علت تمیز نشستن لباسشویی سامسونگ

علت تمیز نشستن لباسشویی سامسونگ

با توجه به اینکه لوازم خانگی سامسونگ از طراحی و پیچیدگی‌های خاصی برخوردارند ایجاد ایراد و مشکل در عملکرد آنها نیز مربوط به قطعات پیچیده‌ای می‌شود که جهت تعمیر آنها باید افراد متخصص دست به کار شوند. این موضوع دقیقاً مصداق بارز این است که می‌گویند هیچگاه برای تعمیر لوازم برقی دست به کار نشوید؛ زیرا ایمنی شما به خطر افتاده و همچنین ممکن است قطعات دیگر را نیز خراب کنید.

زیرا همه ما تحصیلات و مهارت تعمیر لوازم خانگی نداریم و کوچکترین اشتباه می‌تواند سبب خراب شدن دستگاه شود. از جمله رایج‌ترین مشکلات لباسشویی‌های سامسونگ تمیز نشدن لباس‌ها است که بسیار اذیت کننده است. حال اگر شما هم لباس‌های مختلف خود را از لباسشویی درآورده‌اید و احساس می‌کنید هنوز کثیف هستند، با ما باشید تا علل اصلی تمیز نشستن لباسشویی را با هم بررسی کنیم تا در صورت نیاز به تعمیر آن را به نمایندگی سامسونگ در رشت بسپارید.

دلایل تمیز نشستن لباسشویی سامسونگ چیست؟

استفاده طولانی مدت از دستگاه‌ها و لوازم خانگی می‌تواند در ایجاد استهلاک و فرسودگی قطعات آنها تاثیرگذار باشد و در طولانی مدت آنها را از کار بیندازد. حتی جابجایی و اسباب کشی گاهی ضرباتی به بدنه دستگاه وارد می‌کند که در نهایت سبب ایجاد اختلال و خرابی‌های متعدد در آن خواهد شد. مواردی که در ادامه این مطب مطالعه خواهید کرد، اصلی‌ترین علل تمیز نشستن لباسشویی سامسونگ هستند:

  • انسداد لوله متصل به مخزن لباسشویی

لوله‌های متصل به مخزن لباسشویی جهت ورود و خروج آب طراحی شده‌اند، اما ممکن است در حین شست و شو تمام عوامل خارجی مثل مو، پرز و غیره در راه لوله گیر کند و باعث چسبندگی دیگر عوامل خارجی به هم شود و در نهایت انسداد لوله متصل به مخزن لباسشویی را ایجاد کند. در چنین شرایطی آب آلوده و کثیف حاصل از لباس‌های شسته شده نمی‌تواند به راحتی خارج شود؛ بنابراین مجدداً تمام آلودگی‌ها به سمت لباس‌ها بازگشته و شما شاهد تمیز نشستن لباس‌ها در لباسشویی سامسونگ خواهید بود.

برای رفع چنین مشکلی و تعمیر لباسشویی سامسونگ باید لوله متصل به مخزن لباسشویی را به طور کامل تخلیه کرد و تمام آلودگی‌های سطح آن را از بین برد تا مجدداً لباسشویی عملکرد بهبود یافته خود را بازیابد. گاهی ممکن است لوله متصل به مخزن لباسشویی نیاز به تعویض داشته باشد. در چنین شرایطی نمایندگی سامسونگ در رشت این کار را در کوتاه‌ترین زمان ممکن با وجود لوله‌هایی از جنس با کیفیت و مرغوب انجام می‌دهند.

  • اختلال در تنظیمات شستشوی لباسشویی

حتماً می‌دانید که برای شستن انواع لباس‌ها تایمر و برنامه‌های شستشوی مختلفی وجود دارند که با استفاده از آنها می‌توان بهترین و مناسب‌ترین برنامه را انتخاب کرده و برای شستشوی لباس‌ها تعیین نمود. گاهی ممکن است اختلال بسیار زیادی در تنظیمات شستشوی لباسشویی ایجاد شود یا شما به علت عدم آگاهی برنامه نامناسبی را برای شستشو انتخاب کنید در این صورت لباس‌ها نه تنها تمیز نمی‌شوند بلکه ممکن است چرک‌تر هم شوند.

برای حل چنین مشکلی بهتر است با تماس با نمایندگی سامسونگ در رشت با مشاوران و کارشناسان مجموعه در ارتباط باشید تا راهنمایی‌های لازم را خدمتتان ارائه دهند و در صورت نیاز برای تنظیمات و برطرف کردن اختلالات برنامه‌های شست و شو به محل مورد نظر مراجعه کنند و تعمیر لباسشویی سامسونگ را در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام دهند.

  • کثیف شدن فیلتر ماشین لباسشویی

قطعه‌ای در لباسشویی سامسونگ به نام فیلتر وجود دارد که همانطور که از نام آن مشخص است مانند یک سد در برابر همه آلودگی‌ها و کثیفی‌ها قرار گرفته است. فیلتر ماشین لباسشویی سامسونگ تمام مو، پرز، نخ و آشغال‌های ریز و کوچک را جذب کرده و مانع ورود آنها به درون لباس‌ها خواهد شد. این موضوع می‌تواند سبب پاکیزه شدن لباس‌ها شود. حال اگر فیلتر ماشین لباسشویی کثیف شود و وجود این آلودگی‌ها آنقدر افزایش یابد که فیلتر نتواند آلودگی‌های جدید را جذب نماید، بدون شک این آلودگی‌ها بر روی لباس باقی خواهند ماند و شما پس از خارج کردن لباس‌ها شاهد تمیز نشستن آنها خواهید بود.

در چنین شرایطی نمایندگی سامسونگ در رشت با اعزام نیروهای خدماتی جهت تمیز کردن صحیح و درست فیلتر لباسشویی سامسونگ به شما کمک خواهد کرد. در این زمینه نیز ممکن است نیاز به تعویض فیلتر دستگاه باشد که نمایندگی سامسونگ به راحتی این کار را با وجود فیلترهای مرغوب و با کیفیت انجام خواهد داد.

  • مشکل تخلیه جا پودری

جا پودری ماشین لباسشویی بعد از شروع فرایند شست و شو با وجود آب به طور کامل تخلیه می‌شود یعنی تمام پودر و مایع شوینده که درون این جایگاه ریخته‌اید با وجود آبپاشی صحیح دستگاه به سمت مخزن و دیگ تخلیه می‌شود. این مواد شوینده به سمت لباس‌ها رفته و آنها را تمیز می‌کنند حال اگر مشکلی در تخلیه جاپودری باشد پودر و مایع شوینده به طور کامل تخلیه نشده و لباس‌ها نیز تمیز نمی‌شوند.

 

اگر پس از پایان یافتن روند شستشوی ماشین لباسشویی درب جابجایی را باز کردید و متوجه وجود پودر و مایع شوینده شدید و با مشاهده لباس‌ها آلودگی و چک را احساس کردید بلافاصله با نمایندگی سامسونگ در رشت تماس بگیرید تا جهت بررسی ماشین لباسشویی و تعمیر آن به محل مراجعه کنند.

  • عدم توجه به ظرفیت لباسشویی

لباسشویی‌های سامسونگ دارای ظرفیت مشخصی برای شستشوی انواع لباس‌ها هستند. به عنوان مثال اگر یک لباسشویی دارای ظرفیت ۸ کیلویی باشد شما باید ۳ الی ۴ کیلو لباس را درون آن بریزید زیرا لباس‌ها پس از خیس شدن وزنی دو برابر پیدا می‌کنند بنابراین اگر ماشین لباسشویی را بیش از حد ظرفیت آن پر کنید شاهد تمیز نشستن لباس‌ها خواهید بود. این موضوع به مرور زمان می‌تواند سبب آسیب به موتور و چرخش دیگ ماشین لباسشویی نیز شود. مشاوران و کارشناسان نمایندگی سامسونگ در رشت توصیه می‌کنند دقیقاً مطابق با ظرفیت ماشین لباسشویی در آنها لباس بریزید.

کلام پایانی

با توجه به اطلاعات ارائه شده در رابطه با تمیز نشستن لباسشویی سامسونگ می‌توان فهمید که این موضوع به مشکل قطعات مختلف دستگاه مربوط است که باید به موقع توسط نمایندگی سامسونگ در رشت عیب یابی و تعمیر شود. در این صورت دیگر لازم نیست بودجه خود را برای خرید ماشین لباسشویی جدید هدر دهید بلکه با پرداخت هزینه کمی بابت تعمیر می‌توانید از مشکل تمیز نشستن لباسشویی سامسونگ رها شوید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.