علت خنک نشدن یخچال ال جی چیست؟

علت خنک نشدن یخچال ال جی چیست؟

برند ال جی یکی از پرطرفدارترین برندهای موجود در بازار است که نه تنها یخچال بلکه انواع لوازم خانگی را تولید و روانه بازار کرده و تاکنون رضایت بی‌شماری را به دست آورده است. طبیعی است که پس از گذشت مدت طولانی استفاده از یخچال‌های ال جی یا جابجایی و صدمه به بدنه آنها شاهد ایرادات و خرابی‌های مختلف باشیم. اما باید به این موضوع توجه داشته باشید که تعمیر به موقع و تشخیص عیب دقیق دستگاه می‌تواند مانع از کار افتادن یخچال شود. رایج‌ترین مشکلی که برای یخچال‌های ال جی ایجاد می‌شود خنک نشدن هوای درون آنها است اگر شما هم می‌خواهید بدانید علت‌ خنک نشدن یخچال ال جی چیست پیشنهاد می‌کنیم که تا پایان این مطلب با ما همراه باشید؛ زیرا بدون تشخیص عیب نمی‌توان آن را تعمیر نمود.

 

دلایل خنک نشدن یخچال ال جی چیست؟

علل مختلفی برای خنک نشدن هوا یا فضای درونی یخچال وجود دارد که با شناسایی آنها می‌توانید برای تعمیر یخچال ال جی اقدام کنید این دلایل به شرح زیر هستند:

  • خرابی کمپرسور و رله

یکی از رایج‌ترین مشکلات و خرابی‌های یخچال‌های ال جی خراب شدن کمپرسور است. کمپرسور در واقع وظیفه سرد کردن هوای داخل یخچال را دارد که رله نیز باعث انتشار هوای سرد درون یخچال می‌شود. حال اگر این دو قطعه خراب شوند یا در عملکرد آنها اختلال ایجاد شود، خواهید دید که دیگر یخچال خنک نمی‌شود و هرگاه درب آن را باز می‌کنید با فاسد شدن مواد غذایی روبرو خواهید شد؛ چرا که فضای درونی آن گرم بوده و این گرما می‌تواند سلامت مواد غذایی را به خطر بیندازد.

اگر در رشت زندگی می‌کنید نمایندگی ال جی در رشت می‌تواند تعمیر یخچال ال جی و قطعه کمپرسور آن را به عهده بگیرد. در واقع تعمیر کمپرسور و رله یخچال کار ساده و راحتی نیست که هر کسی بتواند از پس آن برآید بنابراین باید آن را به متخصصین تعمیرات و نمایندگی بسپارید.

  • خراب شدن فن کندانسور و اواپراتور

همانطور که می‌دانید فن یخچال با گردش و حرکت بسیار تندی که دارد هوای سرد درون یخچال را تامین می‌کند، حال اگر جسم یا عوامل خارجی بر سر راه فن کندانسور و اواپراتور قرار بگیرند یا پروانه‌های آن خراب شود و دیگر قادر به ایجاد هوای سرد در فضای یخچال نشود بدون شک نیاز به تعمیر خواهد داشت.

برای حل مشکل خرابی فن کندانسور و اواپراتور ابتدا باید پروانه‌های فن را به طور کامل تمیز کنید زیرا وجود گرد و غبار و عوامل خارجی مانع گردش درست آن می‌شود. حال اگر پروانه‌های فن شکسته‌اند باید تعویض گردند. برای تعمیر و تعویض فن اپراتور و کندانسور می‌توانید از نمایندگی ال جی در رشت کمک بخواهید.

  • پارگی و خراب شدن لاستیک دور درب یخچال

نه تنها یخچال ال جی بلکه تمام یخچال‌ها دارای یک لاستیک یا واشر دور درب هستند که چسبندگی و بستن درب را تسهیل نموده و مانع خروج هوای سرد از یخچال می‌شوند. اگر شما هم به تازگی شاهد خنک نشدن یخچال هستید باید بدانید که گاهی پارگی و خراب شدن لاستیک دور درب این مشکل را ایجاد می‌کند و تمام هوای خنک یخچال به بیرون نشت خواهد نمود.

برای رفع چنین مشکلی باید به فکر خرید یک لاستیک دور درب یخچال جدید باشید. نمایندگی‌های تعمیرات انواع لاستیک‌های دور درب را متناسب با نوع و مدل یخچال شما به فروش می‌رسانند. برای تعویض آن نیز می‌توانید از نیروهای خدماتی و تکنسین متخصص نمایندگی ال جی در رشت کمک بگیرید.

 

  • خراب شدن برد الکتریکی

برد الکتریکی یکی از مهم‌ترین قطعات مربوط به یخچال است که ممکن است بر اثر اتصالات برق یا خاموش روشن شدن مداوم یا حتی پاشیدن آب به آن دچار سوختگی و از کار افتادگی شود. خراب شدن برد الکتریکی می‌تواند تمام عملکرد یخچال را مختل کرده و یا آن را از کار بیندازد و حتی ممکن است یخچال روشن باشد اما به هیچ عنوان خنک نشود.

مشکل خرابی برد الکتریکی یخچال تنها با وجود تخصص و مهارت ویژه تکنسین خدماتی نمایندگی ال جی در رشت رفع می‌شود، زیرا برد الکتریکی قطعه حساس و مهمی بوده که هر کسی به جزئیات آن تسلط و آگاهی ندارد، اما نمایندگی تعمیرات با وجود تکنسینی تخصص یافته در این زمینه می‌توانند به پیچیدگی‌های مختلف برد دستگاه آگاهی پیدا کنند و مشکل آن را به طور کامل از بین ببرند.

  • خراب شدن سنسور و دمپر هوای یخچال

از دیگر علل خنک نشدن یخچال می‌توان به خراب شدن سنسور و همچنین دمپر هوای یخچال اشاره کرد. این دو قطعه نیز برای تامین هوای خنک یخچال تلاش می‌کنند؛ یعنی این دو قطعه اگر خراب شوند عملکرد خنک کردن با مشکل مواجه شده و شما شاهد گرم شدن هوا و فضای درون یخچال خواهید شد.

برای تعمیر سنسور و دمپر هوای یخچال باید به قسمت پشتی یخچال مراجعه کرد که این قسمت نیز پیچیدگی‌های خاص خود را دارد که تنها افرادی که در نمایندگی تعمیرات مشغول به کار هستند می‌توانند برای تعمیر آن اقدام نموده و مشکل آن را از بین ببرند. در مواردی نیز ممکن است سنسور و دمپر هوای یخچال قابل تعمیر نباشند؛ از این رو برای تعویض آنها باید اقدام کرد که خوشبختانه در نمایندگی ال جی در رشت تمام قطعات معیوب با قطعات نو و اورجینال جایگزین می‌شوند.

 

  • وجود موانع در مسیر گردش هوای یخچال

مسیری که برای گردش هوای یخچال در فضای درونی آن تعبیه شده کاملا مشخص است. بنابراین شما باید طوری مواد غذایی و ظروف مختلف را درون یخچال بچینید که جلوی این مسیر را نگیرد. در صورت نامناسب چیده شدن مواد غذایی و قرار گرفتن آنها در مسیر گردش هوای یخچال شاهد خنک نشدن همه قسمت‌ها خواهیم بود یعنی ممکن است قسمتی از آن گرم باشد و قسمت دیگر سرد، که در چنین شرایطی باید مواد غذایی را جابجا کنید تا گردش هوا صورت گیرد.

کلام پایانی

با توجه به اطلاعاتی که در اختیارتان قرار گرفت اکنون دیگر می‌دانید که عملکرد صحیح یخچال یکی از حیاتی‌ترین دغدغه‌هایی است که افراد دارند؛ زیرا خراب شدن مواد غذایی می‌تواند هزینه هنگفتی بر روی دستتان بگذارد و علاوه بر آن تعمیر نکردن به موقع دستگاه می‌تواند آن را از کار بیندازد و شما را متحمل پرداخت هزینه‌های هنگفت بابت خرید یخچال جدید کند. به این موضوع نیز توجه داشته باشید که تعمیر یخچال ال جی توسط نمایندگی ال جی در رشت به بهترین نحو ممکن در کوتاه‌ترین زمان با هزینه‌ای منصفانه انجام خواهد شد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.