علت چشمک زدن چراغ پکیج

علت چشمک زدن چراغ پکیج

پکیج‌ها یکی از بهترین و مناسب‌ترین دستگاه‌ها برای گرم کردن آب جهت حمام کردن و استفاده از آب گرم در منزل و انواع محل‌ها هستند. علاوه بر آن از پکیج به عنوان گرم کردن خانه و مدارس، ادارات و انواع محل‌های عمومی و خصوصی استفاده می‌شود. پکیج‌ها انواع مختلفی دارند اما گاهی ممکن است دچار اختلال شده و پس از گذشت مدتی استفاده کارایی خود را از دست بدهند. قبل از اینکه پکیج به طور کامل از کار بیفتد قطعاً هشدارهای لازم را به مخاطب خواهد داد که این هشدار از طریق چشمک زدن چراغ خواهد بود. مسلماً شما هم متوجه چشمک زدن آن خواهید شد اما علت آن را در ادامه این مطلب بررسی کرده‌ایم، پس تا پایان ما را همراهی کنید.

 

دلایل چشمک زدن چراغ پکیج چیست؟

پکیج‌ها به خاطر اینکه در فصول سرد سال به صورت مداوم کار می‌کنند احتمال خراب شدن و ایجاد مشکل در آنها بسیار زیاد است. بسیار طبیعی است که پس از گذشت چند سال استفاده از پکیج شاهد خرابی یا ارور در صفحه نمایشگر آن باشید. این ارورها با چشمک زدن چراغ به شما نمایش داده می‌شوند. مواردی که در ادامه این مطلب خواهید خواند، همگی علت‌های چشمک زدن چراغ پکیج هستند:

  • کمبود فشار گاز

پکیج‌ها برای کار کردن به شیر آب و شیر گاز متصل هستند هرگاه فشار گاز اصلی از منبع کاهش یابد عملکرد پکیج هم با مشکل مواجه شده و چراغ آن به حالت چشمک زن در می‌آید. در صورتی که چراغ پکیج را در حالت چشمک زدن  شاهده کردید بلافاصله باید پکیج را از برق بکشید و فشار گاز را بررسی کنید. در صورت کمبود فشار گاز اصلی باید صبر کنید تا فشار گاز به حد نرمال برسد. همچنین می‌توانید با شرکت گاز منطقه تماس بگیرید و جویای علت کمبود فشار گاز شوید که گاهی به علت تعمیرات ایجاد می‌شود و کاملاً مقطعی است و پس از گذشت مدت کوتاهی به شرایط پایدار خواهد رسید. در صورت عدم رفع مشکل با تکنسین و تعمیرکاران خبره در این زمینه تماس بگیرید و از آنها بخواهید برای تعمیر به محل اعزام شوند.

  • خرابی برد کنترل

برد کنترل پکیج از قطعات مهم و کاربردی پکیج به شمار می‌آید که عمل کنترل عملکرد گرم کردن آب برای گرم سازی فضا را به عهده دارد. وظیفه گرم کردن آب زمانی به خطر می‌افتد که برد کنترل خراب شود در این صورت شما با حالت چشمک زدن چراغ پکیج روبرو خواهید شد. برد کنترل قطعه‌ای است که تعمیر کردن آن کار هر کسی نیست و شما قطعاً از پس آن بر نمی‌آیید. برای تعمیر برد کنترل بلافاصله با تعمیرکاران تماس بگیرید، زیرا آنها در این زمینه آموزش‌های لازم را دیده‌اند و می‌دانند که چگونه تعمیرات خود را انجام دهند و پکیج را به حالت عملکرد اولیه درآورند.

  • قطع شدن سنسور پکیج از مدار

همه پکیج‌ها دارای سنسورهایی هستند که اتصال آن از طریق مدار بوده و اگر دچار مشکل شود بلافاصله قطع خواهد شد. قطع شدن سنسور پکیج گاهی به علت استفاده طولانی مدت و فرسودگی یا استهلاک پکیج است. حال اگر شما هم به تازگی متوجه چشمک زدن چراغ پکیج شده‌اید، بهتر است قطع شدن سنسور پکیج از مدار را نیز بررسی کنید و در صورت اطمینان از قطعی سنسور، از طریق تعمیرکاران برای رفع آن اقدام کنید.

  • زیاد بودن حرارت مبدل اولیه

همانطور که می‌دانید مبدل پکیج از طریق حرارت روشن است و به عملکرد صحیح خود ادامه می‌دهد اما پس از گذشت مدتی کوتاه ممکن است حرارت کاهش یا افزایش یابد. هرچند که افزایش حرارت مبدل اولیه از معمول‌ترین اتفاقاتی است که برای پکیج رخ می‌دهد. در این صورت بهتر است بلافاصله پکیج را از برق بکشید و شیر اصلی گاز و آب را ببندید و از نیروهای خدماتی تعمیرات بخواهید هرچه سریعتر خود را به محل برسانند تا حرارت بالای مبدل باعث ایجاد آتش سوزی و اتفاقات دیگر نشود.

  • خراب شدن سنسور شعله

همه پکیج‌ها دارای یک سنسور شعله هستند که کمک می‌کند شعله به موقع روشن و خاموش شود و یا در صورت لزوم شعله را افزایش یا کاهش خواهد داد. توجه داشته باشید که اگر سنسور شعله خراب شود بلافاصله پکیج به حالت چشمک زدن چراغ به شما هشدار خواهد داد تا برای تعمیر سنسور شعله اقدام کنید. در مواردی ممکن است سنسور شعله قابل تعمیر نباشد و پکیج نیاز به تعویض این قطعه داشته باشد. اینکه سنسور شعله قابل تعمیر هست یا نیاز به تعویض دارد را تعمیرکاران تشخیص می‌دهند. بنابراین سعی نکنید به تنهایی برای تعمیر این قطعه اقدام کنید زیرا خطرناک است و می‌تواند جان شما را تهدید کند.

  • گرفتگی و انسداد لوله‌ها

لوله‌هایی که به پکیج متصل هستند شامل لوله‌های گاز و آب می‌شوند. معمولاً لوله‌های آب که شامل آب گرم و سرد هستند گاهی ممکن است بر اثر رسوب دچار گرفتگی و انسداد شوند. لوله گاز نیز بر اثر ضربه و تعمیرات نامناسب گاهی دچار انسداد می‌شود که همگی عملکرد صحیح پکیج را به خطر می‌اندازند. طبیعی است که شما در چنین حالتی متوجه چشمک زدن چراغ پکیج شوید از این رو باید لوله‌ها را از نظر انسداد چک کنید. برای چک کردن انسداد لوله‌ها باید پکیج را خاموش کرده و از برق بکشید و به بررسی لوله‌ها بپردازید. در صورت عدم تجربه و سابقه کافی در این زمینه بهتر است از تعمیرکاران کارکشته و ماهر در این زمینه کمک بگیرید.

  • عملکرد ضد یخ با پمپ روشن

ضد یخ را همواره در پکیج استفاده می‌کنند زیرا در مواقع بسیار سرد عملکرد آن مختل شده و نمی‌تواند درست کار کند، اما اگر ضد یخ با پمپ روشن مواجه شود قطعاً چشمک زدن چراغ پکیج از راه‌های هشدار به مخاطب است. در این صورت نیز باید تعمیرکاران حرفه‌ای با وجود تخصصی که دارند وارد کار شوند و این مشکل را بلافاصله برطرف نمایند.

 

کلام پایانی

همانطور که می‌دانید پکیج یکی از دستگاه‌هایی است که در هر خانه و محلی وجود دارد از این رو احتمال خراب شدن و اختلال در عملکرد آن نیز ممکن خواهد بود. اگر به تازگی متوجه چشمک زدن چراغ پکیج شده‌اید بهتر است با مطالعه این مطلب علت‌های آن را بررسی کنید هرچند که علت‌های اصلی چشمک زدن چراغ پکیج تخصصی و مربوط به قطعات درونی دستگاه می‌شود که نیاز به مهارت و تخصص دارد که تنها تعمیرکاران از پس برطرف کردن آن برمی‌آیند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.