علت شستشوی طولانی ماشین ظرفشویی

علت شستشوی طولانی ماشین ظرفشویی

امروزه ماشین ظرفشویی یکی از پرکاربردترین دستگاه‌هایی است که هر خانه‌ای نیاز به وجود آن دارد. فرقی نمی‌کند ظرفیت ماشین ظرفشویی شما چند نفره باشد و یا اینکه برای مهمانی‌ها از آن استفاده کنید یا به صورت مداوم. در هر صورت ماشین ظرفشویی با شستن ظرف‌ها به صورت تمیز و مرتب باعث رسیدگی شما به کارهای روزمره‌تان خواهد شد و علاوه بر آن خسته نمی‌شوید. ماشین ظرفشویی‌ها انواع مختلفی دارند و در برندها و مدل‌های متنوع با ظرفیت کم و زیاد به فروش می‌رسند.

هر یک از انواع ماشین ظرفشویی در تایمرهای متفاوت مشغول شستشوی ظروف خواهند شد؛ بدون شک این تایمر شستشو قابل تنظیم بوده و با میل و اختیار شما شروع به شست و شو می‌کند. اما یکی از رایج‌ترین مشکلاتی که ممکن است شما هم با آن روبرو شده باشید شستشوی طولانی مدت ماشین ظرفشویی است که بیش از آنچه که فکرش را بکنید به طول می‌انجامد. امروز همراه شما هستیم تا به بررسی علت شستشوی طولانی مدت ماشین ظرفشویی بپردازیم پس پیشنهاد می‌کنیم که تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

 

چرا شست و شوی ظرف‌ها در ماشین ظرفشویی طولانی می‌شود؟

حتماً برای شما هم پیش آمده که تایمر شستشوی ماشین ظرفشویی را بر روی یک ساعت یا دو ساعت تنظیم کنید اما مدت زمان شست و شو بیش از آنچه که شما تنظیم کرده‌اید طول بکشد. این موضوع به علل مختلفی مربوط می‌شود که در ادامه با جزئیات بیشتر به آن می‌پردازیم پس توجه شما را به موارد زیر جلب می‌کنیم:

  • داغ و گرم نبودن آب برای شستشوی ظرف‌ها

ماشین ظرفشویی برای شستن ظروف به آب داغ نیاز دارد و این آب باید دمایی بین ۱۲۰ تا ۱۵۰ درجه فارنهایت داشته باشد. ماشین‌های ظرفشویی از طریق شیر آب سرد شروع به شست و شو می‌کنند اما این آب سرد را به آب داغ تبدیل کرده سپس شستشو آغاز می‌شود. اگر شما هم متوجه شستشوی طولانی مدت ماشین ظرفشویی هستید ممکن است به دلیل داغ کردن آب باشد یعنی ماشین ظرفشویی منتظر است تا آب سرد به دمای مورد نظر برسد سپس شستشو را شروع کند. این موضوع می‌تواند طولانی مدت باشد و چند دقیقه به زمان و تایمر شستشوی ماشین ظرفشویی شما اضافه کند.

  • کاهش فشار آب ورودی به ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی برای شستشوی تمیز ظرف‌ها نیازمند فشار آب است که با شدت بیشتری آن را به سمت ظروف هدایت کرده و تمام لکه‌ها و چربی‌های سطح آنها را از بین ببرد. میزان فشار آب ورودی به ماشین ظرفشویی باید بین ۲۰ تا ۱۲۰ پاسکال باشد. اگر فشار آب برای شستشوی ظروف کمتر از ۲۰ پاسکال باشد قطعاً شست و شو متوقف شده و ورود آب نیز با مشکل مواجه خواهد شد. بنابراین ماشین ظرفشویی عملکرد خود را متوقف کرده و منتظر ورود آب با فشار مناسب می‌شود.

  • خراب شدن ترموستات ماشین ظرفشویی

جالب است بدانید که ترموستات قطعه‌ای در ماشین ظرفشویی محسوب می‌شود که عمل تنظیم دمای آب را انجام می‌دهد. یعنی اگر آب سرد در ماشین ظرفشویی وجود داشته باشد آن را گرم کرده و به دمای بین ۱۲۰ تا ۱۵۰ درجه خواهد رساند سپس دستور شست و شو را صادر می‌کند اگر همین قطعه دچار مشکل و خرابی شود نه تنها آب گرم برای شست و شو فراهم نشده بلکه فرایند شست و شو نیز آغاز نخواهد شد بنابراین شست و شو با مدت زمان طولانی‌تری مواجه می‌شود.

  • خراب شدن سنسورهای ماشین ظرفشویی

اگر سنسور ماشین ظرفشویی شما دچار مشکل شود قطعاً شست و شو هم با مدت طولانی روبرو خواهد شد به این صورت که سنسورها به مواد معدنی و باقیمانده غذاها حساس هستند بنابراین رسوب هر یک از این مواد در ماشین ظرفشویی می‌تواند عملکرد و شستشو را با مدت طولانی‌تری ممکن سازد.

 

  • مسدود شدن فیلترهای ماشین ظرفشویی

فیلترهای ماشین ظرفشویی کاملاً حساس بوده و در زمان ورود مواد خارجی مسدود می‌شود. مسدود شدن فیلتر ماشین ظرفشویی می‌تواند باعث اختلال در عملکرد شستشو شود. هرگاه شست و شو به طول می‌انجامد باید فوراً فیلترهای دستگاه را بررسی کنید تا در صورت مسدودی آنها را آزاد سازید. وجود هرگونه آشغال و زباله و باقیمانده غذاها می‌تواند باعث مسدودی فیلترهای ماشین ظرفشویی باشد.

  • خراب شدن عایق ماشین ظرفشویی

اگر عایق ماشین ظرفشویی دچار مشکل شود قطعاً گرمای دستگاه به بیرون منتقل شده و آب و دمای آن نرمال نخواهد بود بنابراین شست و شو با مشکل مواجه شده و به طول خواهد انجامید. به همین منظور باید برای ماشین ظرفشویی خود از عایق استفاده کنید و در صورت خراب شدن عایق آنها را تعویض کنید. خواهید دید که پس از مدت کوتاهی مشکل رفع شده و دیگر شستشو با مدت طولانی به پایان نمی‌رسد.

  • خراب شدن المنت ماشین ظرفشویی

از دیگر قطعاتی که وظیفه گرم کردن و گرم نگه داشتن آب را در ماشین ظرفشویی به عهده دارد المنت است. المنت با سنجیدن دمای آب و رساندن آن به دمای بیشتر آن را گرم کرده و در دسترس شستشو قرار می‌دهد؛ از این رو کاملاً واضح است که اگر المنت خراب شود آب گرم در دسترس قرار نخواهد گرفت و شست و شو نیز با مشکل مواجه خواهد شد. این موضوع باعث طولانی‌تر شدن مدت شست و شو شده و نیاز به تعمیر خواهد داشت. تعمیر المنت کاری بسیار پیچیده و تخصصی است که هر کسی نمی‌تواند از پس آن برآید.

برای تعمیر قطعات مختلف ماشین ظرفشویی می‌توانید از تعمیرات ماشین ظرفشویی در رشت کمک بخواهید تا این کار تخصصی را با تجربه و مهارت بیشتر خدمتتان ارائه دهند. این افراد در این زمینه آموزش‌های کافی را دیده‌اند بنابراین در زمان کوتاهی بهترین خدمات را به شما ارائه خواهند داد.

 

نتیجه‌گیری

با توجه به اطلاعاتی که در اختیارتان قرار گرفت اکنون دیگر می‌دانید که طولانی شدن مدت شستشوی ماشین ظرفشویی طبیعی نیست و می‌تواند به علت مشکلات مختلفی در قطعات آن باشد. از این رو نکته مهم و جالب توجه این است که حتماً قطعات گفته شده را مورد بررسی قرار دهید و در صورت وجود هرگونه مشکل از تعمیرات ماشین ظرفشویی در رشت کمک بخواهید.

این افراد می‌توانند به سادگی ماشین ظرفشویی شما و قطعات مختلف آن را تعمیر کنند به طوری که شاهد شستشوی آن در مدت زمان کوتاه مثل سابق خواهید بود. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با کارشناسان ما از طریق شماره تماس‌های زیر در ارتباط باشید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.