علت گرم شدن یخچال سامسونگ

علت گرم شدن یخچال سامسونگ

یخچال سامسونگ شما هم فضای داخلی گرمی دارد؟ آیا به تازگی شاهد فاسد یا خراب شدن مواد غذایی در یخچال بوده‌اید و دلیل آن گرم بودن یخچال است؟ آیا یخچال شما هم به اندازه کافی خنک نمی‌شود؟ اصلاً نگران نباشید چرا که یکی از رایج‌ترین مشکلات یخچال‌های سامسونگ گرم شدن آن است. اما می‌توان این مشکل را به قطعات مختلفی نسبت داد و بعد از تعمیر این قطعات مجدداً یخچال خنک با فضای سرد داشت که دیگر هیچ یک از مواد غذایی را فاسد نکند.

تعمیر به موقع کمک می‌کند شما در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنید. یعنی شما با پرداخت یک هزینه اندک بابت تعمیر یخچال، دیگر هزینه‌های اضافه بابت خرید یخچال جدید پرداخت نمی‌کنید. در این زمینه باید تعمیرگاهی متخصص و با تجربه بیابید که ما به شما نمایندگی سامسونگ در رشت را معرفی می‌کنیم. جهت اطلاعات بیشتر در این زمینه تا پایان این مطلب را مطالعه کنید.

 

دلایل گرم شدن یخچال سامسونگ چیست؟

اگر بیش از ۱۰ سال است که از یخچال سامسونگ استفاده می‌کنید و در طی این مدت مدام یخچال را جابجا کرده و آن را از قسمتی به قسمت دیگر منتقل کرده‌اید، احتمال ایجاد ایرادات و مشکلات مختلف در آن وجود دارد؛ مثلاً گرم شدن یخچال می‌تواند به این موضوع مرتبط باشد. دلایل اصلی گرم شدن یخچال را به صورت موارد زیر با هم بررسی خواهیم کرد:

  • مشکل گاز یخچال

گاز یخچال که در لوله‌های باریک پشت آن در حال گذر است در واقع سبب ایجاد هوای سرد در آن می‌شود حال اگر یخچال دچار نشتی گاز شود، بدون شک فضای داخل آن گرمتر شده و دیگر سرمای سابق را نخواهد داشت. این موضوع تا زمانی ادامه دارد که نشتی گاز رفع نشود و گاز یخچال به طور کامل اتمام یابد. در این صورت ضرر و زیان بیشتری بابت تعمیر و تمدید گاز آن متحمل خواهید شد.

در چنین شرایطی تعمیر یخچال سامسونگ توسط نمایندگی آن در رشت به راحتی انجام می‌شود؛ زیرا تکنسین علت و مشکل نشتی گاز یخچال را تشخیص داده و فوراً آن را تمدید می‌کنند و محل نشی را نیز برطرف خواهند کرد. خواهید دید که یخچال شما مجدداً قابل استفاده خواهد شد و دیگر فضای داخل آن گرم نمی‌شود.

  • خراب شدن فن یا کندانسور یخچال

اگر مشکل گرم شدن یخچال شما مربوط به نشت گاز نباشد بهتر است سری به فن خنک کننده یا کندانسور بزنید تا متوجه شوید مشکلی برای آن پیش نیامده، فن یا کندانسور با چرخش سریع هوای خنک را به قسمت‌های مختلف یخچال انتشار می‌دهد حال اگر این فن دچار مشکل شکستگی یا انسداد باشد این فرایند امکان‌پذیر نبوده و یخچال گرم می‌شود.

برای حل این مشکل نمایندگی سامسونگ در رشت در صورت شکسته بودن پره‌های فن آن را تعویض کرده یا اگر عوامل خارجی در راه فن یا کندانسور قرار گرفته باشند آنها را تمیز و جدا می‌نماید. همه این موارد سبب ایجاد وضعیت پایدار و مناسب جهت عملکرد درست و دقیق قطعات مختلف یخچال می‌شوند تا هوای خنک ساخته و منتشر شود.

خرابی ترموستات

  • خرابی ترموستات یخچال

ترموستات یخچال یکی از قطعات مهم و حیاتی در آن است که نقش بسیار مهمی داشته و با وجود دستوری که به موتور می‌دهد و یا دستوری که از برد دریافت می‌کند مشغول به سرد کردن فضای یخچال شده و خنک را در یخچال ایجاد می‌کند حال اگر ترموستات یخچال خراب شود، دستور پخش و ساخت هوای خنک دریافت نشده و کم کم در مدت زمانی کوتاه فضای داخل یخچال گرم خواهد شد.

نمایندگی تعمیرات سامسونگ در رشت تعمیر یخچال را با وجود تعمیر ترموستات و ایجاد هوای خنک در آن مشکل را برطرف کرده و در صورتی که ترموستات تعمیر نشود اقدام به تعویض آن می‌کند. زیرا همانطور که می‌دانید برخی قطعات طول عمر مشخصی دارند و گاهی ممکن است تعمیر ناپذیر باشند بنابراین تعویض کردن آنها امری طبیعی بوده و می‌تواند عملکرد دستگاه را بهبود بخشد.

  • معیوب شدن موتور یا کمپرسور یخچال

موتور یا کمپرسور یخچال از قطعات ویژه‌ای است که خرابی آن می‌تواند تاثیر مستقیمی بر عملکرد دستگاه بگذارد. در واقع موتور یخچال با روشن شدن همراه با قطعات دیگر عملیات خنک شدن یخچال را انجام می‌دهد بنابراین با خراب شدن موتور یا کمپرسور عملیات لازم جهت خنک کردن هوا و فضای درونی یخچال امکان‌پذیر نبوده و این عملیات با شکست مواجه می‌شود.

معمولاً موتور یا کمپرسور یخچال را تحت تعمیر قرار می‌دهند و در مواقعی که استفاده از موتور یخچال طولانی مدت نبوده باشد قابل تعمیر است؛ اما اگر بیش از ۱۰ سال است که یخچال مورد نظر کار می‌کند و تاکنون چندین بار موتور آن مشکل پیدا کرده، مطمئن باشید که دیگر قادر به کار کردن نیست و باید موتور آن را تعویض کنید. نمایندگی سامسونگ در رشت موتور اورجینال و با کیفیتی را جایگزین موتور معیوب کرده و عملکرد صحیح آن را تقویت می‌کند.

خرابی لاستیک دور یخچال

  • پارگی یا فاسد شدن لاستیک دور درب یخچال

اگر دقت کرده باشید دور درب یخچال یک لاستیک یا واشر وجود دارد که بسته شدن صحیح درب یخچال را تسهیل می‌کند و سبب جلوگیری از نشت هوای خنک درون یخچال خواهد شد. حال ممکن است پس از گذشت مدت طولانی لاستیک دور درب یخچال پاره یا سوراخ شود و قابلیت چسبندگی و بسته شدن صحیح درب از بین برود.

برای برطرف کردن این مشکل باید به فکر خرید لاستیک دور درب یخچال جدید باشید. خوشبختانه نمایندگی سامسونگ در انواع لاستیک‌های دور درب یخچال را متناسب با نوع و مدل یخچال شما فراهم آورده تا شما بتوانید بدون معطلی آن را عوض کنید و از کیفیت فوق العاده آن لذت ببرید؛ چرا که درب یخچال شما به طور کامل بسته شده و دیگر هوای خنک آن نشت نمی‌کند و فضای داخلی گرم نمی‌شود.

کلام پایانی

اطلاعات موجود در این مطلب نشان می‌دهد که علت گرم شدن یخچال سامسونگ می‌تواند مربوط به لاستیک دور درب یا حتی موتور و فن خنک کننده آن باشد. در هر صورت مشکل آن را می‌توان توسط نمایندگی سامسونگ در رشت برطرف نمود. کافیست با شماره‌های موجود تماس بگیرید و آنها را در جریان مشکل پیش آمده بگذارید تا فوراً جهت عیب یابی به محل اعزام شوند و با بررسی‌های کامل و تجهیزات مختلف دستگاه را تعمیر کرده و مشکل را از بین ببرند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.