علت نچرخیدن دیگ لباسشویی ال جی

علت نچرخیدن دیگ لباسشویی ال جی

لباسشویی‌های ال جی از جمله پرطرفدارترین لوازم خانگی این برند هستند. از این موضوع نمی‌توان غافل شد که لباسشویی‌های ال جی هم مانند دیگر دستگاه‌ها و لوازم برقی ممکن است دچار خرابی و عیب و ایراد شوند و هیچکس نمی‌تواند جلوی این روند را بگیرد. یکی از رایج‌ترین مشکلاتی که معمولاً برای انواع لباسشویی از جمله لباسشویی ال جی ایجاد می‌شود نه چرخیدن دیگ آن است. گاهی نچرخیدن دیگ به خاطر سال‌ها استفاده مداوم از لباسشویی و کهنه و معیوب شدن برخی قطعات آن است که در ادامه به بررسی هر یک از این موارد با جزئیات بیشتر خواهیم پرداخت. نکته قابل توجه بعد از عیب یابی ماشین لباسشویی ال جی تعمیر آن است که توسط نمایندگی ال جی در رشت انجام می‌شود. اگر شما هم در این زمینه نیازمند دریافت اطلاعات بیشتر هستید تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

چرا دیگ ماشین لباسشویی نمیچرخد؟

چرا دیگه لباسشویی ال جی نمی‌چرخد؟

احتمالاً برای شما هم پیش آمده زمانی که لباس‌ها را درون لباسشویی ریخته و درب آن را می‌بندید، تایمر آن را تنظیم کرده و دکمه شروع برنامه شست و شو را کلیک می‌کنید متوجه عدم چرخش دیگ ماشین لباسشویی می‌شوید. نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی ال جی عملاً خبر از نشستن لباس‌ها می‌دهد که در این زمینه باید عوامل و مشکلات زیر را بررسی کنید تا عیب یابی دقیقی انجام داده و برای تعمیر آن به نمایندگی ال جی در رشت مراجعه نمایید:

  • خراب شدن کوپلینگ موتور

کوپلینگ موتور یکی از قطعاتی است که در ماشین لباسشویی ال جی به عنوان محرکی برای چرخش صحیح و به موقع دیگ لباسشویی ال جی عمل می‌کند. حال اگر کوپلینگ موتور خراب شود دیگر شاهد چرخش دیگ نخواهید بود و عملاً شستشو انجام نمی‌شود به همین منظور باید به دنبال تعمیر آن باشید.

تکنسین حرفه‌ای و متخصص نمایندگی ال جی در رشت می‌دانند که عیب یابی دقیق و درستی در رابطه با کوپلینگ موتور در نهایت منجر به تعمیر آن می‌شود. اما نکته مهم در این زمینه نیز نباید فراموش شود که گاهی کوپلینگ موتور قابل تعمیر نیست و باید آن را به طور کامل عوض کرد که به راحتی امکان‌پذیر خواهد بود.

  • خرابی موتور لباسشویی

موتور هر دستگاهی بدون شک مهمترین جز در آن محسوب می‌شود که خرابی در آن می‌تواند عملکرد دستگاه را به طور کامل مختل کرده و یا آن را از کار بیندازد. موتور ماشین لباسشویی ال جی هم دارای قدرت بسیار بالایی است اما در اثر استفاده مداوم ممکن است ضعیف یا استهلاک‌پذیر شود که در این مواقع خرابی موتور می‌تواند بر چرخش دیگ لباسشویی اثرگذار باشد.

اگر عدم چرخش دیگ لباسشویی ال جی شما به خاطر خرابی موتور باشد باید تعمیر لباسشویی ال جی را به افراد متخصص و آگاه در این زمینه بسپارید؛ چرا که تعمیرات کار ساده‌ای نیست از این رو هر کسی از پس آن بر نمی‌آید. در صورت سوختگی و از کار افتادگی موتور، باید به فکر تعویض آن باشید. در نمایندگی‌ها قطعات نو و اورجینال را با قطعات معیوب عوض می‌کنند از این رو هیچ نگرانی در این باره وجود نخواهد داشت.

  • مشکل تسمه‌های ماشین لباسشویی

تسمه‌ها از جمله قطعات دیگر ماشین لباسشویی هستند که عمل گردش و چرخش دیگ لباسشویی را تسهیل می‌کنند. حال تصور کنید بر اثر موارد مختلفی مثل استفاده مداوم یا جابجایی‌های بسیار زیاد ضرباتی به ماشین لباسشویی وارد شود و در این صورت تسمه ماشین لباسشویی پاره شده یا مشکل پیدا کند، در چنین شرایطی ماشین لباسشویی دیگر چرخش دیگ نخواهد داشت.

اگر تسمه ماشین لباسشویی شما سفت شده، با کمی روغن کاری به کار خواهد افتاد؛ اما اگر تسمه به طور کامل بریده یا پاره شده باید به فکر تعویض آن باشید و یک تسمه نو و اورجینال را که با مدل لباسشویی شما و قطعات دیگر آن مطابقت داشته باشد خریداری نموده و آن را عوض کنید که این کار در نمایندگی ال جی در رشت با دقت فراوان و سرعت عمل کافی انجام می‌شود.

  • انسداد پمپ تخلیه لباسشویی ال جی

هر دستگاه لباسشویی دارای یک پمپ تخلیه است که تمام عوامل خارجی مثل پرز مو و غیره را جذب کرده و نمی‌گذارد این عوامل خارجی سد راه شلنگ تخلیه قرار بگیرد و آن را مسدود کند. وظیفه شما این است که هر چند مدت یکبار پمپ تخلیه لباسشویی را تمیز کرده و مانع انسداد آن شوید؛ چرا که انسداد آن می‌تواند عملکرد و برنامه شستشوی لباسشویی را تحت تاثیر قرار دهد و حتی در مواقعی مانع شستشو شود. بنابراین شما شاهد نچرخیدن دیگ لباسشویی خواهید بود.

در چنین شرایطی توصیه می‌کنیم بلافاصله پمپ تخلیه را خارج کرده و آن را تمیز کنید و همه عوامل خارجی که در آن تجمع یافته پاک کنید. سپس پمپ تخلیه را در جایگاه خود قرار دهید و مجدداً برنامه شستشو را آغاز کنید اما اگر همچنان دیگ لباسشویی نمی‌چرخد مطمئن باشید که مشکل دیگری وجود دارد که باید برای رفع آن اقدام کنید.

 

  • خراب شدن بلبرینگ ماشین لباسشویی

بلبرینگ از دیگر قطعاتی است که وظیفه تسهیل و بهبود چرخش دیگ را دارد یعنی بلبرینگ دستور چرخش دیگ را از موتور گرفته و آن را به وسیله قطعات دیگر آغاز می‌کند. حال اگر بلبرینگ خراب شود و از کار بیفتد خواهید دید که دیگ لباسشویی دیگر نمی‌چرخد و نمی‌توان از آن برای شستشوی لباس‌ها استفاده کرد.

بهترین کار در چنین شرایطی برای تعمیر لباسشویی ال جی دریافت مشاوره و راهنمایی از یک تعمیرکار ماهر و برجسته در این زمینه است که خوشبختانه نمایندگی ال جی در رشت با در اختیار داشتن نیروهای خدماتی آموزش دیده و مسلط در این زمینه همه تمهیدات لازم جهت تعمیر و تعویض قطعات معیوب لباسشویی از جمله بلبرینگ را انجام می‌دهد.

کلام پایانی

عملکرد صحیح ماشین لباسشویی می‌تواند سبب سرعت عمل در رسیدگی به کارهای روزانه شود حال اگر ماشین لباسشویی خراب شود و بر اساس اطلاعات فوق دیگه آن نچرخد باید فوراً به فکر تعمیر آن باشید. علل مختلفی برای نچرخیدن دیگ لباسشویی ال جی وجود دارند که به بررسی برخی از آنها پرداختیم حال اگر شما هم در ماشین لباسشویی خود چنین ایراداتی را مشاهده می‌کنید هرگز به تنهایی دست به تعمیر نزنید چرا که تعمیرات به تخصص و ایمنی نیاز دارد بنابراین نمایندگی ال جی در رشت بهترین انتخاب جهت تعمیر دستگاه لباسشویی است.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.