مشکلات پکیج و راه‌های تعمیر آن

مشکلات پکیج و راه‌های تعمیر آن

پکیج‌ها یکی از دستگاه‌های پرکاربرد در خانه‌های نوساز هستند که وظیفه گرم کردن آب و تنظیم سیستم و گرمایش منزل را به عهده دارند. علاوه بر منازل، مکان‌های دیگر هم از پکیج استفاده می‌کنند مانند مدارس، ادارات، بیمارستان‌ها و مواردی از این قبیل. پکیج‌ها بر اثر عوامل مختلفی ممکن است دچار خرابی و مشکل شوند و در واقع عملکرد آنها دچار اختلال شده و دیگر مثل سابق کار نکنند. تا زمانی که مشکلات پکیج را نشناسید نمی‌توانید جهت مقابله با این مشکلات یا تعمیر آنها اقدام کنید. اگر شما هم می‌خواهید بدانید مشکلات پکیج چیست و به هنگام ایجاد هر مشکل باید چگونه با آن روبرو شد تا انتهای این مطلب ما را همراهی کنید.

 

انواع ایرادات رایج در انواع پکیج

انواع پکیج بر اساس نوع عملکرد و ظرفیتی که دارد ممکن است در اثر استفاده مداوم و طولانی مدت دچار خرابی و فرسودگی شود. در واقع پس از گذشت مدت طولانی قطعات پکیج دچار استهلاک و خرابی می‌شوند و این موضوع خرابی دیگر قطعات را نیز به همراه خواهد داشت به همین دلیل باید بلافاصله برای تعمیر این قطعات و مشکلات و ایرادات پکیج اقدام کنید. برخی ایرادات پکیج را می‌توان به راحتی برطرف کرد اما مشکلات دیگری وجود دارند که تعمیر آنها تنها توسط تعمیر کنندگان و تکنسین‌های متخصص لوازم خانگی امکان‌پذیر است. مشکلات رایج پکیج به شرح زیر هستند:

  • گرم نشدن آب توسط پکیج

پکیج‌ها از جمله دستگاه‌هایی هستند که وظیفه اصلی آنها کم کردن آب است اما در مواقعی ممکن است پکیج آب را گرم نکند در این زمینه باید موارد مختلفی را چک کنید تا از وجود مشکل یا هر ایرادی در پکیج مطلع شوید. ابتدا باید حتماً منابع آب برق و گاز که تامین کننده انرژی پکیج هستند را بررسی کنید. در گام بعدی شیرهای آبی که به پکیج متصل هستند را چک کنید که بسته نباشند. پس از آن باید به بررسی میزان مصرف آب گرم بپردازید چرا که یک پکیج توانایی گرم کردن آب به میزان وسیع را ندارد یعنی اگر ماشین ظرفشویی و ماشین لباسشویی هر دو مشغول به کار باشند و یک نفر نیز آب ظرفشویی را باز گذاشته باشد و کسی در حال حمام کردن باشد، قطعاً آب توسط پکیج گرم نخواهد شد و کم کم رو به سردی خواهد رفت. در زمستان یخ زدن شیرهای آب ورودی به پکیج کاملاً رایج است. بهتر است پکیج و لوله‌های آب را عایق‌بندی کنید تا شاهد یخ زدگی و سرد شدن آب نباشید.

تعمیر پکیج

  • خاموش شدن ناگهانی پکیج

گاهی ممکن است با خاموش شدن ناگهانی پکیج روبرو شوید و بر روی نمایشگر آن ارورهای مختلفی را مشاهده کنید در واقع هر پکیج با توجه به برند و کدگذاری‌هایی که برای تولید و ساخت آن انجام شده ارورهای مختلفی نشان می‌دهد که هر یک از این ارورها نشان می‌دهند که مشکل پکیج دقیقاً از کجا نشات می‌گیرد و برای حل آن باید چه قطعه یا قسمتی را تعمیر نمود. اگر به طور ناگهانی پکیج شما خاموش شد بررسی کنید که بیش از ۱۰ سال از عمر پکیج نگذرد؛ چرا که اگر ۱۰ سال است که از پکیج استفاده می‌کنید احتمال استهلاک و فرسوده شدن قطعات آن وجود دارد. بنابراین باید پکیج را به طور کامل تعویض کرده یا قطعات آن را نو کنید. در این زمینه نیز باید از تعمیرات لوازم خانگی که تکنسین‌های متخصص دارند و در زمینه تعمیرات پکیج سابقه درخشانی از خود نشان داده‌اند کمک بخواهید.

  • داغ شدن بیش از اندازه آب

گاهی ممکن است پکیج شما آب را بیش از اندازه و بالاتر از حد تصورتان داغ کند و به همین منظور باید بررسی کنید که مشکل از چیست. گاهی داغ شدن بیش از اندازه آب توسط پکیج مربوط به خرابی سنسور حرارتی بیرون از پکیج است که باید مدام مورد بررسی قرار گیرد تا در صورت هرگونه مشکل تعویض یا تعمیر شود. گاهی داغ شدن بیش از حد آب می‌تواند به خاطر عدم تنظیم درست دما و حرارت پکیج باشد. در واقع درجه‌بندی در هر پکیج متفاوت بوده اما باید بدانید که برای گرم کردن آب حمام نسبت به آب پکیج‌ها و سیستم‌های گرمایشی درجه‌بندی متفاوتی وجود داشته که هر یک را باید متناسب با استانداردها و دمای هوا و فصول مختلف تنظیم کنید. اگر در این زمینه هیچگونه اطلاعاتی ندارید، می‌توانید از تعمیرکاران خبره کمک بخواهید تا شما را در این زمینه راهنمایی کنند و مشاوره‌های لازم را خدمتتان ارائه دهند.

  • سر و صدای عجیب در پکیج

در مواقعی ممکن است متوجه صداهای بلند و مهیب از پکیج شوید در واقع پکیج‌ها به آرامی کار می‌کنند و یک صدای معمولی دارند. اما اگر صدای غیرمعمولی به گوشتان می‌رسد باید فوراً پکیج را بررسی کنید. در مواردی سر و صدای پکیج به خاطر وجود رسوب در قسمت تهویه پکیج بوده از اینرو اگر آن را پاکسازی نکنید، مدام با صداهای عجیب و غریب و بلند روبرو خواهید شد. اگر سیستم اشتعال پکیج دچار نشتی گاز شود قطعاً سوختن گاز با حرارت بیشتری انجام شده و صداهای بلندی را به گوشتان می‌رساند.

عیب یابی پکیج

عیب یابی یکی از مهم‌ترین گام‌هایی است که در جهت تعمیر انواع لوازم به کار گرفته می‌شود یعنی تا زمانی که شما عیب یابی دقیق و درستی از پکیج نداشته باشید نمی‌توانید جهت تعمیر آن اقدام کنید. قطعاً همه ما دانش و تجربه کافی در رابطه با قطعات مختلف پکیج‌ها را نداریم؛ از اینرو بهتر است از دانش و مهارت افراد متخصص و حرفه‌ای در این زمینه کمک بگیریم که همواره در حال تعمیر و تعویض قطعات پکیج‌های مختلف هستند. در این صورت تعمیرات به راحتی و در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام خواهد شد.

رفع مشکل پکیج

سخن آخر

با توجه به اطلاعاتی که در اختیارتان قرار گرفت اکنون دیگر می‌دانید که مشکلات پکیج‌ها مختلف و متفاوت هستند و بیشتر وابسته به محیط و نحوه استفاده و تنظیم آنها می‌شود. چگونگی رفع مشکلات پکیج تنها از طریق تعمیرات لوازم خانگی امکان‌پذیر است که تعمیرکاران و تکنسین با تجربه و مورد اعتماد با مراجعه به محل مشکل پکیج شما را یافته و اقدام به تعمیر آن می‌کنند. اگر شما هم به تازگی با مشکلات پکیج دست و پنجه نرم می‌کنید اصلاً نگران نباشید و جهت دریافت وقت تعمیر با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.