علت گرم شدن یخچال و سرد بودن فریزر

علت گرم شدن یخچال و سرد بودن فریزر

فرقی نمی‌کند یخچال فریزر شما از چه برند و مارکی باشد در هر صورت گاهی خرابی و عیب و ایراد در عملکرد آن ایجاد می‌شود. یخچال فریزرهای متنوع و با کیفیتی در بازار وجود دارند که ممکن است شما پس از خریداری و استفاده از آنها متوجه عیوب مختصر یا جزئی در آنها شوید. در واقع عیب و ایرادات یخچال بلافاصله پس از استفاده به وجود نمی‌آید بلکه پس از گذشت مدت طولانی یا در اثر جابجایی و ضربه به بدنه آن ممکن است عیوبی در آن ایجاد شود.

یکی از رایج‌ترین مشکلات که در یخچال فریزرها دیده می‌شود مربوط به گرم شدن یخچال و سرد بودن فریزر است. امروز هم در خدمت شما هستیم تا به بررسی این مشکل به صورت کامل و جزئی بپردازیم چرا که تعمیر چنین مشکلاتی باید به موقع انجام گیرد تا موجب ایجاد هزینه‌های غیره برای خرید یخچال فریزر جدید نشود. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

 

چرا یخچال گرم شده و فریزر سرد است؟

گاهی ممکن است متوجه شوید که دمای یخچالتان گرم شده و فریزر همچنان سرد باقی مانده این مشکل بسیار رایج بوده و اگر به موقع تعمیر نشود می‌تواند خراب شدن مواد غذایی موجود در یخچال را به همراه داشته باشد. تنها راه چاره در این زمینه این است که آن را عیب یابی کرده و برای تعمیر یخچال به نمایندگی‌های معتبر مراجعه کنید. برای عیب یابی باید قطعات و موارد زیر را مورد بررسی قرار دهید:

  • خراب شدن فن اواپراتور

خراب شدن فن اواپراتور یکی از رایج‌ترین مشکلاتی است که برای یخچال فریزرها ایجاد می‌شود فن اواپراتور وظیفه انتقال سرما از فریزر به یخچال را دارد اما گاهی ممکن است با خراب شدن اواپراتور این سرما از فریزر به یخچال نرسد؛ بنابراین دمای یخچال گرم بوده و فریزر همچنان سرد باقی خواهد ماند.

در چنین شرایطی باید برای تعمیر فن اواپراتور به نمایندگی ال جی در رشت یا نمایندگی سامسونگ در رشت مراجعه کنید که این موضوع بستگی به برند یخچال شما دارد. در صورت امکان اپراتور تعمیر شده و در غیر این صورت برای تعویض اواپراتور اقدام می‌کنند.

  • نشتی گاز یخچال

گاز یخچال در واقع به سرما و تمدید آن کمک می‌کند اما اگر این گاز نشتی داشته باشد به مرور زمان یخچال گرم شده و به دنبال آن فریزر نیز گرم خواهد شد بنابراین اگر شما به تازگی متوجه گرم شدن یخچال شده‌اید و همچنان فریزر سرد باقی مانده است احتمالاً پس از گذشت مدت فریزر نیز گرم شده و سرمای خود را از دست خواهد داد. در چنین شرایطی بلافاصله برای جلوگیری از نشتی گاز یخچال باید اقدام کنید.

جهت تعمیر نشتی گاز یخچال می‌توانید به نمایندگی‌های تعمیرات سراسر کشور مراجعه کنید که دارای تکنسین متخصص و حرفه‌ای هستند که در این زمینه خدمات فوق العاده را با بالاترین کیفیت و در کوتاه‌ترین زمان ممکن خدمتتان ارائه می‌دهند. در این زمینه نیز قسمتی که نشتی گاز دارد را عیب یابی کرده و گاز یخچال را تمدید می‌کنند در این صورت یخچال و فریزر دمای لازم را خواهند داشت و این دما را حفظ می‌کنند.

نشتی

  • مشکل در دریچه دمپر یخچال

قطعاً برای شما هم جالب است بدانید که دریچه دمپر یخچال مانند کانال کولر عمل می‌کند یعنی هوایی که فن و موتور یخچال تولید کرده‌اند را به صورت مستقیم از دریچه دمپر عبور کرده و به یخچال می‌رسد تا خنک شود. گاهی ممکن است پروانه‌های دریچه دمپه مسدود شده یا چرخش نکنند بنابراین هوا به درستی در همه فضای یخچال پخش نمی‌شود گاهی ممکن است بخشی از قسمت‌های آن گرم بوده و بخشی دیگر سرد باشند. خرابی سنسور دمپر یخچال نیز می‌تواند سبب جلوگیری از ورود هوای خنک به یخچال شود که در این صورت شما گرم بودن یخچال و سرد بودن فریزر را مشاهده می‌کنید.

برای عیب یابی و تعمیر چنین مشکلی نمایندگی ال جی در رشت آماده خدمات رسانی به مشتریان عزیز است حال اگر برند یخچال شما سامسونگ باشد  می‌توانید به نمایندگی سامسونگ در رشت مراجعه کنید و از آنها بخواهید این مشکل را فوراً با تعمیر و تعویض دریچه دمپر انجام دهند.

  • پارگی یا پوسیدگی لاستیک دور درب یخچال

از لاستیک دور درب یخچال با اسم واشر دور درب نیز یاد می‌کنند در واقع عملکرد این قطعه به صورتی است که باعث می‌شود درب یخچال به طور کامل بسته شده و از ورود هوای گرم و خروج هوای سرد از یخچال جلوگیری کند. حال اگر لاستیک دور درب پارگی یا پوسیدگی پیدا کند هوای سرد آن خارج شده و هوای باقیمانده گرم خواهد بود.

برای رفع چنین مشکلی باید از نمایندگی‌های تعمیرات سراسر کشور لاستیک دور درب یخچال را متناسب با برند و ابعادی که دارد تهیه کنید و آن را تعویض نمایید. خواهید دید که مشکل به طور کامل حل شده و دیگر شاهد گرم شدن یخچال و سرد بودن فریزر نخواهید بود.

خرابی یخچال

  • تنظیم نامناسب دمای یخچال

دمایی که برای یخچال و فریزر انتخاب می‌کنید با هم فرق می‌کند در واقع یخچال باید همه مواد غذایی را خنک نگه دارد. این در حالی است که فریز نقش یخ زدن و فریز کردن مواد غذایی را بر عهده دارد. از این رو باید بدانید که یخچال را در چه دمایی قرار دهید اگر این دما به درستی تنظیم نشود شاهد گرم بودن یخچال خواهید بود.

در زمینه تنظیم دمای یخچال فریزر مورد نظر می‌توانید با تکنسین آموزش دیده و متخصص نمایندگی‌های تعمیرات یخچال در ارتباط باشید و راهنمایی‌های لازم را در این باره دریابید همچنین با استفاده از دفترچه راهنمای یخچال نیز می‌توان دمای آن را تنظیم نمود.

کلام پایانی

با توجه به اطلاعاتی که در اختیارتان قرار گرفت اکنون دیگر علت گرم شدن یخچال و سرد بودن فریزر را می‌دانید در واقع بلافاصله در مواجهه با چنین مشکلی باید قطعات مختلفی از جمله دریچه دمپر، دیفراست و فن اواپراتور را مورد بررسی قرار دهید و در صورت لزوم لاستیک دور درب و نشتی گاز را نیز چک کنید. بررسی چنین مواردی کمک می‌کند که برای تعمیر به درستی عمل کرده و در صورت عدم تخصص به نمایندگی تعمیرات ال جی و سامسونگ در رشت مراجعه نموده و از آنها بخواهید تعمیرات را در کوتاه‌ترین زمان ممکن با هزینه مناسب خدمتتان ارائه دهند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.