علت روغن ریزی موتور یخچال سامسونگ

علت روغن ریزی موتور یخچال سامسونگ

همانطور که می‌دانید برند سامسونگ یکی از با کیفیت‌ترین برندهای موجود در بازار است که با سال‌ها سابقه درخشان در زمینه تولید انواع لوازم برقی خانگی بسیار خوش درخشیده و توانسته رضایت مشتریان زیادی را به خود جلب کند. اما در این میان یخچال‌های سامسونگ ممکن است مانند دیگر یخچال‌ها دچار اختلال و مشکل شوند. یکی از رایج‌ترین مشکلات یا ایراداتی که در یخچال سامسونگ به وجود می‌آید روغن‌ریزی موتور است. این مشکل به خاطر علل مختلفی امکان دارد پیش آید به همین خاطر سعی کردیم علت روغن ریزی موتور یخچال سامسونگ را با جزئیات بیشتر مورد بررسی قرار دهیم تا شما نیز با مشاهده چنین مشکلی برای رفع عیب آن اقدام کرده و هرچه سریع‌تر این مشکل را حل کنید. در این صورت دیگر مجبور به پرداخت هزینه‌های هنگفت بابت خرید یخچال جدید نخواهید بود. از این رو پیشنهاد می‌کنیم که تا پایان این مطلب دقت و توجه خود را برای بررسی جزئیات متمرکز کنید.

مشکلات موتور که باعث روغن ریزی میشوند

چه دلایلی باعث می‌شود که موتور یخچال سامسونگ روغن ریزی داشته باشد؟

امکان ندارد بلافاصله پس از خرید یخچال سامسونگ متوجه خرابی و ایرادات مختلف در قسمت‌های متفاوت آن شوید. در حقیقت ایرادات و مشکلات یخچال سامسونگ پس از گذشت مدتی طولانی نمایان می‌شوند هرچند که این مشکلات و ایرادات به ندرت رخ می‌دهد اما باید عیب یابی دقیق و درستی در رابطه با آن انجام شود تا نمایندگی تعمیرات یخچال سامسونگ بتواند از پس آن برآید. روغن ریزی در یخچال سامسونگ به خاطر موارد زیر رخ می‌دهد:

  • مسدود شدن فیلتر روغن

فیلتر روغن یخچال‌های سامسونگ وظیفه تصفیه روغن و بالا بردن کیفیت آن را دارد. گاهی ممکن است فیلتر روغن به خاطر وجود آلودگی‌های مختلف دچار مسدودی شود بنابراین روغن موجود در آن به خارج نشت کرده یا سرریز می‌کند. نتیجه روغن ریزی یخچال سامسونگ در صورت مسدودی فیلتر روغن می‌تواند سبب به خطر انداختن عمر مفید یخچال شود. در چنین شرایطی باید تعمیر یخچال سامسونگ را به تکنسین آموزش دیده و با تجربه بسپارید تا بتوانند برای رفع مسدودی فیلتر اقدام کرده و این مشکل را به سرعت برطرف نمایند. چرا که از بین بردن مسدودی فیلتر روغن کار هر کسی نیست بنابراین شما به تنهایی در خانه نمی‌توانید این کار را انجام دهید.

  • کمبود روغن

شاید برای شما هم عجیب باشد اما کمبود روغن یخچال می‌تواند سبب نشت و روغن ریزی آن به بیرون شود. در واقع وجود روغن برای تسهیل قسمت‌های مختلف یخچال از جمله موتور است حال اگر میزان روغن کم باشد اصطکاک پیش آمده و قسمت‌های حرکتی یخچال با مشکل روبرو می‌شوند بنابراین این فشارها باعث می‌شود همان میزان کم روغن هم به خارج از آن نشت کند. بنابراین شما با سیاه شدن یا قطرات روغن بر روی زمین مواجه می‌شوید که باید در این زمینه در قسمت مشخص شده روغن بریزید.

روغنی که برای موتور یخچال مورد استفاده قرار می‌گیرد از روغن‌های معمولی نیست و از ترکیب روغن‌های دیگر به دست می‌آید بنابراین اگر یخچال سامسونگ شما با کمبود روغن مواجه است باید برای پر کردن جایگاه روغن آن از تعمیرکاران کمک بخواهید؛ چرا که نمایندگی سامسونگ روغن مخصوص به این یخچال‌ها را دارد بنابراین شما با خرید این روغن‌ها می‌توانید این مشکل را به سرعت برطرف کنید.

سایش قطعات موتور یخچال

  • سایش قطعات یخچال و موتور آن

برای اینکه موتور یخچال به درستی کار کند برخی قطعات در حال حرکت هستند که وجود روغن حرکت و جنبش آنها کنار یکدیگر را تسهیل می‌کند حال اگر این قطعات حرکت سریع و بیشتری داشته باشند و در کنار آن روغنی که برای یخچال استفاده کرده‌اید مرغوبیت نداشته باشد یا با روغن‌های بی‌کیفیت ترکیب شده باشد در نهایت سبب سایش قطعات یخچال و موتور آن خواهد شد بلافاصله شما روغن ریزی یخچال را مشاهده می‌کنید که در اطراف و پشت آن به صورت قطعات سیاه رنگ ریخته شده و شما باید بلافاصله برای تعمیر این ایراد اقدام کنید.

تشخیص بهترین روغن برای موتور یخچال سامسونگ کار ساده‌ای نیست و شما به تنهایی نمی‌توانید از پس آن برآید همچنین میزان استفاده از روغن و ترکیب آن با روغن‌های دیگر کاری پیچیده و مهمی است که نمایندگی سامسونگ به راحتی از پس آن برمی‌آید. از این رو اگر شما هم با این مشکل مواجه هستید تعمیر یخچال سامسونگ خود را به تعمیرکاران آموزش دیده و حرفه‌ای که در این زمینه تخصص کامل دارند بسپارید.

  • ایجاد مشکل در خطوط روغن رسانی به موتور یخچال

خطوط یا لوله‌های باریک و مختلفی وجود دارند که روغن رسانی به موتور را تسهیل می‌کنند حال اگر این خطوط و لوله‌ها دچار ایراد و مشکلات شوند بدون شک روغن رسانی با مشکل روبرو شده و حتی ممکن است نشتی داشته باشد و بیرون بریزد. حتماً شما هم کنجکاو هستید بدانید چه ایراد و مشکلاتی می‌تواند سبب روغن ریزی شود. گاهی فشار بسیار زیاد حرارت می‌تواند سبب ترکیدگی یا سوراخ شدگی انشعابات و خطوط روغن رسانی شوند. در مواردی هم ممکن است شما به هنگام اسباب کشی و جابجایی یخچال ناخودآگاه به آن ضربه وارد کنید و همین ضربه باعث شکستگی خطوط روغن رسانی شود.

 

برای رفع چنین مشکلی باید نمایندگی‌های تعمیرات تیم متخصص خود را به محل اعزام کنند تا متوجه میزان خرابی و ایرادات در خطوط روغن رسانی شوند. سپس می‌توان تصمیم گرفت که یخچال را در محل تعمیر کرد یا اینکه آن را به مرکز نمایندگی منتقل کنید. با این وجود هر مشکلی که در خصوص روغن ریزی موتور یخچال سامسونگ ایجاد شود قابل تعمیر خواهد بود و تعمیرکاران اجازه نمی‌دهند که یخچال سامسونگ با روغن ریزی عمر مفید خود را از دست بدهد و در عملکرد دچار مشکل شود.

سخن پایانی

یخچال‌های سامسونگ با توجه به قدمت و اصالت بی‌نظیری که در سال‌های طولانی از خود نشان داده‌اند باز هم ممکن است دچار اختلال و مشکلاتی شوند که عملکرد آنها را تضعیف کند. از رایج‌ترین مشکلاتی که برای یخچال‌های سامسونگ پیش می‌آید روغن ریزی موتور است که با توجه به مواردی که خدمتتان ارائه شد علل اصلی آن را ذکر کردیم، بنابراین شما با بررسی هر یک از این موارد می‌توانید برای تعمیر آن اقدام کنید هرچند که تعمیرات این بخش را باید به نمایندگی سامسونگ در رشت بسپارید و با هزینه‌ای مناسب خدمات فوق العاده دریافت کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.