعمیرات لباسشویی در رشت است. مراحل تعویض شلنگ تخلیه لباسشویی به شرح زیر است:

  1. در مرحله اول باید سعی کنید لوازم و وسایل مورد نیاز را آماده نمایید. این لوازم شامل پیچ گوشتی تخت و پیچ گوشتی چهارسو می‌شود. استفاده از این نوع پیچ گوشتی‌ها به جداسازی قسمت‌های مختلف دستگاه و همچنین باز کردن پیچ‌ها کمک می‌کند. علاوه بر آن باید یک شلنگ تخلیه جدید تهیه کنید که آن را با شلنگ تخلیه معیوب تعویض کنید. یک ظرف بزرگ برای اینکه آب حاصل از تخلیه ماشین لباسشویی در آن ریخته شود نیز لازم است.
  2. در مرحله دوم باید برق متصل به دستگاه را قطع کرده یعنی ماشین لباسشویی را از برق بکشید و در گام بعد شیر آب اصلی را نیز ببندید؛ چرا که ورود آب به ماشین لباسشویی انجام عملکرد تعویض شلنگ تخلیه را با مشکل مواجه می‌سازد. گذشته از این موضوع، زمانی که برای تعویض شلنگ تخلیه اقدام می‌کنید باید حتماً برق آن قطع شده باشد؛ زیرا خیس بودن قسمت‌های مختلف لباسشویی می‌تواند خطر برق گرفتگی را افزایش دهد.
  3. در مرحله سوم به سمت شلنگ تخلیه بروید که دقیقاً در پشت ماشین لباسشویی قرار دارد. در این زمینه باید شلنگی که توسط بست و پیچ‌های مختلف در قسمت پشتی ماشین لباسشویی و در کنار پمپ تخلیه قرار دارد را جدا کنید. به همین منظور ابتدا با استفاده از پیچ گوشتی تمام پیچ‌های مربوط به بست شلنگ تخلیه را باز کرده و با یک تکان آن را به طور کامل جدا کنید. سپس بررسی کنید که شلنگ تخلیه به طور کامل سالم باشد. در این صورت استفاده از آن ممکن بوده، اما اگر شلنگ دچار انسداد یا زنگ زدگی شده باشد لازم به تعویض آن است. برای جدا کردن شلنگ قبلی ممکن است بخشی از آب درون شلنگ بر روی زمین بریزد. به همین منظور می‌توانید از همان ظرف مورد نظر استفاده کرده و مانع ریختن آب کثیف و حاوی رسوبات مختلف بر روی زمین شوید.

  1. در این مرحله باید شلنگ تخلیه جدید را به بست مورد نظر متصل کرده و آن را در جایگاه دقیق و درست قرار دهید. سپس هر یک از پیچ‌ها را در جای خود قرار داده و با پیچ گوشتی بچرخانید و محکم کنید. قرارگیری درست شلنگ تخلیه مانع از نشتی و ریزش آب خواهد شد از این رو باید در این زمینه بسیار دقت کنید.
  2. در مرحله پنجم باید به فکر تست شلنگ تخلیه باشید. یعنی بگذارید آب در ماشین لباسشویی بیاید و شستشو انجام شود تا عمل تخلیه انجام شده و شما بررسی کنید که آیا نشتی آب از شلنگ حاصل می‌شود یا خیر. در این صورت لباسشویی را در جای خود قرار ندهید، بلکه در این زمینه تمام اطراف لباسشویی و قسمت‌های خیس آن را با یک دستمال خشک کرده سپس آن را به برق بزنید و بگذارید که عملکرد شست و شو در کوتاه‌ترین تایمر ممکن انجام شود. پس از اتمام شستشو و تخلیه آب اطراف شلنگ را بررسی کنید تا متوجه شوید که هیچگونه نشتی ندارد. در صورت اطمینان از چنین موضوعی می‌توانید لباسشویی را در جای خود قرار داده و با خیال راحت لباس‌ها را درون آن بریزید و در تایمر مورد نظر تنظیم کنید تا شستشو انجام شود.

نکات مهم در رابطه با تعویض شلنگ تخلیه لباسشویی چیست؟

اگر برای تعویض شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی اقدام می‌کنید باید بدانید که نکات مهمی در این رابطه وجود دارند که به شرح زیر هستند:

  • از مهمترین نکات این است که شما شلنگ تخلیه لباسشویی را متناسب با برند آن خریداری کنید؛ چرا که هر برند مدل‌های مختلفی داشته و بنابراین شلنگ‌های تخلیه آن نیز با یکدیگر فرق دارند. علاوه بر آن ممکن است جایگاه نصب و جدا کردن شلنگ‌های تخلیه برندهای مختلف با هم متفاوت باشند.
  • برای خرید شلنگ تخلیه لباسشویی به ابعاد و اندازه آن دقت کنید که طول نرمال آن بین ۶۰ تا ۱۰۰ سانتی‌متر است.
  • خرید شیلنگ تخلیه دستگاه لباسشویی را از فروشگاه‌ها و نمایندگی‌های معتبر خریداری کنید. به عنوان مثال شما می‌توانید برای خرید شلنگ تخلیه لباسشویی ال جی، بوش، سامسونگ و غیره به نمایندگی ال جی در رشت، نمایندگی بوش در رشت و نمایندگی سامسونگ در رشت مراجعه کنید. در این صورت خیالتان از بابت اصل و اورجینال بودن قطعه راحت خواهد بود و می‌دانید که کیفیت آن بسیار بالا است.

مطمئن باشید که نمایندگی‌های مختلف در رشت قیمت منصفانه‌ای برای فروش شلنگ تخلیه انواع لباسشویی در نظر گرفته‌اند، پس نگرانی از بابت هزینه نیز نخواهید داشت.

 

کلام پایانی

با توجه به اطلاعاتی که در اختیارتان قرار گرفت اکنون دیگر شما به راحتی می‌توانید شلنگ تخلیه لباسشویی را تعویض کرده و شلنگ جدید را که نو و اورجینال است در جایگاه درست قرار دهید. توجه داشته باشید که برای این اقدام باید حتماً از طریق مراحلی که گفته شده پیش بروید. همچنین اگر احساس می‌کنید توانایی انجام چنین کاری را ندارید و برایتان پیچیده به نظر می‌رسد، می‌توانید از تعمیرات لباسشویی در رشت کمک بخواهید تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن آن را عوض کنند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.